„Środa z profilaktyką” w pomorskim NFZ » W środę, 23 października, w ramach cyklicznej akcji „Środa z profilaktyką” w godzinach od 10 do 14 n... W tygodniku „Sieci”: Triumf i ostrzeżenie » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dziennikarze i publicyści analizują wyniki wyborów parlamentarnych... Zmarł Waldemar Świerkowski » 16 października zmarł Waldemar Świerkowski, wieloletni dyrektor należącej do RSW Prasa Książka Ruch... Zmarł Tadeusz Jabłoński » W nocy z 15 na 16 października, tydzień przed swoimi 100. urodzinami zmarł Tadeusz Jabłoński, pisarz... Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ...
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
piątek, 18 października 2019 19:44
Huśtawkę nastrojów przeżywali kibice w hali Olivia. Ostatecznie fa ...
Emocjonujące derby na remis
niedziela, 20 października 2019 15:57
Ponad sto minut trwały niedzielne derby Trójmiasta – sytuacji bram ...

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Trefl od 0:2 do 3:2!

altCharakter pokazali siatkarze Trefla. Gdańszczanie w rozgrywanym wyjątkowo w Elblągu meczu z Indykpol AZS Olsztyn przegrywali już 0:2, ale wygrali trzy kolejne sety i wygrali mecz 3:2 (19:25, 22:25, 25:20, 31:29, 15:6)!

Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (19:25, 22:25, 25:20, 31:29, 15:6)

Trefl Gdańsk: Janusz 1, Grzyb 3, Schott 14, Muzaj 29, Nowakowski 14, Mijailović 13, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak 2, Niemiec 11, Kozłowski 2, Hebda

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki 1, Warda 8, Kapelus 15, Hadrava 30, Zniszczoł 6, Lux 10, Żurek (libero) oraz Andringa, Kalinin 1, Pietraszko 5, Urbanowicz, Kańczok, Gil

MVP: Maciej Muzaj (Trefl Gdańsk)

Przed spotkaniami gdańszczanie z olsztynianami można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie tie break. Pięciosetowe starcia w historii konfrontacji gdańsko-olsztyńskiej to nie jako norma.

Mecz piątej kolejki wyjątkowo był rozgrywany w Elblągu. Obie drużyny przystąpiły do niego w odmiennych nastrojach. Podopieczni Andrei Anastasiego przegrali dwa ostatnie mecze, o Superpuchar ze Skrą i ligowy z ZAKSĄ, bez wygranego seta. Olsztynianie w lidze wygrali w Bełchatowie 3:0.

W pierwszym secie zespół z Olsztyna szybko przejął inicjatywę. Goście wypracowali sobie kilka punktów przewagi (9:2) i kontrolując przebieg gry pewnie wygrali pierwszego seta do 19.

W drugim secie toczyła się wyrównana walka. Losy wygranej w secie rozstrzygnęły się w końcówce, w której lepsi byli gracze z Olsztyna.
W trzecim secie gdańszczanie walczyli u uniknięcie przegranej do 0. W połowie seta udało się im odskoczyć na kilka punktów (11:8). Rywale nie zdołali zniwelować strat.

Czwarta partia z pewnością będzie kandydować do nagrody za najdłuższy set w sezonie. Walka trwała 41 minut. Olsztynianie zaczęli od prowadzenia 8:4, ale gdańszczanie wyrównali, a nawet odskoczyli na 3 punkty (16:13, 20:17). Doszło do zaciętej końcówki. Indykpol miał jedną piłkę setową, a podopieczni Andrei Anastasiego wykorzystali dopiero szóstego setbola.

W tie breaku nie było zbyt wielu emocji. Od początku warunki dyktowali gdańszczanie, którzy szybko odskoczyli na kilka punktów. Imponował w tej części meczu gdański blok - 6 "czap" w tie breaku. Olsztynianie z każdą akcją byli coraz bardziej bezradni. Podopieczni trenera Anastasiego rozbili rywali w piątej partii do 6 i dopisali do swojego dorobku 2 duże punkty.