Dama z bursztynem za 18 450 zł » Kancelaria prezydenta zapłaciła za nowe insygnia władzy prezydent Aleksandry Dulkiewicz 18 450 zł. Z... Magdalena Adamowicz rozpoczyna listem swoją kampanię wyborczą » Magdalena Adamowicz w ciągu dwóch miesięcy jakie minęły od tragicznej śmierci jej męża wyrosła na wa... Tadeusz Cymański: Urna prawdę nam powie » Z posłem Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), europosłem w latach 2009-2014 rozmawia Artur S. Gór... 979 kandydatów do Rad Dzielnic » 24 marca zostaną wybrane Rad Dzielnic na lata 2019-2023 w 34 dzielnicach Gdańska. Do Miejskiej Komi... 25. Targi Akademia » W ramach Święta Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Targi AKADEMIA oraz DNI OTWARTE Uczelni.Targi AKA... Więcej pieniędzy na Pomorzu na endoprotezy i psychiatrię » Dodatkowe prawie 10 milionów złotych pomorski NFZ przeznaczy na wszczepianie endoprotez stawów biodr... Lotos nagrodził pracownice stacji paliw, które uratowały niemowlę » Pracownice stacji paliw Lotos, które uratowały niemowlę, zostały nagrodzone przez władze spółki. Pan... Święto Uniwersytetu Gdańskiego – otwarcie roku jubileuszowego 50-lecia... » 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w ... Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej » Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielnic w Gdańsku.- Czy mieszkańcy ul.Ko... Pomnik rotmistrza Pileckiego w Gdańsku jeszcze nie stanął, a już jest ... » 15 marca br. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wydaną w imieniu prezydent Miasta Gdańska...
Reklama
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
wtorek, 19 marca 2019 13:46
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielni ...
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
sobota, 23 marca 2019 22:18
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
Dużą niespodzianką zakończył się ostatni mecz rundy zasadniczej ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
wtorek, 05 marca 2019 14:11
Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
Nie często wybieram się na wystawy malarstwa poza granice trójmiejs ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nagrody Miasta Gdańska rozdane po raz 14

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 23 listopada 2013 11:51

W piątek 22 listopada w Klubie Żak już po raz 14. zostały wręczone Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców. Po raz pierwszy w historii dwie nagrody trafiły do jednej osoby. W tym roku laureatami zostali Elżbieta Benkowska, Karolina Sikora i Jacek Ryń.Od 2000 r. nagrody przyznawane są osobom poniżej 35. roku życia, które odznaczają się wybitnymi osiągnięciami i wyróżnieniami kulturalnymi w najróżniejszych kategoriach, od muzyki i plastykę po taniec. W piątek do 90 laureatów dołączyła kolejna trójka, wybrana przez kapitułę w skład której wchodzili przedstawiciele władz Gdańska, rektorzy i profesorowie gdańskich uczelni i laureaci poprzednich nagród.

O godz. 18 nastąpiło otwarcie i powitanie zgromadzonych gości, po czym głos zabrał Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska. W swoim przemówieniu podziękował nominowanym za wkład w tworzenie kultury i wszystkim zaangażowanym i organizację tego przedsięwzięcia.


alt
- Wszystkim nominowanym życzę, by nie była to ostatnia nagroda. Nie zapominajcie jednak o Gdańsku, gdy sukcesy rzucą was do Paryża, Singapuru i Tokio – powiedział Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska.

Po przemówieniu nastąpiła prezentacja sylwetek nominowanych i przystąpiono do ogłaszania wyników. Jak wyznał Marek Bumblis, Przewodniczący Kapituły, jury miało poważny problem z wyborem laureatów. Z 17 zgłoszonych do plebiscytu, Kapituła rozpatrywała 13 nominacji, ostatecznie dopuszczając 11 nominowanych.

Nagrody w postaci statuetek autorstwa laureata z 2001 r., Tomasza Radziewicza, dyplomów i kwoty pieniężnej w wysokości 7 tys. zł wręczali Paweł Adamowicz i Marek Bumblis.


alt


Pierwszą nagrodę otrzymała Elżbieta Benkowska, absolwentka Szkoły Filmowej w Gdyni, autorka filmu "Olena", opowiadającym historię młodych Ukraińców, którzy przez Polskę podróżowali do Szwecji. Film ten został zgłoszony do festiwalu w Cannes w 2013 r.

- Chciałam podziękować osobie, która mnie zgłosiła. Do dziś nie wiem, kto to jest – wyznała Elżbieta Benkowska.


Druga nagroda została wręczona Karolinie Sikorze, mezzo-sopranistce, za jej kreacje operowe, m. in. rolę Darabelli w "Cossi fan tutte" Mozarta, rolę Ubicy w "Ubu Rex" Krzysztofa Pendereckiego i rolę Olgi w "Eugeniuszu Onieginie" Piotra Czajkowskiego.

Trzecia statuetka powędrowała do Jacka Rynia, doktorant gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, projektant urządzenia do rehabilitacji "Pictor", za które w 2013 r. zdobył nagrodę w XVI Konkursie Polski Produkt Przyszłości. Laureat podkreślił i podziękował za udział swojego zespołu w swoim projekcie i sukcesie.

Czwartą nagrodę, wręczaną w toku głosowania sms-owego organizowanego przez Gazetę Wyborczą, po raz pierwszy w historii dostała laureatka wytypowana wcześniej przez Kapitułę. Niewielką przewagą głosów, laureatką Nagrody Publiczności wręczaną przez Przemka Guldę,  została Elżbieta Benkowska. Na konkurs napłynęło niemal 2200 sms-ów.

Po wręczeniu nagród zebranych gości zaproszono na zorganizowany przez Klub Żak poczęstunek i koncert grupy muzycznej Trupa Trupa.

AK

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież