Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Karnowski żąda pół miliona odszkodowania

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 listopada 2011 13:12


Na wokandę gdańskiego Sądu Okręgowego trafiła sprawa z powództwa Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu przeciwko byłym dziennikarzom „Rzeczpospolitej”.
Sopocki włodarz żąda pół milionowego odszkodowania i oficjalnych przeprosin za serię artykułów, które zdaniem Karnowskiego godziły w jego dobre imię. Pozwanymi są były redaktor naczelny gazety Paweł Lisicki i ówczesny reporter „Rzeczpospolitej” Piotr Kubiak.

- Wysokość pozwu ograniczyła wysokość wpisowego. Na większe roszczenie nie było mnie stać. Proszę policzyć ile kosztuje opublikowanie pięćdziesięciu reklam w  „Rzeczpospolitej”. Tyle artykułów na mój temat opublikowano i to mimo moich sprostowań, których nie publikowano. Te nieprawdziwe informacje były powielane przez inne media – powiedział w rozmowie z portalem wybrzeze24.pl Jacek Karnowski
Na razie sąd wysłuchał racji Jacka Karnowskiego. Adwokaci pozwanych dziennikarzy wnieśli o oddalenie powództwa.
Pozew prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego  to efekt upublicznienia tzw. afery sopockiej.
Karnowski zarzuca też niedopełnienie obowiązków prokuraturze i Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu. Karnowski wytoczył wobec tych instytucji odrębny zarzut niedopełnienia obowiązków i niszczenia dowodów.
Karnowski uważa, że został pomówiony i publicznie skazany na łamach "Rzeczpospolitej".  CBA i prokuratura krajowa w Sopocie wszczęły postępowanie przeciwko Karnowskiemu  po publikacji "Rzeczpospolitej" z 11 lipca 2008 r., w której sopocki przedsiębiorca Sławomir Julke stwierdził, że Karnowski złożył mu propozycję korupcyjną.  Został sporządzony akt oskarżenia Karnowskiego. Prezydentowi Sopotu prokuratorzy postawili sześć zarzutów. Jednak dwukrotnie akt oskarżenia sąd zwracał prokuraturze do uzupełnienia.
- Wydano na mnie zaoczny wyrok, bez sądu, wyrok przypominający czasy sądów kapturowych - żalił się Karnowski, argumentując złożenie pozwu do Sądu Okręgowego w Gdańsku przeciwko byłemu redaktorowi naczelnemu Pawłowi Lisickiemu oraz red. Piotrowi Kubiakowi o ochronę dóbr osobistych.  Adwokat Karnowskiego żąda też w jego imieniu opublikowania w mediach przepraszającego oświadczenia przez obu pozwanych. Wczoraj dziennikarze nie stawili się w sądzie.
- Prawni pełnomocnicy jasno określili nasze stanowisko i zawnioskowali  o oddalenie pozwu w całości – powiedział nam Piotr Kubiak. Obrońcy Kubiaka twierdzą, że dziennikarz dochował należytej staranności, opierając się na wiarygodnych informatorach i działał w ramach prawa prasowego.
Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 7 lutego.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież