Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier...
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
środa, 08 lipca 2020 13:28
Zdunek Wybrzeże i Unia Tarnów podały składy na inauguracyjny mecz ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Rewelacyjny Florence i Arka w półfinale Energa Basket Ligi!

Aż pięć spotkań potrzebował faworyt obecnego sezonu Polskiej Ligi Koszykówki potrzebował, by zameldować się w półfinale rozgrywek. Arka Gdynia pokonała na własnym parkiecie Legię Warszawa 94:75. Kolejnym rywalem w drodze po tytuł mistrza kraju będzie Anwil Włocławek.

Piąty ćwierćfinałowy mecz z w Gdyni rozpoczął pokaz rzutów za 3 punkty. Najpierw piłkę z dystansu w obręczy umieścił Bartłomiej Wołoszyn. Szybko odpowiedział Kołodziej. Ten sam koszykarz dał też prowadzenie Legii zdobywając kolejne 2 punkty. Na 6 minut przed końcem pierwszej części meczu, po efektownym alley-oop Adama Łapety prowadziła Arka 9:7.

-  Asseco rozkręcało się i mimo dobrej obrony gości gdynianie zamknęli tę część gry wynikiem 20:17 - komentowali działacze gdyńskiego klubu.
Na początku drugiej kwarty koszykarze z miasta z morza powiększyli prowadzenie do 27:17. Po blisko sześciu minutach gry James Florence trafił za trzy i na tablicy widniał już wynik 38:26. Między innymi po kolejnych trakcjach Florence'a i Wołoszyna zrobiło się 47:28.
Na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 55:35 dla gospodarzy.

alt

To jednak jeszcze nie był koniec meczu...
- W trzeciej kwarcie gospodarzy "dopadło" małe rozluźnienie. Z trybun rozbrzmiewał donośny doping, w powietrzu czuło się radość i niemal pewność zwycięstwa, jednak mecz jeszcze trwał. "Legioniści" wyczuli rozkojarzenie rywali i bez wahania to wykorzystali. Goście odrobili dużą część start i przed ostatnią odsłoną przegrywali już tylko 59:69 - relacjonowali Arkowcy.

Na szczęście, jak przyznali, końcowe 10 minut to przebudzenie gdynian i zintensyfikowanie ataków.
- W roli głównej ponownie występował Florence, ale świetne wsparcie dali mu Upshaw, Wołoszyn, Szubarga i Marcel Ponitka. Asseco zagrało agresywnie, zespołowo i zgarnęło "całą stawkę". "Kropkę nad i" postawił "Dunking Rob" Upshaw, a Asseco Arka Gdynia pokonała Legię Warszawa (94:75).  Zespołowość, zbiórki, przechwyty oraz niezwykle intensywna obrona to klucze do wygrania decydującego starcia z "Wojskowymi". Teraz chwila wytchnienia, a już w czwartek 16 maja pierwszy mecz półfinałowy i Mistrz Polski Anwil Włocławek w Gdynia Arenie - podsumowali działacze Arki Gdynia.

W półfinale Arka Gdynia zmierzy się z Anwilem Włocławek.