Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Laboratorium Linte^2 zmieni oblicze Politechniki i Energi

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 30 czerwca 2017 10:53

Grupa Energa na badania i rozwój w Laboratorium LINTE^2 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej będzie przeznaczać około 40 milinów złotych rocznie. - Ten projekt, to centrum badawczo-rozwojowe będzie zmieniało i oblicze uczelni, i oblicze naszej grupy kapitałowej – powiedział Daniel Obajtek, prezes Zarządu Energa SA przedstawiając Strategię Innowacji Grupy Energa na najbliższe 10 lat.Przedstawienie Strategii Innowacji przez Grupę Energa na Politechnice Gdańskiej nie było przypadkowe. – Biznes ukierunkowuje potrzeby, a nauka stara się te potrzeby zaspokoić – stwierdził Daniel Obajtek, prezes Zarządu Energa SA. – Nasza grupa kapitałowa łączy biznes z nauką. To połączenie musi się opłacać zarówno nauce, jak i biznesowi.  To centrum badawczo-rozwojowe powstaje tutaj, ponieważ tutaj będziemy współpracować z tutejszymi naukowcami. Grupa Energa będzie na badania i rozwój w tym miejscu przeznaczać rocznie około 40 milionów złotych. Ten projekt, to centrum badawczo-rozwojowe będzie zmieniało i oblicze uczelni, i oblicze naszej grupy kapitałowej. Uważam, że wspólnie, nawzajem sobie pomożemy, by wykorzystać polską technologię, polską wiedzę i polski pomysł, aby ludzie tu pracujący pracowali dla Polski, swojego kraju, swojej ojczyzny – zakończył Obajtek.


alt– Tego typu jednostkę stworzyliśmy w ramach strategii innowacyjnej Grupy Energa. Pan prezes obszernie opisał ideę utworzenia tego centrum, dziś ta idea się materializuje. Clou podjętych przez nas działań jest współpraca nauki i biznesu – powiedziała Alicja Barbara Klimiuk, wiceprezes Zarządu Energa SA ds. Operacyjnych. – Nasza strategia w sektorze badawczo-rozwojowym wpisuje się w plany Ministerstwa Energii, Ministerstwa Rozwoju, czy ogólnej polityki państwa – dodała Klimiuk.


alt– Mam nadzieję, że będzie to wzorcowy przykład współpracy pomiędzy ośrodkami naukowymi, a jednostkami z otoczenia gospodarczego, choć trudno oczywiście mówić o tym, że Energa – ze względu na jej wielkość i znaczenie – jest jednostką z otoczenia gospodarczego Politechniki Gdańskiej – stwierdził prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.


alt– Laboratorium Linte^2 jest dostępne na równych zasadach dla wszystkich chętnych z kraju i z zagranicy. Niemniej, jest dla nas szczególnie ważne, że wśród chętnych do skorzystania z naszego laboratorium znajduje się Grupa Energa SA – powiedział prof. Janusz Nieznański, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki PG.


altaltPatryk Bukowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież