Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dyskusja o roli rad rodziców w systemie oświaty

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 07 marca 2017 20:49

W Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyła się Pomorska Regionalna Konferencja Rad Rodziców.Tematem konferencji była rola rad rodziców w polskim systemie oświaty. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kilkudziesięciu rad rodziców z Pomorza. Gośćmi konferencji byli Dariusz Drelich, wojewoda pomorski; Monika Kończyk, Pomorski Kurator Oświaty; Tomasz Augustyniak, Wojewódzki Inspektor Sanitarny.


alt


Celami konferencji były: upowszechnienie wiedzy dotyczącej różnych obszarów działalności rad rodziców ze szczególnym zwróceniem uwagi na ich rolę przy tworzeniu i realizacji programów wychowawczych szkół; przedstawienie oczekiwań rad rodziców w stosunku do Ministra Edukacji Narodowej, kuratorów oświaty, samorządów terytorialnych i dyrektorów szkół; konsolidacja środowisk rad rodziców, prowadząca do tworzenia lokalnych porozumień rad rodziców i stworzenia krajowej reprezentacji rad rodziców.


- To bardzo cenna inicjatywa - powiedział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. - Chciałbym państwa zapewnić, że kierunek, który chcecie wytyczyć dla oświaty i wsparcia spraw rodziców i roli rad rodziców w szkole jest w moim przekonaniu bardzo istotny. Jak wszyscy państwo wiecie jesteśmy w trakcie wdrażania nowego prawa oświatowego i myślę, że to jest bardzo dobra okazja, żeby w tym momencie tą rolę wzmacniać. Polityką rządu jest wzmacnianie roli rodziny.


alt

Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, podczas swojego wystąpienia


Podczas konferencji z prelegencjami, po których odbywały się 10-minutowe dyskusje, wystąpili: Wojciech Starzyński "Miejsce i rola rad rodziców w polskim systemie oświaty - wczoraj, dziś, jutro", Katarzyna Styczyńska "Rola rodziców w tworzeniu i realizacji programu wychowawczego szkoły", Krzysztof Zuba "Jak założyć i prowadzić radę rodziców - podstawowe informacje prawno-organizacyjne", Mirosława Grzemba-Wojciechowska "Dyrektor szkoły - partner i sojusznik rady rodziców".


alt

Monika Kończyk, Pomorski Kurator Oświaty


Uczestnicy Pomorskiej Regionalnej Konferencji Rad Rodziców zaakceptowali przyjęte 21 kwietnia 2016 roku stanowisko I Ogólnopolskiej Konferencji Rad Rodziców i zwrócili się do Ministra Edukacji Narodowej, kuratorów oświaty, samorządów terytorialnych i dyrektorów szkół o aktywne włączenie się w realizację zgłoszonych w nim postulatów.


Organizatorami konferencji byli wojewoda pomorski, Pomorski Kurator Oświaty, Fundacja "Rodzice Szkole".


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież