W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Tysiące gości, tysiące ofert

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 maja 2010 18:07

altW hali Widowiskowo-Sportowej gdańskiej AWFiS, odbyły się Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Podczas kilkugodzinnej imprezy stoiska poszczególnych firm i instytucji odwiedziły tysiące ludzi poszukujących pracy, albo nowych możliwości w rozwoju własnych karier zawodowych. I z pewnością wielu odeszło z konkretnymi propozycjami i planami, bo gama branż reprezentowanych na targach była bardzo szeroka. Organizatorem imprezy był Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku.


Wśród wystawców byli rynkowi potentaci, jak koncern LOTOS, czy Jeronimo Martins, właściciel sieci handlowej Biedronka, ale i przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw, na przykład zakładów krawieckich i jubilerskich.


alt


- Po raz pierwszy targi odbywają się w formule łączącej ofertę zatrudnienia z możliwością promowania własnej firmy – stwierdził Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. – I wygląda na to, że to się doskonale sprawdza. Mamy ponad tysiąc ofert, a halę odwiedziło w ciągu tych kilku godzin kilka tysięcy osób.


alt


Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska Wojska Polskiego oraz Ochotniczych Hufców Pracy.
- Przyszedłem tu, żeby zorientować się, jakie są możliwości i warunki pracy w wojsku – powiedział „Gazecie Gdańskiej” 20-letni Hubert. – Na razie jeszcze studiuję, ale już rozglądam się za pracą. A wojsko to firma stabilna i solidna. Praca i płaca jest zagwarantowana, a to w dzisiejszych czasach najważniejsze.


alt


Duży nacisk organizatorzy Targów położyli również na propagowanie samodzielnego stawiania pierwszych kroków we własnym biznesie. Stąd w imprezie brali udział przedstawiciele m.in.: Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Agencji Rozwoju Pomorza oraz Gdańskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Każdy zainteresowany mógł uzyskać informacje o pozyskiwaniu dotacji unijnych oraz porady prawne w zakresie mikroprzedsiębiorczości.


alt


Na targach obecne były również taki instytucje jak: Państwowa Inspekcja Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


alt


Oferty pracy, wśród których mogli wybierać potencjalni kandydaci były propozycjami zarówno pracy krótkoterminowej, okresowej, jak i stałego zatrudnienia na etatach.


alt


Dużym powodzeniem cieszyła się także wojskowa kuchnia polowa ustawiona na placu przed halą AWFiS. Żołnierska grochówka i kiełbaska z grilla smakowały wyśmienicie.
Dariusz Olejniczak

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież