Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dyskusja o roli rad rodziców w systemie oświaty

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 07 marca 2017 20:49

W Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyła się Pomorska Regionalna Konferencja Rad Rodziców.Tematem konferencji była rola rad rodziców w polskim systemie oświaty. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kilkudziesięciu rad rodziców z Pomorza. Gośćmi konferencji byli Dariusz Drelich, wojewoda pomorski; Monika Kończyk, Pomorski Kurator Oświaty; Tomasz Augustyniak, Wojewódzki Inspektor Sanitarny.


alt


Celami konferencji były: upowszechnienie wiedzy dotyczącej różnych obszarów działalności rad rodziców ze szczególnym zwróceniem uwagi na ich rolę przy tworzeniu i realizacji programów wychowawczych szkół; przedstawienie oczekiwań rad rodziców w stosunku do Ministra Edukacji Narodowej, kuratorów oświaty, samorządów terytorialnych i dyrektorów szkół; konsolidacja środowisk rad rodziców, prowadząca do tworzenia lokalnych porozumień rad rodziców i stworzenia krajowej reprezentacji rad rodziców.


- To bardzo cenna inicjatywa - powiedział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. - Chciałbym państwa zapewnić, że kierunek, który chcecie wytyczyć dla oświaty i wsparcia spraw rodziców i roli rad rodziców w szkole jest w moim przekonaniu bardzo istotny. Jak wszyscy państwo wiecie jesteśmy w trakcie wdrażania nowego prawa oświatowego i myślę, że to jest bardzo dobra okazja, żeby w tym momencie tą rolę wzmacniać. Polityką rządu jest wzmacnianie roli rodziny.


alt

Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, podczas swojego wystąpienia


Podczas konferencji z prelegencjami, po których odbywały się 10-minutowe dyskusje, wystąpili: Wojciech Starzyński "Miejsce i rola rad rodziców w polskim systemie oświaty - wczoraj, dziś, jutro", Katarzyna Styczyńska "Rola rodziców w tworzeniu i realizacji programu wychowawczego szkoły", Krzysztof Zuba "Jak założyć i prowadzić radę rodziców - podstawowe informacje prawno-organizacyjne", Mirosława Grzemba-Wojciechowska "Dyrektor szkoły - partner i sojusznik rady rodziców".


alt

Monika Kończyk, Pomorski Kurator Oświaty


Uczestnicy Pomorskiej Regionalnej Konferencji Rad Rodziców zaakceptowali przyjęte 21 kwietnia 2016 roku stanowisko I Ogólnopolskiej Konferencji Rad Rodziców i zwrócili się do Ministra Edukacji Narodowej, kuratorów oświaty, samorządów terytorialnych i dyrektorów szkół o aktywne włączenie się w realizację zgłoszonych w nim postulatów.


Organizatorami konferencji byli wojewoda pomorski, Pomorski Kurator Oświaty, Fundacja "Rodzice Szkole".


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież