Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Małgorzata Tarasiewicz: Władze Sopotu interesy mieszkańców stawiają na drugim, albo nawet trzecim miejscu

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
środa, 28 czerwca 2017 19:34

Małgorzata Tarasiewicz, prezeska Stowarzyszenia Mieszkańcy dla Sopotu, bezpartyjna kandydatka na prezydenta Sopotu w poprzednich wyborach, działaczka społeczna, polityk, aktywistka feministyczna odniosła się do decyzji władz Sopotu podjętych na ostatniej sesji Rady Miasta, m.in. przekazaniu sopockich kortów w dzierżawę oraz sprzedaży działek i nieruchomości.- Sopot jest miastem zamożnym, a jego mieszkańcy mogliby mieć spore korzyści z zamieszkiwania w kurorcie, gdyby nie błędy popełniane przez lata przez rządzącego miastem prezydenta Jacka Karnowskiego - uważa Małgorzata Tarasiewicz, prezeska Stowarzyszenia Mieszkańcy dla Sopotu, bezpartyjna kandydatka na prezydenta Sopotu w poprzednich wyborach, działaczka społeczna, polityk, aktywistka feministyczna.  - Władze Sopotu interesy mieszkańców stawiają na drugim, albo nawet trzecim miejscu za interesami deweloperów czy właścicieli firm zarabiających na turystyce, którzy podatki płacą poza Sopotem.

Na poniedziałkowej sesji Rady Miasta poświęconej między innymi udzieleniu absolutorium władzom za wykonanie budżetu okazało się, że miasto zadłużone jest na ogromną kwotę blisko 84 milionów złotych (83 733 000 zł) co jest skutkiem między innymi chybionej decyzji o budowie Ergo Areny. Decyzja ta doprowadziła Sopot do konieczności pośpiesznej sprzedaży, często po zaniżonych cenach atrakcyjnych działek i nieruchomości. W ten sposób ratowany jest sopocki budżet, ale tym samym miasto pozbywa się atrakcyjnych terenów, które w tej chwili wykupowane są przez zewnętrznych inwestorów na budowę apartamentowców na wynajem czy hotele.  

Ta gwałtowna wyprzedaż dokonywana jest w sposób szybki i nieprzemyślany co doprowadza do chaosu planistycznego, zbyt gęstej zabudowy miasta i niszczenia zieleni.


altDochody Sopotu z turystyki szacowane na 35-40 milionów złotych rocznie nie są przeznaczane na potrzeby mieszkańców. Nie została wybudowana obiecywana ilość mieszkań komunalnych, co powoduje opuszczanie miasta przez młodych sopocian. Tylko 700 tysięcy złotych zostało przeznaczone na politykę zdrowotną, zbyt mało na profilaktykę zdrowotną i potrzeby seniorów.   

Zastanawia jaki w takiej sytuacji miało sens oddanie bezprzetargowo w dzierżawę na 20 lat kortów tenisowych o powierzchni ponad 3 ha w centrum miasta za 3000 zł rocznie? Szczególnie, że złożono dwie oferty dzierżawy kortów za 50 i 75 tysięcy złotych. Czy z punktu widzenia interesu mieszkańców nie należałoby przeprowadzić przetargu i nie rezygnować pochopnie z ewentualnego zysku z kortów?   Pospieszne działanie mające na celu załatanie dziur budżetowych nie zabezpiecza potrzeb sopocian tylko prezydenta poprzez  stworzenie pozorów dobrobytu w naszym mieście.

Niedługo nie będzie już czego sprzedawać, a mieszkańcy będą jak indianie w rezerwacie patrzeć przez płot na bogatych turystów i deweloperów, którzy skolonizowali ich miasto.   


SS


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież