Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
sobota, 11 lipca 2020 09:52
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się m ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Soundrive Fest - święto muzyki alternatywnej

Od 4 do 6 września, w B90, będzie się odbywał jeden z najciekawszych polskich festiwali z muzyką alternatywną, czyli Soundrive Fest.


To wydarzenie jest chyba jeszcze bardziej offowe w swoim programie niż katowicki Off Festival. Co roku Arkadiusz Hronowski, szef B90, przygotowuje bardzo ciekawy program, który zachwycają się nie tylko dziennikarze muzyczni, ale przede wszystkim publiczność.


Trzy dni z bardzo zróżnicowaną muzyką alternatywną. Trzeba też przyznać, że program jest ułożony bardzo rozsądnie. Na pewno należy pochwalić ukłon w stronę polskich wykonawców, którym został poświęcony cały pierwszy dzień imprezy. Dzięki temu żaden z rodzimych wykonawców nie zostanie przez to zdegradowany do roli supportu zagranicznych gwiazd. W czwarte, na dwóch scenach zagra dwanaście wykonawców – m.in. Trupa Trupa, The Sunlit Earth, Bobby The Unicorn czy Daniel Spaleniak. Dodatkowo też na ten dzień powstanie trzecia scena. Wszystko za sprawą programy Stage Network Europe nadzorowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury. Tam zobaczymy młodych i zdolnych, jak The Estetics lub The Afterveins.


Piątek i sobota to już zagraniczna mieszanka wybuchowa. Tak bardzo eklektycznego zestawienia gatunków muzycznych nie ma chyba na żadnym festiwalu na świecie. Nawet na szalonym Wickerman w Szkocji. Takie podejście do tworzenia programu imprezy – przewrotnie – zapewniło jej bardzo dobre recenzje. Jest to przede wszystkim wydarzenie dla ludzi, którzy mają otwarty umysł. Którzy w muzyce poszukują nowości, świeżości i inspiracji. Mogą po raz pierwszy w większości zobaczyć występujących tam muzyków i ocenić czy z twórczością któregoś z nich zaprzyjaźnią się na dłużej.
Żeby pokazać wspomniany eklektyzm należy przedstawić najbardziej odbiegające od siebie muzyczne style. Z jednej strony są klasyczni greccy hardrockowcy z Planet of Zeus. Z drugiej King Khan & The Shrines – człowiek, który przyjeżdża z trzynastoosobowym zespołem. Na dokładkę dostaniemy Samaris wykonujący staroislandzkie teksty poetyckie, Eagulls balansujących na ganicy punk rocka i zimnej fali, a na deser absolutnie fantastyczną Austrę, która tworzy subtelną muzykę elektroniczną.


Samo to powinno zachęcić do pojawienia się w B90. Nie mówię, żeby na trzy dni, ale chociaż na jeden. Każdy, kto już kiedyś zaznał muzycznej rozmaitości Soundrive Fest będzie go zachwalał i polecał. Tak jak i ja. Ten festiwal jest pozycją obowiązkową każdego fana muzyki. Jest też wyjątkową propozycją w marazmie trójmiejskiej oferty koncertowej, którą stara się rozruszać właśnie Hronowski. To bez wątpienia jeden z najważniejszych festiwali na mapie muzyki alternatywnej.


Soundrive Fest, 4-6 września (czwartek-sobota), godz. 19, B90, Gdańsk, ul. Doki 1 // bilety: 30zł (czwartek), 50zł (piątek i sobota), 90zł (karnet trzydniowy) // szczegółowy program imprezy na stronie: festival.soundrive.pl


Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież