Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
niedziela, 07 marca 2021 22:10
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
Siatkarze Trefla w ostatnim meczu rundy zasadniczej PlusLigi pokonali
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Felix Meseck - słynny gdański rysownik
poniedziałek, 01 marca 2021 13:24
Felix Meseck - słynny gdański rysownik
Felix Meseck urodził się w Gdańsku pod koniec XIX wieku, w 1883

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

II Gdański Piknik Patriotyczną imprezą rodzinną

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 04 września 2017 11:32

W sobotę 9 września 2017 roku odbędzie się II Gdański Piknik Patriotyczny. Początkiem wydarzenia jest msza św. o godz. 14.00 w Bazylice św. Brygidy w intencji Ojczyzny oraz kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Od godz. 15.30 przy Sali BHP rozpocznie się patriotyczne spotkanie dla rodzin z Gdańska i Pomorza.Na I Gdański Piknik Patriotyczny, który odbył się sierpniu 2016 roku na terenie Sali BHP przybyło kilka tysięcy mieszkańców Trójmiasta i Pomorza. Wspólnej zabawie przyświecała refleksja czym dla młodego pokolenia są takie wartości jak Bóg i Ojczyzna. Punktem kulminacyjnym była debata z udziałem ks. Jarosława Wąsowicza, dr Zbigniewa Girzyńskiego i posła na Sejm RP Andrzeja Jaworskiego na temat współczesnego postrzegania patriotyzmu.


Motywem przewodnim II Gdańskiego Pikniku Patriotycznego jest życie i działalność bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
W tym roku obchodzimy 70. rocznicę urodzin kapelana warszawskiej Solidarności, który został zamordowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Jego postać to symbol nie tylko dla działaczy opozycji, ale również dla dzisiejszego pokolenia młodych Polaków. Przypominając jego życie chcemy podziękować milionom Polaków, którzy w okresie PRL-u walczyli o Polskę, niejednokrotnie poświęcając swoje zdrowie, a w wielu przypadkach i życie. Dlatego nasze wydarzenie zaczynamy mszą św. w Bazylice św. Brygidy w intencji Ojczyzny oraz kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki – mówi Tyberiusz Kriger – Prezes Forum Młodej Prawicy organizatora wydarzenia.


Uczestnicy mszy św. po jej zakończeniu wspólnie ulicami Gdańska przejdą pod Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, gdzie złożą kwiaty i zapalą znicze. Następnie wszyscy udadzą się na teren Sali BHP gdzie rozpocznie się część pikniku patriotycznego adresowana do rodzin. Wśród licznych atrakcji organizatorzy przewidzieli koncerty zespołów: Artyści Scen Toruńskich, Teatru „Kuźnia Bracka” i jednego z najbardziej rozpoznawanych polskich zespołów patriotycznych Forteca. Odbędzie się także wykład przedstawiający życie i działalność bł. ks. Jerzego Popiełuszko. Na terenie przyległym do Sali BHP dla uczestników II Gdańskiego Pikniku Patriotycznego przygotowane będą stoiska partnerów wydarzenia: Muzeum II Wojny Światowej, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku czy sklepu Sarmatia, pokazy ratownictwa medycznego, rekonstruktorów historycznych, ochotników z Fundacji Obrony Terytorialnej. Dla dzieci przygotowane będą stoiska do malowania twarzy, kącik Małego Koszykarza, dmuchańce i liczne konkursy. Przybyli patrioci będą mogli skorzystać z bezpłatnej kuchni polowej.


alt- Zapraszamy do udziału trójmiejskie rodziny, dzieci, młodzież, środowiska patriotyczne. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą flag Polski i akcentów patriotycznych. Chcemy także zintegrować całe środowisko patriotyczne Pomorza. Tego dnia nie tylko uczcimy pamięć bł. ks. Jerzego Popiełuszki ale również zastanowimy się nad kolejnymi wydarzeniami, które w niedługim czasie chcemy zorganizować. Już teraz zapraszamy do współpracy – mówi Michał Rybiński, Wiceprezes Forum Młodej Prawicy.


Patronat honorowy nad II Gdańskim Piknikiem Patriotycznym objęli:
Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź,
Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda,
Wiceprezes PKOl Andrzej Jaworski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież