Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
poniedziałek, 19 października 2020 16:26
Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
W ubiegłym tygodniu pisałem o pierwszych polskich wystawach w

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ludzie zaczęli się identyfikować z Jarosławem Kaczyńskim

czwartek, 17 czerwca 2010 19:41

altW biurze poselskim Andrzeja Jaworskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości, odbyła się konferencja podsumowująca kończącą się kampanię prezydencką.

- Zaprosiliśmy państwa w dniu dzisiejszym w związku z tym, że jutro mamy wizytę prezesa Jarosława Kaczyńskiego w Gdańsku, ważne spotkanie z mieszkańcami na Targu Rybnym o 18.30 i chcielibyśmy wszystkich mieszkańców Gdańska serdecznie na to spotkanie zaprosić – powiedział Andrzej Jaworski. - Było nam bardzo miło, dlatego że mieliśmy tak duży odzew ze strony różnych osób, i młodych i starszych, osób z różnych kategorii zawodowych, którzy podchodzili do nas z wielką życzliwością, wielkim poparciem, którzy nam mówili że Prawo i Sprawiedliwość i Jarosław Kaczyński zostali odczarowani, że mamy nową rzeczywistość, tę rzeczywistość prawdziwą, która daje nam nadzieje, daje wiarę w to, że Polska może iść inną drogą, droga bardziej solidarną, bardziej sprawiedliwą, droga która pokazuje, że najważniejsza jest Polska i najważniejsi są ludzie.  

 

– Ja jako poseł z Gdyni zapraszam również mieszkańców Gdyni, Wejherowa, na jutrzejszy wiec o godzinie 18.30 – powiedział Zbigniew Kozak. - Potwierdzam to co powiedział przed chwilą kolega, spotkaliśmy się z dużym poparciem, przypomnę że zebraliśmy dużą ilość podpisów, bo 13 tysięcy.  

- Jeżeli chodzi o akcję informacyjną, która ma zawiadamiać społeczeństwo Gdańska, Trójmiasta o wizycie naszego prezesa Jarosława Kaczyńskiego, jako kandydata na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, to jest ona zorganizowana w następujący sposób: ściągamy z całego województwa i okręgów otaczających pomorze gdańskie posłów, aby podchodzi do ludzi i zapraszali na spotkanie - mówił Andrzej Lis.  -Są to bardzo ważne wybory, serdecznie prosimy wszystkich obywateli aby wzięli udział, niezależnie od tego na kogo będą głosowali, ale żeby myśleli sami, nie poddawali się sugestii różnych mediów, żeby głosy oddawali w oparciu o swoje przemyślenia - dodał Andrzej Lis.

 

- Mogę powiedzieć, że jestem przedstawicielem polskich wsi i chciałbym zaapelować do rolników, aby w najbliższych wyborach rozsądnie zagłosowali – powiedział Waldemar Łangowski. - Wierzę że tak będzie, bo rolnicy sobie zdają sprawę że polska wieś zawsze była ostoją polskości, katolicyzmu, i wiedzą co jest dobre dla Polski i myślę że żaden mieszkający na wsi nie zagłosuje na ludzi, ani na opcje które myślą liberalnie, bo to grozi zagładą Polski.

 

- Przede wszystkim liczę na Gdańszczan, na ich obecność, na ich znaczącą aktywność – wyznał Marian Szajna. - W tym momencie jest okazja coś zmienić i my będziemy to robili.

– Cieszę się, że ta kampania na Pomorzu przebiegała bez specjalnych zgrzytów, bez specjalnej złośliwości – podsumował kampanię Andrzej Jaworski. - Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w ostatnim czasie, były osoby które niszczyły nasze billboardy, robiły to w sposób zorganizowany, bo wiemy że było to strzelanie z tak zwanych paintbolli. Natomiast ogólnie podsumowując, nie było w naszym regionie jakichś ataków politycznych żadnych ugrupowań na inne, ta dyskusja była w miarę merytoryczna i co jest istotne, także ta dyskusja na ulicach, nawet na rynkach, miała charakter rzeczowy, może czasami emocjonalny, ale na takim poziomie z wielką kulturą. Tak jak mówili koledzy zdajemy sobie sprawę z tego, że ludzie bardzo odważnie zaczęli się identyfikować z Prawem i Sprawiedliwością i z naszym kandydatem Jarosławem Kaczyńskim i mamy nadzieje że te wybory pokażą ze właśnie Jarosław Kaczyński jest najlepszym kandydatem na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.    
Rafał Szultk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież