Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Fotyga jedynką w Gdańsku?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 03 kwietnia 2011 16:41

Liderem gdańskiej listy PiS w następnych wyborach parlamentarnych zostanie prawdopodobnie Anna Fotyga. W Gdyni duże szanse na jedynkę ma Jolanta Szczypińska.


alt


Pomorskie Prawo i Sprawiedliwość czeka w najbliższych wyborach trudne zadanie. Od wielu lat zarówno Gdańsk, jak i Gdynia to miasta, gdzie dużym poparciem cieszy się Platforma Obywatelska. Dodatkowo, z okręgu gdańskiego nie wystartuje dwóch popularnych polityków – Jacek Kurski oraz Tadeusz Cymański, którzy aktualnie pełnią mandaty europosłów. W katastrofie pod Smoleńskiej zginął z kolei Maciej Płażyński, którego w 2007 roku poparło prawie 60 tys. głosujących.

Kto ich zastąpi? Jedynka najprawdopodobniej przypadnie pochodzącej z Lęborka Annie Fotydze. Wprawdzie bliska współpracowniczka zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie zdradziła jeszcze, czy otrzymała propozycję startu, ale czołowi działacze PiS – między innymi poseł Andrzej Jaworski – nie ukrywają, że to nazwisko pojawia się w kontekście listy na najbliższe wybory.

PiS rozważa też opcję, żeby z jedynki wystartował właśnie Jaworski, który jest rozpoznawalną twarzą pomorskiej polityki. W ostatnich wyborach uzyskał zresztą czwarty wynik na liście, mimo że startował z ostatniego miejsca.

Wysokie miejsce na liście – najprawdopodobniej drugie lub trzecie – przypadnie Maciejowi Łopińskiemu, byłemu szefowi Gabinetu Prezydenta RP.

O ile lista w Gdańsku nabiera już konkretnych kształtów, to niewiele wciąż wiadomo o Gdyni. Możliwa jest sytuacja podobna do tej sprzed czterech lat. Wtedy jedynkę otrzymała Jolanta Szczypińska zdobyła 48 tys. głosów. Kolejne miejsca na liście powinny przypaść posłom Zbigniewowi Kozakowi i Jarosławowi Sellinowi.

Politycy zapewniają jednak, że w tej chwili nie ma żadnych „pewniaków”. – Każdy z posłów dostanie indywidualne zadania do wykonania przed wyborami. Jeśli dobrze wypełni się te obowiązki, to można liczyć na wysokie miejsce na liście. Jeśli nie, to można się na niej nie znaleźć w ogóle – wyjaśnia poseł Zbigniew Kozak.

Adrian Dampc

adrian.dampc@wybrzeze24.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #1 manfred 2011-04-03 18:07
lepiej jakby listy pisu nie było w ogóle, a o fotydze wszyscy próbują zapomnieć, niech nie wraca
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież