Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Południe lepsze od Północy w żuzlowej inauguracji sezonu w Gdańsku
poniedziałek, 06 lipca 2020 20:31
Południe lepsze od Północy w żuzlowej inauguracji sezonu w Gdańsku
Drużyna Południa pokonała na gdańskim torze drużynę Północy 48 ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Browar warzący kulturę

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 24 lipca 2015 13:42

SPATiF, B90, a teraz Browar Gdański Kulturalny. Jak się okazuje, w przyszłości kolejne projekty rewitalizacji zapomnianych miejsc. Z Arkadiuszem Hronowskim, ojcem chrzestnym tych miejsc, prawdziwym człowiekiem renesansu i miliona pomysłów, rozmawia Patryk Gochniewski- Jak zeszły się drogi twoja i dewelopera? Kto wyszedł z inicjatywą pomysłu na klub muzyczny?
Arkadiusz Hronowski: To długa historia. Zaczęło się od wspierania Soundrive Fest, a dziś wspólnie realizujemy pierwszą prywatną inwestycję kulturalną o takim rozmiarze na Pomorzu. Inicjatywa współpracy wyszła od firmy Górski, ale pomysł na Browar to już nasza sprawka.


- Wiadomo już, ze to będzie zupełnie inne przedsięwzięcie niż B90. We Wrzeszczu ma to być klub dla muzyki jazzowej, bluesowej czy klasycznej. Ambitny pomysł, ale czy nie obawiacie się, że jednak miejsce na ponad tysiąc osób da radę permanentnie się wypełniać. Nie oszukujmy się - są miłośnicy tych gatunków, ale wciąż to jednak pewna nisza.

Arkadiusz Hronowski: Nie mam żadnym obaw, gdyż wykonawcy o których myślę będą stanowić światową czołówkę tych gatunków. Każdorazowo, kiedy w Trójmieście organizowany jest taki koncert, zawsze jest problem sali. Wszystkie odbywają się w różnych miejscach do tego przystosowywanych, a to zawsze grozi jakąś wpadką techniczną. Publiczność potrzebuje stałego, komfortowego, przystosowanego technicznie miejsca dla swoich ulubionych artystów. Poza tym będą też koncerty dla dwustu i pięciuset osób. Sala będzie podzielna.


alt- Za koncepcję klubu będzie odpowiedzialna ta sama ekipa co w B90 czy zbierasz zupełnie nową grupę osób?
Arkadiusz Hronowski: Tak, ta sama, gdyż sprawdziła się w B90 i kolejne wyzwanie będzie realizować w Browarze. Na pewno ekipa się rozrośnie i będziemy zapraszać do współpracy kolejne, kompetentne osoby.


- Wprawdzie do otwarcia jeszcze sporo czasu, ale czy już kiełkują pomysły na pierwsze miesiące działalności? Masz w głowie wykonawców czy imprezę, która była by flagowa dla klubu?
Arkadiusz Hronowski: Oczywiście. Mam już listę wykonawców, którzy wystąpią podczas otwarcia klubu, ale nie czas by o tym mówić, zwłaszcza że booking rozpoczniemy dopiero w 2016 roku. Pomysły na Festiwale? Coś wymyślimy (śmiech)


- Wiele osób ma cię za zbawiciela zapomnianych w Gdańsku miejsc. Najpierw B90 na Stoczni, teraz jesteś odpowiedzialny za klub w historycznym browarze. Wciąż też świetnie radzisz sobie ze SPATiFem. Nie czujesz na sobie sporego ciężaru odpowiedzialności?
Arkadiusz Hronowski: Nie jestem zbawicielem a raczej ryzykantem. Nowe, nieznane obszary to tlen. Jeśli odpalasz kolejny projekt, nie wiedząc czy będzie wszystko szło jak w książce, to strasznie kręci. Jest też przy tym ogromny stres, ale jak zaczyna „banglać”, jak mawia nasz świetlik, to radość jest tak ogromna, że żadne Ferrari tego nie przebije. Wiem, że właścicielom tych samochodów trudno będzie to zrozumieć (śmiech)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież