Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Solidarnie dla Gdańska" - inauguracja kampanii wyborczej J. Szczukowskiego

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
wtorek, 09 września 2014 15:50

Oficjalną kampanię wyborczą w wyborach na Prezydenta Miasta Gdańska zainaugurował Jarosław Szczukowski. Kandydat komitetu wyborczego "SLD-Lewica razem" wystartuje pod hasłem "Solidarnie dla Gdańska". Program wyborczy kandydata lewicy opiera się na trzech filarach: jakości życia, demokracji i zarządzaniu rozwojem miasta.- W sobotę SLD podpisał z kilkudziesięcioma organizacjami kartę współpracy, kartę zasad, wartości lewicowych, które nas łączą, i powołał wspólny komitet wyborczy - "SLD Lewica razem" - powiedział Marek Formela, wiceprzewodniczący SLD na Pomorzu. - Myślę, że to dobra wiadomość nie tylko w skali kraju, ale i u nas w regionie. Stwarza szansę integracji środowisk lewicowych i obywatelskich, także tych, które szukają swojego miejsca w życiu samorządu. Ta formuła jest otwarta. Jesteśmy zdania, w sensie ustrojowym, że funkcje prezydentów, wójtów i burmistrzów powinno się sprawować maksymalnie dwie kadencje. Przykład gdański prowadzi do murowania lokalnej demokracji, staje się fasadowa, a nie realna. Gdańsk jest ważnym miastem, także dla lewicy. Uznaliśmy, że mistyfikowanie przynależności, swojej tożsamości nie przynosi partii korzyści. Dlatego niezależnie od tego jak niekorzystne były ostatnie wyniki wyborów dla SLD uważam, że stabilna, trwała lewicowa partia ma obowiązek startowania pod własnym szyldem i poddania się, bez uciekania się do przebrań, pod osąd wyborców.


- Kampania 2002 roku, w której kandydatem lewicy był Marek Formela, pokazała, że w Gdańsku jest potencjał lewicy - stwierdził Jarosław Szczukowski, kandydat na prezydenta Gdańska. - Nasza kampania będzie się sprowadzać do alternatywy, do propozycji innego zarządzania miastem, innej filozofii zarządzania Gdańskiem. Będzie się skupiać na trzech podstawowych obszarach. Naszym zdaniem fałszywa jest teza, głoszona też przez niektóre partie podnoszona, że wybory samorządowe na tym szczeblu nie są wyborami politycznymi, bo chodnik czy ulica nie mają przynależności partyjnej. Polityka komunalna to polityka i ma znaczenie, czy ten chodnik jest publiczny czy prywatny oraz komu służy. Czy służy wszystkim mieszkańcom, czy tylko wybranym. Nasza filozofia jest inkluzywna, taka, żeby polityka komunalna służyła wszystkim mieszkańcom i podnosiła jakość życia.


alt


Właśnie jakość życia jest jednym z bloków tematycznych, który będzie eksponowany w kampanii wyborczej "SLD-lewica razem". Jakość życia i dostęp do usług publicznych to jest  dostęp do edukacji, ochrony zdrowia, transport publiczny, komunikacja publiczna. Według J. Szczukowskiego to są zadania własne gminy, z których miasto Gdańsk często się nie wywiązuje, albo oddaje do prowadzenia te zadania własne innym podmiotom.


Drugi blok tematyczny, który kandydat "SLD-lewica razem" będzie podnosił w trakcie kampanii to kwestie związane z demokracją. Zdaniem J. Szczukowskiego dożywotnie sprawowanie urzędów nie sprzyja inicjatywie i efektywności zarządzania. Kandydat lewicy obiecał, że jeśli zostanie wybrany to będzie sprawował funkcję prezydenta maksymalnie dwie kadencje. W ramach dyskusji o demokracji kandydat lewicy zamierza dyskutować o wyborach do rady miasta, o zmianie podziału na okręgi wyborcze. W tym samym bloku tematycznym poruszana będzie kwestia zaangażowania obywateli w proces decyzyjny i budżetu obywatelskiego.


Trzecim blokiem zagadnień poruszanych w kampanii wyborczej będzie zarządzanie rozwojem miasta.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież