Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dwie kampanie gdańskiego polityka SLD

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 09 września 2011 17:36

altKrzysztof Andruszkiewicz chce zostać dyrektorem Teatru Miniatura. Zamierza wystartować w konkursie na to stanowisko, bo jak mówi „chce tego zespół teatru”. P.o. dyrektora „Miniatury” otwiera też listę SLD w okręgu gdańskim. Nie zamierza jednak rezygnować z posady w „Miniaturze” nawet jeśli zostanie posłem.


- Namawiają mnie pracownicy do złożenia konkursowej aplikacji. Nie chcę wyrokować. Wybory rządzą się swymi prawami. Nie wiemy jaka będzie rzeczywistość polityczna po wyborach. Nawet będąc posłem chcę nadal pracować w „Miniaturze” – powiedział nam Andruszkiewicz.


alt


Na razie Andruszkiewicz pełni obowiązki dyrektora „Miniatury”. Powołany został przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza po przejściu na emeryturę dyrektora Konrada Szachnowskiego po tym jak do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o nieprawidłowościach w teatrze. W tym czasie Andruszkiewicz był zastępcą dyrektora „Miniatury” d.s. technicznych. W piątek kandydat SLD stwierdził, że postępowanie zostało umorzone, chociaż sam nie jest w posiadaniu decyzji prokuratorskiej. - Widziałem tekst przesłany przez prokuraturę, ale on nie był adresowany do mnie więc nie znam dokładnej jego treści – przyznaje Krzysztof Andruszkiewicz i utrzymuje, że zawiadomienie złożone do prokuratury było efektem plotek, pomówień, gier i urazów personalnych, a w całej sprawie „Teatr Miniatura” występuje w roli pokrzywdzonego. Andruszkiewicz utrzymuje w rozmowie z nami, że pieczołowicie dba o każdą złotówkę i nie rozumie skąd wzięły się podejrzenia o wyprowadzanie pieniędzy z teatru poprzez zawyżane i fikcyjne zlecenia.


- Jestem typem takiego wujka, który targuje się o każdą złotówkę. Na dobrą sprawę ja naprawdę nie widzę żadnych wielkich możliwości dokonania nieprawidłowości w „Miniaturze”. Byłem sam zaskoczony zaistniałą sytuacją. Po piętnastu latach pracy w teatrze wiem, że tutaj się przynosi swój czas, swoje zaangażowanie, a nie cokolwiek materialnego wynosi. Od tego jest cały dział, który kontroluje obieg faktur, procedury zleceń. Każdy dokument podlega obiegowi. Kto podpisywał poszczególne dokumenty nie powiem bez wglądu w dokumentację. Pieniądze za zlecenia były wypłacane za faktycznie wykonaną pracę - stwierdza w rozmowie z portalem wybrzeze24.pl Andruszkiewicz. Jednym z zarzutów stawianych byłemu dyrektorowi było łamanie praw pracowniczych i nepotyzm. Krzysztof Andruszkiewicz z kolei twierdzi, że nic nie wie by dochodziło w teatrze do łamania praw pracowniczych. Przyznaje jedynie, że z pracy odeszła jedna z pracownic księgowości i jeden z aktorów. Jaki był powód odejścia aktora?
- Ja w sprawy artystyczne nie wnikam – stwierdza p.o. dyrektora teatru.


Emerytowany dyrektor Szachnowski jeszcze pojawi się po rozpoczęciu sezonu w teatrze.
- Akurat tak się składa, że będą kontynuowane przedstawienia. Dyrektor Szachnowski dokończy w normalnej procedurze realizację spektaklu – mówi Andruszkiewicz.


Na odpowiedź na pytanie, czy współpraca z dotychczasowym dyrektorem teatru będzie kontynuowana - zdaniem Andruszkiewicza, należy zaczekać już na decyzję nowopowołanego dyrektora. 


alt- To co się działo w Teatrze „Miniatura” było przykładem nepotyzmu. Złożyłem pismo do prokuratury celem wyjaśnienia. Teraz dalszy ciąg zależy od decyzji prokuratury we wszystkich wątkach tej sprawy. Przy wyborze nowego dyrektora podstawowym pytaniem jest kto będzie w komisji konkursowej i jaki był i będzie nadzór nad tą instytucją ze strony miasta. Życzę teatrowi dużo lepszych czasów i kompletów widzów – powiedział portalowi wybrzeze24.pl poseł PiS Zbigniew Kozak, do którego wcześniej zwrócili się z alarmistycznymi wieściami sami pracownicy teatru.  O stanowisko opróżnione przez Szachnowskiego ubiega się kilkunastu kandydatów, którzy złożyli już aplikacje. Wkrótce okaże się, czy wśród nich będzie Krzysztof Andruszkiewicz, lider listy SLD w Gdańsku. O powołaniu nowego dyrektora zdecyduje komisja konkursowa z udziałem przedstawicieli ministra KiDN, gdańskiego magistratu, związków twórczych i załogi. Rozstrzygnięcie zapadnie w październiku.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 jerzyurban 2011-09-10 13:27
Andruszkiewicz powinien wygrać, ciulasty polityk, ale sprawny menedżer teatrzyku dla dzieci. niech idzie dalej
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież