Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Szybcy i wściekli" gdańszczanie rozbili "Żurawie"

altPiękna słoneczna pogoda, tłumy na trybunach i przekonywujące, efektowne zwycięstwo Renault Zdunek Wybrzeże, które pokonało Stal Rzeszów 62:28. Inaugurację sezon żużlowego 2016 w NICE PLŻ w Gdańsku można uznać za bardzo udaną. Ozdobą meczu był wyścig czwarty.


Przed meczem postawa gdańszczan była niewiadomą. Po ogłoszeniu awizowanych składów wielu kibiców zarzucało trenerowi Grzegorzowi Dzikowskiemu, że nie wystawił Magnus Zetterstroema. Jak się okazało rację miał szkoleniowiec gdańskiej drużyny. Debiuty w barwach Wybrzeża nowych zawodników można uznać za bardzo udane. Gdańszczanie niczym bohaterowie filmu "Szybcy i wściekli" urządzali sobie rajdy na gdańskim torze między rzeszowskimi zawodnikami. "Żurawie" w Gdańsku latały bardzo nisko.


altW pierwszym biegu po niezłym starcie z Krzysztofem Jabłońskim walczył Maciej Kuciapa. Kolejne biegi to popis gdańszczan. W biegu młodzieżowym znakomicie wystartował debiutujący w Renault Zdunek Wybrzeże Dawid Wawrzyniak. Trzeci start to popisowa jazda gdańskich Skandynawów. Zwyciężył Anders Thomsen, który jako 50-ty zawodnik zagraniczny wystąpił w meczu ligowym gdańskiej drużyny. To jednak był tylko przed smak tego co około ośmiotysięczna widownia zobaczyła w biegu czwartym. Po starcie rzeszowianie jechali na 4:2. Prowadził niespodziewanie Grzegorz Bassara, a ostatni był debiutujący w roli kapitana Renat Gafurow. Najdłużej startujący w Wybrzeżu stranieri rzucił się w pogoń i na drugim okrążeniu wyprzedził Dawida Lamparta. To jednak nie zadowoliło Renata, który napędzał się i na wejściu w przedostatni wiraż wyprzedził Bassarę! To nie był koniec emocji, bo na wyjściu z ostatniego wirażu na drugie miejsce przedarł się Dominik Kossakowski. Obaj gdańszczanie otrzymali zasłużone owacje na stojąco.


alt

Start do biegu trzeciego: Linus Sundstroem (kask czerwony) - 49. zawodnik zagraniczny, który pojechał w meczu gdańskiej drużyny, Scott Nicholls (kask biały), Anders Thomsen (kask niebieski) - 50. zawodnik zagraniczny, który pojechał w barwach gdańskiej drużyny w meczu ligowym


Wyścig piąty to pierwsza w tym sezonie, ale jak się wydaje nie ostatnia, próbka możliwości Thomsena. Duńczyk przez cztery okrążenia ścigał Kuciapę i na ostatnim wirażu dopiął swego i minął rywala. Gonitwa szósta to kolejny znakomity start Wawrzyniaka. Tylko na pierwszym okrążeniu Gafurow musiał walczyć ze Scottem Nichollsem. Szóstą z rzędu wygraną przywieźli w biegu 7 Oskar Fajfer i Jabłoński. Było 34;8! Takiego pogromu nie spodziewali się najwięksi optymiści.


W biegu ósmym zanotowaliśmy pierwszy remis. Na pierwszym wirażu zablokowany został Dominik Kossakowski i mimo prób nie zdołał wyprzedzić żadnego z rywali. W biegu 10 gdańszczan na starcie zaskoczył Rafał Karczmarz. Zawodnik Stali Gorzów jeżdżący jako gość w ekipie rzeszowskiej zastąpił wykluczonego za dotknięcie taśmy Lamparta i odniósł pierwsze indywidualne zwycięstwo dla przyjezdnych. Goście w drugiej części spotkania spisywali się lepiej i zakończyli mecz serią czterech biegów remisowych, w których zanotowali trzy zwycięstwa indywidualne. Warto podkreślić, że w czternastym biegu Jabłoński i Fajfer odstąpili swoje miejsce młodzieżowcom.


Wygrana różnicą 34 punktów na pewno robi wrażenie. Chyba najwięksi optymiści nie spodziewali się takich rozmiarów zwycięstwa podopiecznych Grzegorza Dzikowskiego. Gdańszczanie nie tylko dobrze startowali, ale potrafili w przypadku przegranego wyjścia spod taśmy mijać rywali na trasie.


Stal Rzeszów:
Nicklas Porsing 0 - d, d
Maciej Kuciapa 6 - 2, 1, 2, 0, 1*, d
Karol Baran 6 - 1, t, 1, 0, 1, 3
Scott Nicholls 2 - d, 1, 1, 0
Dawid Lampart 6 - 0, 0, t, 3, 3
Rafał Karczmarz 6 - d, 1, 3, 2, 0
Grzegorz Bassara 2 - 1, 1, 0, 0

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
Krzysztof Jabłoński 9 - 3, 2*, 2*, 2
Oskar Fajfer 9 - 1, 3, 3, 2*
Linus Sundstroem 11 - 2*, 3, 2, 3, 1
Anders Thomsen 7 - 3, 2*, 1*, 1*
Renat Gafurow 13 - 3, 2*, 3, 3, 2
Dawid Wawrzyniak 8 - 3, 3, 0, 2
Dominik Kossakowski 5 - 2*, 2*, 0, 1*

Tomasz Łunkiewicz

fot. Sławomir Żylak

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież