Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Fułek: Spytaj prezydenta (Karnowskiego), on ci prawdę powie...

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 23 marca 2016 21:54

Z Wojciechem Fułkiem, radnym klubu Kocham Sopot rozmawia Artur S. Górski- Sopoccy radni z rządzącego klubu Platforma Sopocian nie przyjęli sprawozdania z prac Komisji rewizyjnej za rok ubiegły i dzięki swej przewadze odwołali pana z funkcji  przewodniczącego komisji. Był pan nazbyt dociekliwy?
Wojciech Fułek: Ten zabieg na ostatniej sesji ma związek z dociekliwością. Dowód? Otóż żaden z radnych Platformy nie zadał pytania merytorycznego. Chodziło im o odwrócenie uwagi od zapisów w raportach komisji. Negatywnie oceniona była przez komisję chociażby działalność MOSiR. Nie była to jedynie moja ocena negatywna umów, które MOSiR zawierał w różnych punktach. Nikt się słowem o wnioskach pokontrolnych nie zająknął.


- Podobno "przespał" pan w 2015 roku kilka zadań kontrolnych?
Wojciech Fułek: Radni w styczniu tego roku chcieli nadal sprawdzać umowy. Nie ma znaczenia, czy kontrola zakończona byłaby w grudniu, czy też w styczniu, bo się jeszcze czegoś doszukał. A prezydent Karnowski odmówił udostępnienia dokumentów. Paranoja! Zamiast odpowiedzieć, iż kierowany przez niego urząd jest transparentny i otwarty na kontrolne działania radnych mówi, że termin jest przekroczony. Przy tym radni Platformy byli  nieprzygotowani. Ale i tak chodziło o przegłosowanie spolegliwego przewodniczącego komisji. Wtedy kontrola będzie pozorna. Na sesji zgłosiłem dwa projekty do procedowania komisji w 2016 roku w tym umowy wiążącej miasta z prywatnym inwestorem, według której miasto musi płacić prawie milion złotych rocznie...


- Chodzi o to, że ponad 900 tysięcy złotych miasto Sopot rok w rok będzie płacić Bałtyckiej Grupie Inwestycyjnej za wynajem powierzchni w budynku dworca, gdzie mieści się Mediateka. To trzykrotnie więcej, niż płaci multimedialna biblioteka w gdańskim centrum  Manhattan. Czy komisja nie powinna prześwietlić współfinansowania prywatnej firmy przez miasto?
Wojciech Fułek: Oczywiście. Ewidentnie to jest zadanie komisji. Drugim z wniosków było skontrolowanie zasiadanie prezydenta w radach nadzorczych.


alt- Czyli chciał pan kontrolować sposób w jaki prezydent Jacek Karnowski wyznaczył obywatela Jacka Karnowskiego do rady nadzorczej spółki Atom Trefl? Z tego tytułu tylko w 2014 roku zarobił on 43 tysiące złotych, czyli dziesiątą część sumy wpłaconej przez Sopot tej spółce, co ujawniła "Gazeta Gdańska". To jest konflikt interesów?  
Wojciech Fułek: Sam do tego doprowadził. Pan Karnowski nie lubi być kontrolowany. Na dodatek Lesław Orski, przewodniczący klubu Platformy Sopocian, uzasadniając wniosek o moje dowołanie był łaskaw stwierdzić, że byłem przewodniczącym komisji, który mógł przecież ujawnić tajemnicze sprawy prezydenta Karnowskiego, a tego nie zrobiłem. Wyraźnie się w tym zapędził.


- Zadanie komisji to odsłanianie tajemnic włodarza?
Wojciech Fułek: Komisja nie zajmuje się szukaniem haków na Karnowskiego. To radny Orski sugerował, że mieliśmy szukać, a nie znaleźliśmy, w tym ja - jej przewodniczący. Radny Orski zagrał w "smutną zabawę". Komisja wnikliwie analizowała skargi. Warto sprawdzić częstotliwość prac. Opinie radnych rządzącej opcji nie maja podstawy merytorycznej. Na komisji radni Platformy byli "za", a na sesji byli już przeciwko. Zwalnia mnie to z obowiązku komentowania kuriozalnych decyzji. Niejednokrotnie Platforma manipulowała głosowaniami. Mając trzech radnych w pięcioosobowej komisji - jedną ze skarg poddawanych przez głosowanie nie miała wymiaru zasadnej, bo raz po raz było 2-2 bo jeden z Platformy się wstrzymywał. Blokowali oni w ten sposób przez kilka miesięcy decyzje. To był cyrk. Kolejna kuriozalna sprawa to inicjatywa prezydencka w sprawach prac radnych. W komisji rewizyjnej to opozycja ma mieć większość, W tej komisji nie ma bajkopisarstwa.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież