Zmarł Waldemar Świerkowski » 16 października zmarł Waldemar Świerkowski, wieloletni dyrektor należącej do RSW Prasa Książka Ruch... Zmarł Tadeusz Jabłoński » W nocy z 15 na 16 października, tydzień przed swoimi 100. urodzinami zmarł Tadeusz Jabłoński, pisarz... Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało...
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
piątek, 18 października 2019 19:44
Huśtawkę nastrojów przeżywali kibice w hali Olivia. Ostatecznie fa ...
Emocjonujące derby na remis
niedziela, 20 października 2019 15:57
Ponad sto minut trwały niedzielne derby Trójmiasta – sytuacji bram ...

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Arka o krok od finału Energa Basket Ligi

Prawdziwy rollercoaster zafundowali swoim fanom koszykarze Arki Gdynia w drugim półfinałowym meczu z Anwilem Włocławek. Losy spotkania ważyły się do ostatnich minut. Ostatecznie wygrali gdynianie 78:65.

„Asseco Arka Gdynia bardzo udanie rozpoczęła półfinałowe zmagania playoff 2018/2019 Energa Basket Ligi. Gdynianie w pierwszym meczu serii granej do trzech zwycięstw zachowali zimną krew i pokonali w Gdynia Arenie Anwil Włocławek 94:91” – nie kryli zadowolenia po pierwszym półfinałowym meczu działacze gdyńskiego klubu. – „Anwil jest mocny, ma potencjał koszykarski i potrafi w krótkim okresie czasu zintensyfikować swoją grę (zarówno w obronie, jak i ataku). Z drugiej strony również gdynianie mogą pochwalić się sportową jakością, a dodatkowymi atutami żółto-niebieskich jest zespołowość, opanowanie i determinacja w dążeniu do wspólnego celu” – komentowali.

Nikt więc nie wątpił, że kolejne starcie zapowiadało się niezwykle ciekawie.
Pierwsze punkty w drugim meczu z kontry, po kombinacyjnej akcji zdobyli gospodarze z Gdyni. Szybko odpowiedział również dwoma punktami Almeida. Po trzech minutach zaciętej gry było już 7:4 dla koszykarzy znad morza. W połowie pierwszej kwarty – 9:4. Goście z Włocławka szybko się jednak otrząsnęli i po błędach żółto-niebieskich nie dość, że wyrównali, to pierwszą część spotkania wygrali 20:16.

Drugą część niecelnym rzutem za trzy punkty rozpoczął Krzysztof Szubarga. Nie trafiali też rywale. Przez dwie minuty żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć punktów – Arkowcy tracili piłki w ataku, ale i dobrze grali w obronie. O dwa punkty przewagę zniwelował dopiero Marcel Ponitka. Wyrównał Robert Upshaw. Dopiero po pięciu minutach tej kwarty Ponitka trafił za 3 i było 23:20. Ale na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy meczu znów był remis – 26:26. Na przerwę jednak gospodarze z parkietu schodzili w lepszych nastrojach prowadząc 32:30.

Trzecią kwartę lepiej rozpoczął Anwil, wychodząc na prowadzenie 37:34. Po czterech minutach drugiej połowy było już 34:41. Po dość chaotycznej części meczu na tablicy świetlnej w Gdynia Arena – dzięki rzutom za trzy punkty koszykarzy Arki – widniał wynik 50:50.

W ostatniej części na prowadzenie wyszli żółto-niebiescy doprowadzając do stanu 58:50 po „trójce” Marcusa Ginyarda. Arka utrzymywała przewagę, na pięć minut przed końcem meczu było 65:56. I z każdą minutą się rozpędzała niesiona dopingiem blisko 3 tysięcy fanów. Na minutę przed końcem było 75:60, a na koniec 78:65.