Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dwie kampanie gdańskiego polityka SLD

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 09 września 2011 17:36

altKrzysztof Andruszkiewicz chce zostać dyrektorem Teatru Miniatura. Zamierza wystartować w konkursie na to stanowisko, bo jak mówi „chce tego zespół teatru”. P.o. dyrektora „Miniatury” otwiera też listę SLD w okręgu gdańskim. Nie zamierza jednak rezygnować z posady w „Miniaturze” nawet jeśli zostanie posłem.


- Namawiają mnie pracownicy do złożenia konkursowej aplikacji. Nie chcę wyrokować. Wybory rządzą się swymi prawami. Nie wiemy jaka będzie rzeczywistość polityczna po wyborach. Nawet będąc posłem chcę nadal pracować w „Miniaturze” – powiedział nam Andruszkiewicz.


alt


Na razie Andruszkiewicz pełni obowiązki dyrektora „Miniatury”. Powołany został przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza po przejściu na emeryturę dyrektora Konrada Szachnowskiego po tym jak do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o nieprawidłowościach w teatrze. W tym czasie Andruszkiewicz był zastępcą dyrektora „Miniatury” d.s. technicznych. W piątek kandydat SLD stwierdził, że postępowanie zostało umorzone, chociaż sam nie jest w posiadaniu decyzji prokuratorskiej. - Widziałem tekst przesłany przez prokuraturę, ale on nie był adresowany do mnie więc nie znam dokładnej jego treści – przyznaje Krzysztof Andruszkiewicz i utrzymuje, że zawiadomienie złożone do prokuratury było efektem plotek, pomówień, gier i urazów personalnych, a w całej sprawie „Teatr Miniatura” występuje w roli pokrzywdzonego. Andruszkiewicz utrzymuje w rozmowie z nami, że pieczołowicie dba o każdą złotówkę i nie rozumie skąd wzięły się podejrzenia o wyprowadzanie pieniędzy z teatru poprzez zawyżane i fikcyjne zlecenia.


- Jestem typem takiego wujka, który targuje się o każdą złotówkę. Na dobrą sprawę ja naprawdę nie widzę żadnych wielkich możliwości dokonania nieprawidłowości w „Miniaturze”. Byłem sam zaskoczony zaistniałą sytuacją. Po piętnastu latach pracy w teatrze wiem, że tutaj się przynosi swój czas, swoje zaangażowanie, a nie cokolwiek materialnego wynosi. Od tego jest cały dział, który kontroluje obieg faktur, procedury zleceń. Każdy dokument podlega obiegowi. Kto podpisywał poszczególne dokumenty nie powiem bez wglądu w dokumentację. Pieniądze za zlecenia były wypłacane za faktycznie wykonaną pracę - stwierdza w rozmowie z portalem wybrzeze24.pl Andruszkiewicz. Jednym z zarzutów stawianych byłemu dyrektorowi było łamanie praw pracowniczych i nepotyzm. Krzysztof Andruszkiewicz z kolei twierdzi, że nic nie wie by dochodziło w teatrze do łamania praw pracowniczych. Przyznaje jedynie, że z pracy odeszła jedna z pracownic księgowości i jeden z aktorów. Jaki był powód odejścia aktora?
- Ja w sprawy artystyczne nie wnikam – stwierdza p.o. dyrektora teatru.


Emerytowany dyrektor Szachnowski jeszcze pojawi się po rozpoczęciu sezonu w teatrze.
- Akurat tak się składa, że będą kontynuowane przedstawienia. Dyrektor Szachnowski dokończy w normalnej procedurze realizację spektaklu – mówi Andruszkiewicz.


Na odpowiedź na pytanie, czy współpraca z dotychczasowym dyrektorem teatru będzie kontynuowana - zdaniem Andruszkiewicza, należy zaczekać już na decyzję nowopowołanego dyrektora. 


alt- To co się działo w Teatrze „Miniatura” było przykładem nepotyzmu. Złożyłem pismo do prokuratury celem wyjaśnienia. Teraz dalszy ciąg zależy od decyzji prokuratury we wszystkich wątkach tej sprawy. Przy wyborze nowego dyrektora podstawowym pytaniem jest kto będzie w komisji konkursowej i jaki był i będzie nadzór nad tą instytucją ze strony miasta. Życzę teatrowi dużo lepszych czasów i kompletów widzów – powiedział portalowi wybrzeze24.pl poseł PiS Zbigniew Kozak, do którego wcześniej zwrócili się z alarmistycznymi wieściami sami pracownicy teatru.  O stanowisko opróżnione przez Szachnowskiego ubiega się kilkunastu kandydatów, którzy złożyli już aplikacje. Wkrótce okaże się, czy wśród nich będzie Krzysztof Andruszkiewicz, lider listy SLD w Gdańsku. O powołaniu nowego dyrektora zdecyduje komisja konkursowa z udziałem przedstawicieli ministra KiDN, gdańskiego magistratu, związków twórczych i załogi. Rozstrzygnięcie zapadnie w październiku.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 jerzyurban 2011-09-10 13:27
Andruszkiewicz powinien wygrać, ciulasty polityk, ale sprawny menedżer teatrzyku dla dzieci. niech idzie dalej
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież