”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ... Jerzy Barzowski: Struk wpływom z podatku CIT nie wierzy, a drogi czeka... » Z radnym Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Art... Ostrożny pomorski budżet » Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk nie dowierza rządowi i zapowiadanym w projekcie b...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
wtorek, 03 grudnia 2019 21:44
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
Trzeci mecz z rzędu wygrali hokeiści LOTOS-u PKH. Gdańszczanie wygr ...
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
środa, 04 grudnia 2019 19:18
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
Przez 50 minut Lechia nie mogła znaleźć sposobu na Zagłębie i wyd ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Browar warzący kulturę

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 24 lipca 2015 13:42

SPATiF, B90, a teraz Browar Gdański Kulturalny. Jak się okazuje, w przyszłości kolejne projekty rewitalizacji zapomnianych miejsc. Z Arkadiuszem Hronowskim, ojcem chrzestnym tych miejsc, prawdziwym człowiekiem renesansu i miliona pomysłów, rozmawia Patryk Gochniewski- Jak zeszły się drogi twoja i dewelopera? Kto wyszedł z inicjatywą pomysłu na klub muzyczny?
Arkadiusz Hronowski: To długa historia. Zaczęło się od wspierania Soundrive Fest, a dziś wspólnie realizujemy pierwszą prywatną inwestycję kulturalną o takim rozmiarze na Pomorzu. Inicjatywa współpracy wyszła od firmy Górski, ale pomysł na Browar to już nasza sprawka.


- Wiadomo już, ze to będzie zupełnie inne przedsięwzięcie niż B90. We Wrzeszczu ma to być klub dla muzyki jazzowej, bluesowej czy klasycznej. Ambitny pomysł, ale czy nie obawiacie się, że jednak miejsce na ponad tysiąc osób da radę permanentnie się wypełniać. Nie oszukujmy się - są miłośnicy tych gatunków, ale wciąż to jednak pewna nisza.

Arkadiusz Hronowski: Nie mam żadnym obaw, gdyż wykonawcy o których myślę będą stanowić światową czołówkę tych gatunków. Każdorazowo, kiedy w Trójmieście organizowany jest taki koncert, zawsze jest problem sali. Wszystkie odbywają się w różnych miejscach do tego przystosowywanych, a to zawsze grozi jakąś wpadką techniczną. Publiczność potrzebuje stałego, komfortowego, przystosowanego technicznie miejsca dla swoich ulubionych artystów. Poza tym będą też koncerty dla dwustu i pięciuset osób. Sala będzie podzielna.


alt- Za koncepcję klubu będzie odpowiedzialna ta sama ekipa co w B90 czy zbierasz zupełnie nową grupę osób?
Arkadiusz Hronowski: Tak, ta sama, gdyż sprawdziła się w B90 i kolejne wyzwanie będzie realizować w Browarze. Na pewno ekipa się rozrośnie i będziemy zapraszać do współpracy kolejne, kompetentne osoby.


- Wprawdzie do otwarcia jeszcze sporo czasu, ale czy już kiełkują pomysły na pierwsze miesiące działalności? Masz w głowie wykonawców czy imprezę, która była by flagowa dla klubu?
Arkadiusz Hronowski: Oczywiście. Mam już listę wykonawców, którzy wystąpią podczas otwarcia klubu, ale nie czas by o tym mówić, zwłaszcza że booking rozpoczniemy dopiero w 2016 roku. Pomysły na Festiwale? Coś wymyślimy (śmiech)


- Wiele osób ma cię za zbawiciela zapomnianych w Gdańsku miejsc. Najpierw B90 na Stoczni, teraz jesteś odpowiedzialny za klub w historycznym browarze. Wciąż też świetnie radzisz sobie ze SPATiFem. Nie czujesz na sobie sporego ciężaru odpowiedzialności?
Arkadiusz Hronowski: Nie jestem zbawicielem a raczej ryzykantem. Nowe, nieznane obszary to tlen. Jeśli odpalasz kolejny projekt, nie wiedząc czy będzie wszystko szło jak w książce, to strasznie kręci. Jest też przy tym ogromny stres, ale jak zaczyna „banglać”, jak mawia nasz świetlik, to radość jest tak ogromna, że żadne Ferrari tego nie przebije. Wiem, że właścicielom tych samochodów trudno będzie to zrozumieć (śmiech)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież