Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dziś wybieramy prezydenta RP

niedziela, 20 czerwca 2010 09:35

altW niedzielę 20 czerwca Polacy wybierają prezydenta swojego kraju. Lokale wyborcze w całym kraju są dzisiaj czynne od 6 do 20. Według informacji z czwartku do głosowania uprawnionych jest 365 571 mieszkańców Gdańska, którzy mogą głosować w 216 lokalach wyborczych.


Żeby zagłosować musimy wziąć ze sobą dokument tożsamości. Po zweryfikowaniu naszych danych w spisie wyborców, członkowie komisji wyborczej przekażą nam kartę do głosowania. Na niej znajduję się 10 nazwisk, kandydatów na urząd Prezydenta RP. Aby oddać ważny głos, należy postawić X w kratce znajdującej się przy nazwisku danego kandydata. Głos będzie nieważny jeśli postawimy głos przy więcej niż jednym nazwisku, w ogóle nie postawimy X, postawimy znak inny niż X lub punkt przecięcia linii tworzących znak X wypadnie poza kratkę. Wszelkie dodatkowe dopiski na karcie do głosowania nie będą miały wpływu na ważność głosu.


alt


Według informacji z przed godziny 10 PKW podała, że do godziny 8 frekwencja wyborcza w całej Polsce wyniosła 1,87%, w Gdańsku 1,34%. Jeżeli nie będzie poważnych zakłóceń głosowanie zakończy się dokładnie o godzinie 20. Wtedy będziemy mogli podać pierwsze, sondażowe wyniki tych wyborów.


alt


Według naszych informacji wszystkie lokale wyborcze w Trójmieście zostały otwarte o właściwej godzinie. Do tej pory nie doszło również do poważnego naruszenia ciszy wyborczej. W Gdańsku zatrzymano jedną osobę rozwieszającą plakaty wyborcze. W Gdyni nieustalony sprawca rzucił jajkiem w drzwi lokalu wyborczego w Chyloni.


Informacje o adresach lokali wyborczych oraz wszystkie inne dane związane z wyborami znaleźć można na stronie internetowej: http://www.gdansk.pl/nasze-miasto,1228.html, natomiast kontakt z Delegaturą Krajowego Biura Wyborczego możliwy jest pod numerami telefonów: (58) 301-15-10, (58) 305-94-41.

Tomasz Wrzask

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież