Korty SKT dla... SKT - klęska Karnowskiego » Podczas niejawnego posiedzenia Sąd Okręgowy w Gdańsku ujawnił w księdze wieczystej prawo Sopockiego ... W nowym tygodniku „Sieci”: Sędzia, który zatrzymał anarchię. Wydanie z... » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dr Tomasz Nawacki opowiada m.in. o tym dlaczego podarł projekt bez... Wicemarszałek Bonna sprawcą kolizji - jedna osoba ranna » Kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu na rondzie mężczyźnie, w wyni... Urząd Statystyczny w Gdańsku potwierdza - lasów w Województwie Pomors... » Jak ustalili autorzy raportu US w Gdańsku w latach 2014-2018 lasów, będących bezpośrednio w zarządzi... Rafał Chwedoruk: Wybory to koniunktura na emocje » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem politologiem, profesorem nadzw. Uniwersytetu Warszawskiego, komentato... Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza » Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe, którego właściwości podlegają. W... Promocja książki "Deportacje Polaków i obywateli polskich do Kazachsta... » W Muzeum II Wojny Światowej w ramach cyklu "Spotkania z historią” odbyła się  promocja książki "Dep... Oświadczenie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego: Jako Kaszubi protestuje... » Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie wydało oświadczenie w związku z wydarzeniami do których doszło podcza... Prezydent Andrzej Duda w Radiu Gdańsk: "Przyjechałem na Pomorze, by po... » "To wydarzenie, które od samego początku przekazujemy z pokolenia na pokolenie, tkwi głęboko w naszy... Obchody setnej rocznicy zaślubin Polski z morzem » Główne uroczystości rocznicowe 100-lecia zaślubin Polski z morzem rozpoczęły się w Pucku o godz. 10 ...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
niedziela, 16 lutego 2020 20:22
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
Hokeiści LOTOS-u PKH przegraną zakończyli rundę zasadniczą Polski ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Godzina z prof. Janem Górą
wtorek, 04 lutego 2020 17:59
Godzina z prof. Janem Górą
Najlepsze lata kariery malarskiej prof. Jana Góry przypadają na drug ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jedziemy!

Zima, najgorszy okres dla kibica żużla za nami. Na torach wreszcie warczą motocykle i czuć tak kochany przez wielu zapach spalonego metanolu. NICE PLŻ ruszyła tak jak to często bywało w Lany Poniedziałek. Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże sezon inaugurują tydzień później.


Ta zima dla gdańskich kibiców była inna od poprzedniej. Rok temu fani speedwaya w Gdańsku praktycznie do startu rozgrywek byli niepewni czy gdańszczanie pojadą w lidze. Na szczęście udało się dojść do porozumienia z zawodnikami i Wybrzeże rywalizowało w lidze, kończąc ją awansem.
Przerwa po sezonie 2015 była w Gdańsku spokojna. Wybrzeże jest obecnie dobrze zorganizowanym klubem, w którym stawia się przede wszystkim na wiarygodność i stabilizację finansową. To dzięki temu udało się zbudować ciekawą drużynę, która jest perspektywiczna. Gdańscy kibice tym razem mieli spokojną zimę.


W Gdańsku zima była spokojna i "nudna", ale w polskim żużlu jak zwykle działo się dużo. Dopiero na koniec stycznia wyjaśniło się jaki będzie system rozgrywek. Padały różne, w tym bardzo dziwne, propozycje. Koncepcje zmieniały się co kilka dni. Ostatecznie gdy okazało się, że ze względów finansowych trzy kluby nie zostały dopuszczone do rozgrywek zdecydowano, że nie będzie I i II ligi, a jedna NICE PLŻ z 11 drużynami. Polski żużel nie byłby jednak "polskim" gdyby nie było kolejnych zawirowań. Ogłoszony terminarz budził sprzeciw większości klubów. Chodziło głównie o mecze w środku tygodnia. Terminarz miał być nie do zmiany, ale gdy okazało się, że Stal Rzeszów pojedzie w rozgrywkach w ciągu kilku dni całkowicie zmieniono terminarz... zgodny z propozycjami gdańskiego klubu, które kilka tygodni wcześniej odrzucono.


NICE PLŻ ruszyła, ale tak naprawdę do końca nie wiadomo jakie są zasady awansu. Chodzi o Lokomotiv Daugavpils. Łotysze rok temu na torze wywalczyli awans, ale ze względów regulaminowych nie zostali dopuszczeni do PGE Ekstraligi. W tym sezonie na razie nie wiadomo co się stanie gdy Lokomotiv ponownie na torze okaże się najlepszy. Żużlowa centrala chce się tym zająć... gdy będzie taka potrzeba, licząc, że Łotysze nie awansują do finału i nie będą walczyć o bezpośredni awans i sprawa sama się rozwiąże.


W Gdańsku czuć optymizm. Fachowcy wymieniają drużynę prowadzoną przez Grzegorza Dzikowskiego w gronie głównych faworytów NICE PLŻ. Nie da się ukryć, że Renault Zdunek Wybrzeże ma potencjał. Zespół to mieszanka doświadczenia i młodych zdolnych. Aspiracje trzeba tylko potwierdzić na torze. Prezes Tadeusz Zdunek zdecydowanie mówi, że drużyna ma walczyć o finał ligi. Na pewno jest to w zasięgu Renault Zdunek Wybrzeże. W klubie nie mówi się jednak o awansie za wszelką cenę. To dobrze. Do awansu trzeba mieć podstawy, a te w Gdańsku są budowane.
W niedzielę ruszamy! Dokąd dojedziemy okaże się we wrześniu.
Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież