Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jest praca dla młodych - z PO

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
środa, 10 września 2014 15:28

altJest praca dla ludzi młodych do 35 roku życia, po studiach. Może nie dla wszystkich, ale dla członków PO i ich rodzin zawsze znajdzie się jakieś zajęcie. Maciej Krupa, swego czasu jeden z młodych „wilczków” pod pieczą Sławomira Nowaka w Stowarzyszeniu "Młodzi Demokraci”, przewodniczący klubu radnych PO w Radzie Miasta Gdańska, a prywatnie mąż posłanki Agnieszki Pomaskiej, liderki Platformy w Gdańsku, pozyskał nową posadę. Krupa, 35-letni partyjny działacz, jest od września nowym pełnomocnikiem prezesa Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Pracę w Słupsku dostał bo po prostu odpowiedział na ogłoszenie. Można? Można…


Maciej Krupa w Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, w której głównymi udziałowcami są miasto Słupsk, samorząd Województwa Pomorskiego oraz Skarb Państwa  odpowiada za sprawy międzynarodowe oraz organizacyjne.  Migracje są w PO ostatnio w modzie. Oto premier Donald Tusk i wicepremier Elżbieta Bieńkowska od spraw kluczowych, poświęcili, dla dobra ojczyzny, rząd, by przejść do Brukseli.


Jak to się stało, że Krupa trafił teraz do Słupska?   
- Odpowiedziałem na ogłoszenie zamieszczone w gazecie Praca - powiedział Maciej Krupa lokalnemu "Głosowi Pomorza”. 
Nam na razie nie udało się skontaktować z gdańskim radnym i wypytać go o szczegóły ścieżki słupskiej kariery.


Czym zajmuje się sama Agencja?
- Skutecznie dąży do stymulowania rozwoju zasobów ludzkich poprzez organizację szkoleń i kursów dla mieszkańców regionu oraz przez powoływanie nowych instytucji szkoleniowych i promowanie atrakcyjnych kierunków kształcenia. Poprzez organizację staży zagranicznych i angażowanie młodzieży w praktyki odbywane w Agencji i pracę w charakterze wolontariatu, PARR S.A. stwarza młodym ludziom możliwość zdobywania praktycznych umiejętności i doświadczenia zawodowego – czytamy na stronie Słupska.


I dalej, już na stronach PARR: „Agencja odgrywa dużą rolę w promowaniu eksportu i nawiązywaniu kontaktów zagranicznych poprzez lokalne MŚP, organizując seminaria i konferencje, promując przedsiębiorstwa na zagranicznych targach, misjach gospodarczych i podczas wizyt studyjnych”.


Nowozatrudniony Krupa jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą zarządzaniu w administracji publicznej. Zawodowe doświadczenie zebrał jako dyrektor biura Krzysztofa Liska, byłego europosła PO za którym ciągnęła się przykra sądowa sprawa gospodarcza. Otóż Lisek był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Kart Młodzieżowych oraz spółki Campus. Stowarzyszenie na rozliczeniach ze spółką miało stracić 2,7 mln zł. Prokuratura Okręgowa w Koszalinie oskarżyła więc Liska o przestępstwa gospodarcze, a Sąd Okręgowy w Gdańsku, w marcu skazał polityka PO na karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. W wyborach w 2014 r. Lisek już nie wystartował. Maciej Krupa zarabiał w jego biurze rocznie 100 905 zł.  
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież