Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz » Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwudniowa wycieczka prezydent Gdańska... Tablice z 21 postulatami MKS mają swoje miejsce w Sali BHP nie w ECS » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznaje za niedopuszczalne blokowanie przez Europejskie Centrum So... Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód... Foto "Kwiatki": Temida na haku » Ostatni sprawiedliwy Charytatywny wernisaż „Moda kontra rak” » Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką oraz projektantka Adrianna Złoch zapraszają na charyta... W 35. rocznicę powstania FMW » W ramach obchodów 35 rocznicy powstania Federacji Młodzieży Walczącej działacze federacji 13 grudnia... Pięściarze amatorzy walczyli w szczytnym celu » Na ringu klubu bokserskiego Ring3city odbyła się gala White Collar Boxing Night XIX. W sześciu walka... "Wasze Historie Po Oruńsku": piłka nożna i zapasy » W piątek, 6 grudnia, w Stacji Orunia odbyła się premiera piątego numeru gazetki "Wasze Historie Po O... Szósty przejazd tramwaju „Zrób prezent - podziel się sobą” » 6 grudnia po raz szósty po Gdańsku jeździł specjalny tramwaj w ramach akcji „Zrób prezent - podziel ... Radni PiS pytają o udostępnienie Teatru Szekspirowskiego na konwencję ... » Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska, złożyli ...
Reklama
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
środa, 11 grudnia 2019 21:33
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwu ...
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
niedziela, 08 grudnia 2019 23:04
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
Duży opór stawili ZAKS-ie siatkarze Trefl. Gdańszczanie w trzech pi ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 02 grudnia 2019 13:05
Gdańsk przez pryzmat
Zdecydowana postawa nieformalnej grupy artystów pracującej przy twor ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dwie kampanie gdańskiego polityka SLD

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 09 września 2011 17:36

altKrzysztof Andruszkiewicz chce zostać dyrektorem Teatru Miniatura. Zamierza wystartować w konkursie na to stanowisko, bo jak mówi „chce tego zespół teatru”. P.o. dyrektora „Miniatury” otwiera też listę SLD w okręgu gdańskim. Nie zamierza jednak rezygnować z posady w „Miniaturze” nawet jeśli zostanie posłem.


- Namawiają mnie pracownicy do złożenia konkursowej aplikacji. Nie chcę wyrokować. Wybory rządzą się swymi prawami. Nie wiemy jaka będzie rzeczywistość polityczna po wyborach. Nawet będąc posłem chcę nadal pracować w „Miniaturze” – powiedział nam Andruszkiewicz.


alt


Na razie Andruszkiewicz pełni obowiązki dyrektora „Miniatury”. Powołany został przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza po przejściu na emeryturę dyrektora Konrada Szachnowskiego po tym jak do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o nieprawidłowościach w teatrze. W tym czasie Andruszkiewicz był zastępcą dyrektora „Miniatury” d.s. technicznych. W piątek kandydat SLD stwierdził, że postępowanie zostało umorzone, chociaż sam nie jest w posiadaniu decyzji prokuratorskiej. - Widziałem tekst przesłany przez prokuraturę, ale on nie był adresowany do mnie więc nie znam dokładnej jego treści – przyznaje Krzysztof Andruszkiewicz i utrzymuje, że zawiadomienie złożone do prokuratury było efektem plotek, pomówień, gier i urazów personalnych, a w całej sprawie „Teatr Miniatura” występuje w roli pokrzywdzonego. Andruszkiewicz utrzymuje w rozmowie z nami, że pieczołowicie dba o każdą złotówkę i nie rozumie skąd wzięły się podejrzenia o wyprowadzanie pieniędzy z teatru poprzez zawyżane i fikcyjne zlecenia.


- Jestem typem takiego wujka, który targuje się o każdą złotówkę. Na dobrą sprawę ja naprawdę nie widzę żadnych wielkich możliwości dokonania nieprawidłowości w „Miniaturze”. Byłem sam zaskoczony zaistniałą sytuacją. Po piętnastu latach pracy w teatrze wiem, że tutaj się przynosi swój czas, swoje zaangażowanie, a nie cokolwiek materialnego wynosi. Od tego jest cały dział, który kontroluje obieg faktur, procedury zleceń. Każdy dokument podlega obiegowi. Kto podpisywał poszczególne dokumenty nie powiem bez wglądu w dokumentację. Pieniądze za zlecenia były wypłacane za faktycznie wykonaną pracę - stwierdza w rozmowie z portalem wybrzeze24.pl Andruszkiewicz. Jednym z zarzutów stawianych byłemu dyrektorowi było łamanie praw pracowniczych i nepotyzm. Krzysztof Andruszkiewicz z kolei twierdzi, że nic nie wie by dochodziło w teatrze do łamania praw pracowniczych. Przyznaje jedynie, że z pracy odeszła jedna z pracownic księgowości i jeden z aktorów. Jaki był powód odejścia aktora?
- Ja w sprawy artystyczne nie wnikam – stwierdza p.o. dyrektora teatru.


Emerytowany dyrektor Szachnowski jeszcze pojawi się po rozpoczęciu sezonu w teatrze.
- Akurat tak się składa, że będą kontynuowane przedstawienia. Dyrektor Szachnowski dokończy w normalnej procedurze realizację spektaklu – mówi Andruszkiewicz.


Na odpowiedź na pytanie, czy współpraca z dotychczasowym dyrektorem teatru będzie kontynuowana - zdaniem Andruszkiewicza, należy zaczekać już na decyzję nowopowołanego dyrektora. 


alt- To co się działo w Teatrze „Miniatura” było przykładem nepotyzmu. Złożyłem pismo do prokuratury celem wyjaśnienia. Teraz dalszy ciąg zależy od decyzji prokuratury we wszystkich wątkach tej sprawy. Przy wyborze nowego dyrektora podstawowym pytaniem jest kto będzie w komisji konkursowej i jaki był i będzie nadzór nad tą instytucją ze strony miasta. Życzę teatrowi dużo lepszych czasów i kompletów widzów – powiedział portalowi wybrzeze24.pl poseł PiS Zbigniew Kozak, do którego wcześniej zwrócili się z alarmistycznymi wieściami sami pracownicy teatru.  O stanowisko opróżnione przez Szachnowskiego ubiega się kilkunastu kandydatów, którzy złożyli już aplikacje. Wkrótce okaże się, czy wśród nich będzie Krzysztof Andruszkiewicz, lider listy SLD w Gdańsku. O powołaniu nowego dyrektora zdecyduje komisja konkursowa z udziałem przedstawicieli ministra KiDN, gdańskiego magistratu, związków twórczych i załogi. Rozstrzygnięcie zapadnie w październiku.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 jerzyurban 2011-09-10 13:27
Andruszkiewicz powinien wygrać, ciulasty polityk, ale sprawny menedżer teatrzyku dla dzieci. niech idzie dalej
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież