Korty SKT dla... SKT - klęska Karnowskiego » Podczas niejawnego posiedzenia Sąd Okręgowy w Gdańsku ujawnił w księdze wieczystej prawo Sopockiego ... W nowym tygodniku „Sieci”: Sędzia, który zatrzymał anarchię. Wydanie z... » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dr Tomasz Nawacki opowiada m.in. o tym dlaczego podarł projekt bez... Wicemarszałek Bonna sprawcą kolizji - jedna osoba ranna » Kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu na rondzie mężczyźnie, w wyni... Urząd Statystyczny w Gdańsku potwierdza - lasów w Województwie Pomors... » Jak ustalili autorzy raportu US w Gdańsku w latach 2014-2018 lasów, będących bezpośrednio w zarządzi... Rafał Chwedoruk: Wybory to koniunktura na emocje » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem politologiem, profesorem nadzw. Uniwersytetu Warszawskiego, komentato... Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza » Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe, którego właściwości podlegają. W... Promocja książki "Deportacje Polaków i obywateli polskich do Kazachsta... » W Muzeum II Wojny Światowej w ramach cyklu "Spotkania z historią” odbyła się  promocja książki "Dep... Oświadczenie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego: Jako Kaszubi protestuje... » Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie wydało oświadczenie w związku z wydarzeniami do których doszło podcza... Prezydent Andrzej Duda w Radiu Gdańsk: "Przyjechałem na Pomorze, by po... » "To wydarzenie, które od samego początku przekazujemy z pokolenia na pokolenie, tkwi głęboko w naszy... Obchody setnej rocznicy zaślubin Polski z morzem » Główne uroczystości rocznicowe 100-lecia zaślubin Polski z morzem rozpoczęły się w Pucku o godz. 10 ...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
niedziela, 16 lutego 2020 20:22
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
Hokeiści LOTOS-u PKH przegraną zakończyli rundę zasadniczą Polski ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Godzina z prof. Janem Górą
wtorek, 04 lutego 2020 17:59
Godzina z prof. Janem Górą
Najlepsze lata kariery malarskiej prof. Jana Góry przypadają na drug ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Inauguracja pod znakiem debiutów

altW niedzielę o godz. 14.00 żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże rozpoczną rywalizację w NICE Polskiej Lidze Żużlowej. Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zmierzą się ze Stalą Rzeszów.Po 6 miesiącach gdańscy żużlowcy ponownie będą rywalizować w lidze. Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego ligowe zmagania zaczną tydzień później niż większość drużyn. Planowane na wielkanocny poniedziałek spotkania w Daugavpils już kilka dni przed planowaną datą zostało przełożone na czerwiec ze względu na niekorzystną aurę na Łotwie. Dzięki temu sezon gdańszczanie zainaugurują przed własną publicznością. Jak pokazała pierwsza kolejka jazda na domowym torze, przy niezbyt dużym objeżdżeniu na początku sezonu, może mieć duże znaczenie dla wyniku.


Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego zainaugurują sezon meczem ze Stalą Rzeszów. Można określić to jako starcie drużyn po przejściach. Gdańszczanie rok temu walczyli o prawo startu w lidze. W tym roku podobny bój stoczyli rzeszowianie. "Żurawie" utrzymały się w PGE Ekstralidze, ale okazało się, że mają ponad 2 miliony długu wobec zawodników i przyszłość klubu stanęła pod znakiem zapytania. Rzeszowianie zgłosili się do procesu licencyjnego w I lidze, ale do końca lutego musieli zawrzeć ugody z zawodnikami. Udało się i Stal jedzie w lidze.


Obie drużyny w XXI wieku nie spotykały się zbyt często. Gdańszczanie i rzeszowianie rywalizowali ze sobą w czterech sezonach. Wynikało to z tego, że oba kluby "mijały się". Gdy jedni awansowali to drudzy spadali. W historii spotkań bilans jest korzystniejszy dla Stali. Z 68 meczów rzeszowianie wygrali 34. Gdańszczanie zwyciężali 30 razy, a 4 razy był remis.


W składzie Stali zgłoszonym na niedzielny mecz nie ma zaskoczenia. Jadą ci sami zawodnicy, którzy na inaugurację pokonali Orła Łódź. Rzeszowianie nie mają zbyt dużego wyboru i awizowany skład jest optymalnym jaki mogą wystawić. Polscy seniorzy to wychowankowie Stali związania z nią z przerwami od wielu lat. Groźni będą zwłaszcza na swoim torze. Na wyjazdach postawa rzeszowian jest niewiadomą. Niewielkie doświadczenie mają rzeszowscy juniorzy i dlatego Stal szuka zawodnika, który mógł być jeździć jako gość. Na inaugurację taką rolę pełnił Rafał Karczmarz ze Stali Gorzów.


Gdańszczanie zgłosili skład z czterema debiutantami. W awizowanym zestawieniu jest tylko jeden zawodnik, który jeździł w gdańskiej drużynie w poprzednim sezonie - Renat Gafurow. Dla Rosjanina będzie to dziewiąty sezon startów w gdańskiej drużynie. Krzysztof Jabłoński pomógł wywalczyć awans, ale dołączył do zespołu dopiero w fazie play. Przed gdańską publicznością zadebiutują Oskar Fajfer, Dawid Wawrzyniak, Linus Sundstroem i Ander Thomsen. Trener Grzegorz Dzikowski nie miał łatwego zadania, bo dobrze w sparingach spisywał się Magnus Zetterstroem, który znakomicie zna gdański tor. W awizowanym składzie nie ma również Kamil Brzozowskiego, który bardzo dobrze punktował w Gdańsku w poprzednim sezonie. Pod 15 pojedzie Dominik Kossakowski.

Awizowane składy
Stal Rzeszów:
1. Nicklas Porsing
2. Maciej Kuciapa
3. Karol Baran
4. Scott Nicholls
5. Dawid Lampart
6.
7. Grzegorz Bassara

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Krzysztof Jabłoński
10. Oskar Fajfer
11. Linus Sundstroem
12. Anders Thomsen
13. Renat Gafurow
14. Dawid Wawrzyniak

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież