Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Trzech kandydatów na prezesa Pomorskiego ZPN

20 sierpnia odbędą się wybory do władz Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Delegaci pomorskich klubów wybiorą nowego prezesa oraz zarząd na kolejną kadencję. Kandydatami na szefa pomorskiej piłki są Radosław Michalski, obecny prezes; Andrzej Szczepański oraz Olaf Dramowicz.Cztery lata temu niespodziewanie wygrał Radosław Michalski. Nie był faworytem, ale poparły go dwa największe kluby - Lechia Gdańsk i Arka Gdynia. Pokonał pełniącego obowiązki prezesa - Andrzej Szczepański.


20 sierpnia odbędą się ponowne wybory prezesa Pomorskiego ZPN. Radosław Michalski zmierzy się ponownie z Andrzejem Szczepańskim. Do rywalizacji o szefa pomorskich struktur piłkarskich przystąpi jeszcze jeden kandydat - Olaf Dramowicz.


Każdy z kandydatów ma swój dorobek życia. Michalski był bardzo dobrym piłkarzem. Szczepański to były senator i wojewoda słupski.


Olaf Dramowicz ma opinię sprawnego menadżera i działacza społecznego. Ukończył zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Gdańskim, włada biegle kilkoma językami. Rozpoznawalny jest głównie przez pryzmat pracy dla lokalnej społeczności w Klubie Sportowym Olivia, który założył z zakonnikiem cysterskim. Wspólnie z mieszkańcami Oliwy reaktywował kultowy obiekt piłkarski „Viktorii” i od podstaw stworzył profesjonalne szkolenie grup młodzieżowych. Przy wsparciu śp. Macieja Płażyńskiego zorganizował niecodzienne zgrupowanie w Argentynie dla najmłodszych pasjonatów piłki nożnej. Od sześciu lat organizuje turniej międzynarodowy dla młodzieży „Euronadzieje”. Od dwóch lat zabiega o reaktywację boiska wybudowanego na potrzeby Euro 2012 w Oliwie, gdyż obiekt przekazany miastu przez niemiecką federację piłkarską na potrzeby szkoleniowe dla młodych piłkarzy tuż po Euro 2012 uległ zapomnieniu i dewastacji. Sprawuje funkcję menedżera Pomorskiego Zrzeszenia Ludowych Związków Sportowych, dlatego liczy na poparcie małych klubów.


alt

Olaf Dramowicz


- Wiem, że dopiero zaczynam swoją przygodę wyborczą do władz pomorskiej piłki, dlatego zgłosiłem swoją kandydaturę również na członka zarządu Pomorskiego ZPN - powiedział Olaf Dramowicz. - Chcę działać dla dobra pomorskiej piłki, a czasami skuteczniej można to zrobić z pozycji zarządu.  Za główny cel w swoim programie wyborczym postawiłem sobie zjednoczenie poróżnionego podziałami środowiska piłkarskiego, aby Pomorze było w końcu jedną drużyną. Chcę postawić na zarządzanie związkiem, a nie administrowanie nim, co powinno przynieść wyraźne zredukowanie wydatków, które przecież ponoszą kluby. Zamierzam znacząco podnieść poziom kursów trenerskich i jednocześnie zdecydowanie obniżyć zawysokie opłaty za nie. Chciałbym nawiązać współpracę z zagranicznymi odpowiednikami Pomorskiego ZPN. Będę szukał możliwości pozyskania środków zewnętrznych na poprawę szkolenia oraz infrastruktury obiektów sportowych, między innymi z programów unijnych. Zamierzam dostosować wymogi licencyjne do potrzeb małych klubów. Obecnie, przez administracyjne utrudnienia, już na starcie zabijany jest największy potencjał pomorskiej piłki, a przecież droga do profesjonalnej piłki zaczyna się daleko od pięknych stadionów. To w małych miejscowościach, daleko od szosy, tworzy się prawdziwa historia piłki nożnej. Nie wszyscy o tym pamiętają po wyborach…

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież