Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dyskusja o roli rad rodziców w systemie oświaty

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 07 marca 2017 20:49

W Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyła się Pomorska Regionalna Konferencja Rad Rodziców.Tematem konferencji była rola rad rodziców w polskim systemie oświaty. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kilkudziesięciu rad rodziców z Pomorza. Gośćmi konferencji byli Dariusz Drelich, wojewoda pomorski; Monika Kończyk, Pomorski Kurator Oświaty; Tomasz Augustyniak, Wojewódzki Inspektor Sanitarny.


alt


Celami konferencji były: upowszechnienie wiedzy dotyczącej różnych obszarów działalności rad rodziców ze szczególnym zwróceniem uwagi na ich rolę przy tworzeniu i realizacji programów wychowawczych szkół; przedstawienie oczekiwań rad rodziców w stosunku do Ministra Edukacji Narodowej, kuratorów oświaty, samorządów terytorialnych i dyrektorów szkół; konsolidacja środowisk rad rodziców, prowadząca do tworzenia lokalnych porozumień rad rodziców i stworzenia krajowej reprezentacji rad rodziców.


- To bardzo cenna inicjatywa - powiedział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. - Chciałbym państwa zapewnić, że kierunek, który chcecie wytyczyć dla oświaty i wsparcia spraw rodziców i roli rad rodziców w szkole jest w moim przekonaniu bardzo istotny. Jak wszyscy państwo wiecie jesteśmy w trakcie wdrażania nowego prawa oświatowego i myślę, że to jest bardzo dobra okazja, żeby w tym momencie tą rolę wzmacniać. Polityką rządu jest wzmacnianie roli rodziny.


alt

Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, podczas swojego wystąpienia


Podczas konferencji z prelegencjami, po których odbywały się 10-minutowe dyskusje, wystąpili: Wojciech Starzyński "Miejsce i rola rad rodziców w polskim systemie oświaty - wczoraj, dziś, jutro", Katarzyna Styczyńska "Rola rodziców w tworzeniu i realizacji programu wychowawczego szkoły", Krzysztof Zuba "Jak założyć i prowadzić radę rodziców - podstawowe informacje prawno-organizacyjne", Mirosława Grzemba-Wojciechowska "Dyrektor szkoły - partner i sojusznik rady rodziców".


alt

Monika Kończyk, Pomorski Kurator Oświaty


Uczestnicy Pomorskiej Regionalnej Konferencji Rad Rodziców zaakceptowali przyjęte 21 kwietnia 2016 roku stanowisko I Ogólnopolskiej Konferencji Rad Rodziców i zwrócili się do Ministra Edukacji Narodowej, kuratorów oświaty, samorządów terytorialnych i dyrektorów szkół o aktywne włączenie się w realizację zgłoszonych w nim postulatów.


Organizatorami konferencji byli wojewoda pomorski, Pomorski Kurator Oświaty, Fundacja "Rodzice Szkole".


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież