Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Trzech kandydatów na prezesa Pomorskiego ZPN

20 sierpnia odbędą się wybory do władz Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Delegaci pomorskich klubów wybiorą nowego prezesa oraz zarząd na kolejną kadencję. Kandydatami na szefa pomorskiej piłki są Radosław Michalski, obecny prezes; Andrzej Szczepański oraz Olaf Dramowicz.Cztery lata temu niespodziewanie wygrał Radosław Michalski. Nie był faworytem, ale poparły go dwa największe kluby - Lechia Gdańsk i Arka Gdynia. Pokonał pełniącego obowiązki prezesa - Andrzej Szczepański.


20 sierpnia odbędą się ponowne wybory prezesa Pomorskiego ZPN. Radosław Michalski zmierzy się ponownie z Andrzejem Szczepańskim. Do rywalizacji o szefa pomorskich struktur piłkarskich przystąpi jeszcze jeden kandydat - Olaf Dramowicz.


Każdy z kandydatów ma swój dorobek życia. Michalski był bardzo dobrym piłkarzem. Szczepański to były senator i wojewoda słupski.


Olaf Dramowicz ma opinię sprawnego menadżera i działacza społecznego. Ukończył zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Gdańskim, włada biegle kilkoma językami. Rozpoznawalny jest głównie przez pryzmat pracy dla lokalnej społeczności w Klubie Sportowym Olivia, który założył z zakonnikiem cysterskim. Wspólnie z mieszkańcami Oliwy reaktywował kultowy obiekt piłkarski „Viktorii” i od podstaw stworzył profesjonalne szkolenie grup młodzieżowych. Przy wsparciu śp. Macieja Płażyńskiego zorganizował niecodzienne zgrupowanie w Argentynie dla najmłodszych pasjonatów piłki nożnej. Od sześciu lat organizuje turniej międzynarodowy dla młodzieży „Euronadzieje”. Od dwóch lat zabiega o reaktywację boiska wybudowanego na potrzeby Euro 2012 w Oliwie, gdyż obiekt przekazany miastu przez niemiecką federację piłkarską na potrzeby szkoleniowe dla młodych piłkarzy tuż po Euro 2012 uległ zapomnieniu i dewastacji. Sprawuje funkcję menedżera Pomorskiego Zrzeszenia Ludowych Związków Sportowych, dlatego liczy na poparcie małych klubów.


alt

Olaf Dramowicz


- Wiem, że dopiero zaczynam swoją przygodę wyborczą do władz pomorskiej piłki, dlatego zgłosiłem swoją kandydaturę również na członka zarządu Pomorskiego ZPN - powiedział Olaf Dramowicz. - Chcę działać dla dobra pomorskiej piłki, a czasami skuteczniej można to zrobić z pozycji zarządu.  Za główny cel w swoim programie wyborczym postawiłem sobie zjednoczenie poróżnionego podziałami środowiska piłkarskiego, aby Pomorze było w końcu jedną drużyną. Chcę postawić na zarządzanie związkiem, a nie administrowanie nim, co powinno przynieść wyraźne zredukowanie wydatków, które przecież ponoszą kluby. Zamierzam znacząco podnieść poziom kursów trenerskich i jednocześnie zdecydowanie obniżyć zawysokie opłaty za nie. Chciałbym nawiązać współpracę z zagranicznymi odpowiednikami Pomorskiego ZPN. Będę szukał możliwości pozyskania środków zewnętrznych na poprawę szkolenia oraz infrastruktury obiektów sportowych, między innymi z programów unijnych. Zamierzam dostosować wymogi licencyjne do potrzeb małych klubów. Obecnie, przez administracyjne utrudnienia, już na starcie zabijany jest największy potencjał pomorskiej piłki, a przecież droga do profesjonalnej piłki zaczyna się daleko od pięknych stadionów. To w małych miejscowościach, daleko od szosy, tworzy się prawdziwa historia piłki nożnej. Nie wszyscy o tym pamiętają po wyborach…

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież