Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowy piłkarz w Lechii - Sławczew jako złoty środek w pomocy?

W poniedziałkowy wieczór w Gdańsku zjawił się Simeon Sławczew. Bułgarski pomocnik, jeśli we wtorek pomyślnie przejdzie testy medyczne, zostanie wypożyczony do Lechii.
Wszystko już jest uzgodnione w kwestii kontraktu, pozostają jedynie kwestie zdrowotne. Zarówno warunki na linii Lechia-zawodnik, jak i Lechia-Sporting Lizbona zostały ustalone. Jeśli wszystko zakończy się pomyślnie, Bułgar zagra w Gdańsku do końca sezonu.


Sławczew jest defensywnym pomocnikiem, więc byłby to kolejny już zawodnik na tej pozycji. Być może klub szuka kogoś na miejsce Daniela Łukasika, ale wydaje się, że ściąganie piłkarza na pozycję, na której są już Chrapek, Kovacević i Gamakov jest mocno dziwne. Tym bardziej, że przydałby się raczej solidny obrońca i porządny bramkarz, który zmotywowałby Milinkovicia-Savicia do większej koncentracji, bo pewność siebie Serba ewidentnie go gubi.


Bułgarski pomocnik, który najpewniej zostanie w Gdańsku, jest związany ze Sportingiem kontraktem aż do 2019 roku, a klauzula odstępnego to – bagatela – 45mln euro. Potężna kwota jak na zawodnika kupionego raptem za 2,5mln euro z Liteksu Łowecz, który nie zaistniał w lidze portugalskiej. Dlatego też w zeszłym sezonie został wypożyczony do cypryjskiego Apollunu Limassol, gdzie rozegrał dziewiętnaście spotkań, strzelając jedną bramkę.


Bój o piłkarza Lechia wygrała z Legią Warszawa. Można więc mieć nadzieję, że to faktycznie wzmocnienie, bo – nie oszukujmy się – stołeczny klub raczej nie szuka teraz byle kogo. Tym bardziej, że jest krok od Ligi Mistrzów. Jak Sławczew sprawdzi się w Lechii? Przekonamy się niebawem.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież