Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący » Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grecji i na Cyprze, wiceprzewodnic... Wszystko za immunitet. Skąd ma pani 450 tys. zł? » Wiosną 2018 przy okazji kolejnych zarzutów związanych z nieujawnieniem przez prezydenta Gdańska 150 ... Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg...
Reklama
Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący
piątek, 24 maja 2019 13:25
Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący
Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grec ...
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
czwartek, 23 maja 2019 17:55
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
Arka Gdynia nie wykorzystała dwumeczowego prowadzenia w półfinale P ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nagrody Miasta Gdańska rozdane po raz 14

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 23 listopada 2013 11:51

W piątek 22 listopada w Klubie Żak już po raz 14. zostały wręczone Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców. Po raz pierwszy w historii dwie nagrody trafiły do jednej osoby. W tym roku laureatami zostali Elżbieta Benkowska, Karolina Sikora i Jacek Ryń.Od 2000 r. nagrody przyznawane są osobom poniżej 35. roku życia, które odznaczają się wybitnymi osiągnięciami i wyróżnieniami kulturalnymi w najróżniejszych kategoriach, od muzyki i plastykę po taniec. W piątek do 90 laureatów dołączyła kolejna trójka, wybrana przez kapitułę w skład której wchodzili przedstawiciele władz Gdańska, rektorzy i profesorowie gdańskich uczelni i laureaci poprzednich nagród.

O godz. 18 nastąpiło otwarcie i powitanie zgromadzonych gości, po czym głos zabrał Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska. W swoim przemówieniu podziękował nominowanym za wkład w tworzenie kultury i wszystkim zaangażowanym i organizację tego przedsięwzięcia.


alt
- Wszystkim nominowanym życzę, by nie była to ostatnia nagroda. Nie zapominajcie jednak o Gdańsku, gdy sukcesy rzucą was do Paryża, Singapuru i Tokio – powiedział Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska.

Po przemówieniu nastąpiła prezentacja sylwetek nominowanych i przystąpiono do ogłaszania wyników. Jak wyznał Marek Bumblis, Przewodniczący Kapituły, jury miało poważny problem z wyborem laureatów. Z 17 zgłoszonych do plebiscytu, Kapituła rozpatrywała 13 nominacji, ostatecznie dopuszczając 11 nominowanych.

Nagrody w postaci statuetek autorstwa laureata z 2001 r., Tomasza Radziewicza, dyplomów i kwoty pieniężnej w wysokości 7 tys. zł wręczali Paweł Adamowicz i Marek Bumblis.


alt


Pierwszą nagrodę otrzymała Elżbieta Benkowska, absolwentka Szkoły Filmowej w Gdyni, autorka filmu "Olena", opowiadającym historię młodych Ukraińców, którzy przez Polskę podróżowali do Szwecji. Film ten został zgłoszony do festiwalu w Cannes w 2013 r.

- Chciałam podziękować osobie, która mnie zgłosiła. Do dziś nie wiem, kto to jest – wyznała Elżbieta Benkowska.


Druga nagroda została wręczona Karolinie Sikorze, mezzo-sopranistce, za jej kreacje operowe, m. in. rolę Darabelli w "Cossi fan tutte" Mozarta, rolę Ubicy w "Ubu Rex" Krzysztofa Pendereckiego i rolę Olgi w "Eugeniuszu Onieginie" Piotra Czajkowskiego.

Trzecia statuetka powędrowała do Jacka Rynia, doktorant gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, projektant urządzenia do rehabilitacji "Pictor", za które w 2013 r. zdobył nagrodę w XVI Konkursie Polski Produkt Przyszłości. Laureat podkreślił i podziękował za udział swojego zespołu w swoim projekcie i sukcesie.

Czwartą nagrodę, wręczaną w toku głosowania sms-owego organizowanego przez Gazetę Wyborczą, po raz pierwszy w historii dostała laureatka wytypowana wcześniej przez Kapitułę. Niewielką przewagą głosów, laureatką Nagrody Publiczności wręczaną przez Przemka Guldę,  została Elżbieta Benkowska. Na konkurs napłynęło niemal 2200 sms-ów.

Po wręczeniu nagród zebranych gości zaproszono na zorganizowany przez Klub Żak poczęstunek i koncert grupy muzycznej Trupa Trupa.

AK

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież