Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Szybcy i wściekli" gdańszczanie rozbili "Żurawie"

altPiękna słoneczna pogoda, tłumy na trybunach i przekonywujące, efektowne zwycięstwo Renault Zdunek Wybrzeże, które pokonało Stal Rzeszów 62:28. Inaugurację sezon żużlowego 2016 w NICE PLŻ w Gdańsku można uznać za bardzo udaną. Ozdobą meczu był wyścig czwarty.


Przed meczem postawa gdańszczan była niewiadomą. Po ogłoszeniu awizowanych składów wielu kibiców zarzucało trenerowi Grzegorzowi Dzikowskiemu, że nie wystawił Magnus Zetterstroema. Jak się okazało rację miał szkoleniowiec gdańskiej drużyny. Debiuty w barwach Wybrzeża nowych zawodników można uznać za bardzo udane. Gdańszczanie niczym bohaterowie filmu "Szybcy i wściekli" urządzali sobie rajdy na gdańskim torze między rzeszowskimi zawodnikami. "Żurawie" w Gdańsku latały bardzo nisko.


altW pierwszym biegu po niezłym starcie z Krzysztofem Jabłońskim walczył Maciej Kuciapa. Kolejne biegi to popis gdańszczan. W biegu młodzieżowym znakomicie wystartował debiutujący w Renault Zdunek Wybrzeże Dawid Wawrzyniak. Trzeci start to popisowa jazda gdańskich Skandynawów. Zwyciężył Anders Thomsen, który jako 50-ty zawodnik zagraniczny wystąpił w meczu ligowym gdańskiej drużyny. To jednak był tylko przed smak tego co około ośmiotysięczna widownia zobaczyła w biegu czwartym. Po starcie rzeszowianie jechali na 4:2. Prowadził niespodziewanie Grzegorz Bassara, a ostatni był debiutujący w roli kapitana Renat Gafurow. Najdłużej startujący w Wybrzeżu stranieri rzucił się w pogoń i na drugim okrążeniu wyprzedził Dawida Lamparta. To jednak nie zadowoliło Renata, który napędzał się i na wejściu w przedostatni wiraż wyprzedził Bassarę! To nie był koniec emocji, bo na wyjściu z ostatniego wirażu na drugie miejsce przedarł się Dominik Kossakowski. Obaj gdańszczanie otrzymali zasłużone owacje na stojąco.


alt

Start do biegu trzeciego: Linus Sundstroem (kask czerwony) - 49. zawodnik zagraniczny, który pojechał w meczu gdańskiej drużyny, Scott Nicholls (kask biały), Anders Thomsen (kask niebieski) - 50. zawodnik zagraniczny, który pojechał w barwach gdańskiej drużyny w meczu ligowym


Wyścig piąty to pierwsza w tym sezonie, ale jak się wydaje nie ostatnia, próbka możliwości Thomsena. Duńczyk przez cztery okrążenia ścigał Kuciapę i na ostatnim wirażu dopiął swego i minął rywala. Gonitwa szósta to kolejny znakomity start Wawrzyniaka. Tylko na pierwszym okrążeniu Gafurow musiał walczyć ze Scottem Nichollsem. Szóstą z rzędu wygraną przywieźli w biegu 7 Oskar Fajfer i Jabłoński. Było 34;8! Takiego pogromu nie spodziewali się najwięksi optymiści.


W biegu ósmym zanotowaliśmy pierwszy remis. Na pierwszym wirażu zablokowany został Dominik Kossakowski i mimo prób nie zdołał wyprzedzić żadnego z rywali. W biegu 10 gdańszczan na starcie zaskoczył Rafał Karczmarz. Zawodnik Stali Gorzów jeżdżący jako gość w ekipie rzeszowskiej zastąpił wykluczonego za dotknięcie taśmy Lamparta i odniósł pierwsze indywidualne zwycięstwo dla przyjezdnych. Goście w drugiej części spotkania spisywali się lepiej i zakończyli mecz serią czterech biegów remisowych, w których zanotowali trzy zwycięstwa indywidualne. Warto podkreślić, że w czternastym biegu Jabłoński i Fajfer odstąpili swoje miejsce młodzieżowcom.


Wygrana różnicą 34 punktów na pewno robi wrażenie. Chyba najwięksi optymiści nie spodziewali się takich rozmiarów zwycięstwa podopiecznych Grzegorza Dzikowskiego. Gdańszczanie nie tylko dobrze startowali, ale potrafili w przypadku przegranego wyjścia spod taśmy mijać rywali na trasie.


Stal Rzeszów:
Nicklas Porsing 0 - d, d
Maciej Kuciapa 6 - 2, 1, 2, 0, 1*, d
Karol Baran 6 - 1, t, 1, 0, 1, 3
Scott Nicholls 2 - d, 1, 1, 0
Dawid Lampart 6 - 0, 0, t, 3, 3
Rafał Karczmarz 6 - d, 1, 3, 2, 0
Grzegorz Bassara 2 - 1, 1, 0, 0

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
Krzysztof Jabłoński 9 - 3, 2*, 2*, 2
Oskar Fajfer 9 - 1, 3, 3, 2*
Linus Sundstroem 11 - 2*, 3, 2, 3, 1
Anders Thomsen 7 - 3, 2*, 1*, 1*
Renat Gafurow 13 - 3, 2*, 3, 3, 2
Dawid Wawrzyniak 8 - 3, 3, 0, 2
Dominik Kossakowski 5 - 2*, 2*, 0, 1*

Tomasz Łunkiewicz

fot. Sławomir Żylak

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież