Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

12 piw rywalizuje w Pomorskim Konkursie Porterów Domowych

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 23 listopada 2013 22:24

Dwanaście piw zgłoszono do Pomorskiego Konkursu Porterów Domowych imienia Sławka Pahlke.


W sobotę w Domu Uphagena jury w składzie Maciej Chołdrych, Roman Kotlewski, Rafał Kowalczyk, Andrzej Sadownik oraz przewodnicząca Agnieszka Wołczaska-Prasolik dokonywało degustacji zgłoszonych piw.


alt

Jury w ciszy i spokoju dokonywało oceny piw


Przy ocenie zgłoszonych piw pod uwagę bierzemy przede wszystkim zgodność z parametrami portera - powiedziała Agnieszka Wołczaska-Prasolik, współorganizator i przewodnicząca jury. - Jest to bardzo nietypowy przedstawiciel gatunku, bo 18 procent ekstraktu, zazwyczaj jest 22 procent, a to z tego względu, że konkurs jest poświęcony naszemu koledze świętej pamięci Sławkowi Pahlke, który był autorem pomysłu na Grand Portera amberowskiego, który ma właśnie 18 procent. Od ubiegłego roku konkurs ma nową formułę. Ze względu na osobę patrona zdecydowaliśmy poświęcić go jednemu gatunkowi. Do konkursu trzeba uwarzyć piwo porter bałtycki dolnej fermentacji. Jest wyraźnie zaznaczone, że musi to być porter o ekstrakcie 18 blg z możliwym odchyłem o jedno blg do przodu lub do tyłu.


altW konkursie mogą brać udział również osoby zajmujące się zawodowo warzeniem piwo. Jest jeden warunek. Piwo musi być uwarzone w domu. To jedyne ograniczenie dotyczące uczestników konkursu.


W poniedziałek w Browarze Amber zgłoszone piwa zostaną przebadane w laboratorium. Zbadane zostaną parametry zgłoszonych piw, przede wszystkim zawartość ekstraktu. Po badaniach ogłoszony zostanie zwycięzca.


alt


- Jesteśmy zadowoleni z frekwencji w tegorocznej edycji konkursu - przyznał Marek Skrętny, Dyrektor ds. marketingu Browaru Amber. - W konkursie mamy dwa piwa więcej niż w roku ubiegłym w niełatwej konkurencji jaką jest porter bałtycki. To piwo w domowych warunkach bardzo trudno uwarzyć. W ogóle trudno zrobić dobrego portera bałtyckiego. Warzenie piw tak esencjonalnych i tak charakterystycznych jak porter jest naprawdę wyzwaniem. W trakcie prac jury można powiedzieć, że poziom został utrzymany. Przed rokiem była pierwsza edycja w odnowionej formie czyli jedna kategoria - porter bałtycki. Zależy nam, aby piwa konkursowe nie przekraczały zawartości ekstraktu 18,1 czyli takiej zawartości jaką ma nasz Grand Imperial Porter. Jest to sztuka przy tak niskim ekstrakcie wyciągnąć wszystkie walory portera i na tym się skupiamy. Liczymy, że w kolejnych edycjach konkursu weźmie udział większa liczba uczestników.
Tomasz ŁunkiewiczRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież