Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo... 4 kwietnia wyjątkowy koncert i premiera płyty w Radiu Gdańsk. Pamiętam... » Koncert fortepianowy polskiego wirtuoza młodego pokolenia Szymona Nehringa oraz promocja płyty #Pami... PKN ORLEN bliżej przejęcia Grupy ENERGA » PKN ORLEN otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy ENERGA.To kolejny krok... PKN Orlen wstrzymał dostawy odkażacza nieuczciwym supermarketom » PKN Orlen zdecydował o wstrzymaniu dostaw płynu do dezynfekcji rąk do supermarketów, które łamią zap... Upadek Festung Danzig » Kiedy 19 września 1939 roku już w parę dni po zdobyciu Westerplatte kawalkada samochodów świty Adolf... Konkursy online Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej » Wielkim wyzwaniem dla dzieci i młodzieży jest zamknięcie szkół i przedszkoli na czas zagrożenia epid...
Reklama
Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy
czwartek, 02 kwietnia 2020 15:27
Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy
Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połąc ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jedziemy!

Zima, najgorszy okres dla kibica żużla za nami. Na torach wreszcie warczą motocykle i czuć tak kochany przez wielu zapach spalonego metanolu. NICE PLŻ ruszyła tak jak to często bywało w Lany Poniedziałek. Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże sezon inaugurują tydzień później.


Ta zima dla gdańskich kibiców była inna od poprzedniej. Rok temu fani speedwaya w Gdańsku praktycznie do startu rozgrywek byli niepewni czy gdańszczanie pojadą w lidze. Na szczęście udało się dojść do porozumienia z zawodnikami i Wybrzeże rywalizowało w lidze, kończąc ją awansem.
Przerwa po sezonie 2015 była w Gdańsku spokojna. Wybrzeże jest obecnie dobrze zorganizowanym klubem, w którym stawia się przede wszystkim na wiarygodność i stabilizację finansową. To dzięki temu udało się zbudować ciekawą drużynę, która jest perspektywiczna. Gdańscy kibice tym razem mieli spokojną zimę.


W Gdańsku zima była spokojna i "nudna", ale w polskim żużlu jak zwykle działo się dużo. Dopiero na koniec stycznia wyjaśniło się jaki będzie system rozgrywek. Padały różne, w tym bardzo dziwne, propozycje. Koncepcje zmieniały się co kilka dni. Ostatecznie gdy okazało się, że ze względów finansowych trzy kluby nie zostały dopuszczone do rozgrywek zdecydowano, że nie będzie I i II ligi, a jedna NICE PLŻ z 11 drużynami. Polski żużel nie byłby jednak "polskim" gdyby nie było kolejnych zawirowań. Ogłoszony terminarz budził sprzeciw większości klubów. Chodziło głównie o mecze w środku tygodnia. Terminarz miał być nie do zmiany, ale gdy okazało się, że Stal Rzeszów pojedzie w rozgrywkach w ciągu kilku dni całkowicie zmieniono terminarz... zgodny z propozycjami gdańskiego klubu, które kilka tygodni wcześniej odrzucono.


NICE PLŻ ruszyła, ale tak naprawdę do końca nie wiadomo jakie są zasady awansu. Chodzi o Lokomotiv Daugavpils. Łotysze rok temu na torze wywalczyli awans, ale ze względów regulaminowych nie zostali dopuszczeni do PGE Ekstraligi. W tym sezonie na razie nie wiadomo co się stanie gdy Lokomotiv ponownie na torze okaże się najlepszy. Żużlowa centrala chce się tym zająć... gdy będzie taka potrzeba, licząc, że Łotysze nie awansują do finału i nie będą walczyć o bezpośredni awans i sprawa sama się rozwiąże.


W Gdańsku czuć optymizm. Fachowcy wymieniają drużynę prowadzoną przez Grzegorza Dzikowskiego w gronie głównych faworytów NICE PLŻ. Nie da się ukryć, że Renault Zdunek Wybrzeże ma potencjał. Zespół to mieszanka doświadczenia i młodych zdolnych. Aspiracje trzeba tylko potwierdzić na torze. Prezes Tadeusz Zdunek zdecydowanie mówi, że drużyna ma walczyć o finał ligi. Na pewno jest to w zasięgu Renault Zdunek Wybrzeże. W klubie nie mówi się jednak o awansie za wszelką cenę. To dobrze. Do awansu trzeba mieć podstawy, a te w Gdańsku są budowane.
W niedzielę ruszamy! Dokąd dojedziemy okaże się we wrześniu.
Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież