Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Gdańsk miastem wolności i polskości? » W rocznicę bezwarunkowej kapitulacji Niemiec, kończącej II wojnę światową w Europie, 8 maja br. wyso... Minister Arabski wypaczył instrukcję? Prokurator żąda 1,5 roku pozbawi... » Prokuratora wnioskuje o karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata dla Tomasza Arabs...
Reklama
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
czwartek, 16 maja 2019 20:02
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do ...
Będzie czwarty mecz Arki z Anwilem
wtorek, 21 maja 2019 18:27
Będzie czwarty mecz Arki z Anwilem
Po dramatycznej walce Anwil Włocławek zdołał zachować szansę na ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Byli Arkowcy wierzą w utrzymanie klubu z Gdyni

altPrzed piłkarzami Arki Gdynia trzy decydujące spotkania – z Zagłębiem Sosnowiec, Wisłą Kraków i Śląskiem Wrocław. Byli piłkarze żółto-niebieskich nie ukrywają, że rywale są do ogrania, i drużyna ma szansę na utrzymanie się w Ekstraklasie.


Na trzy mecze przed końcem tegorocznych rozgrywek Ekstraklasy Arka Gdynia znajduje się tuż nad strefą spadkową do I ligi, o jeden punkt wyprzedzając Śląsk Wrocław. Zagłębie Sosnowiec jest ostatnie, i drużyna ta już straciła szansę na utrzymanie w piłkarskiej elicie. Z kolei Wisłą Kraków zajmuje dziewiąta, najwyższą pozycję w grupie spadkowej tabeli Ekstraklasy.


Wszystkie drużyny będą zapewne walczyć do samego końca o każdy punkt, Zagłębie na pewno o honor. Mimo to byli piłkarz żółto-niebieskich wierzą, że w Gdyni po wakacjach znów będzie można chodzić na mecze Ekstraklasy.


Tomasz Korynt: Trzy ostatnie mecze Arki wypadły bardzo pozytywnie, dały nadzieję, przybliżyły zespół do utrzymania w Ekstraklasie. Zwycięstwa i remisy dały pewną swobodę i mały komfort przed decydującą częścią sezonu, w postaci przewagi nad Śląskiem Wrocław. Ta przewaga jednak nie jest jednak jeszcze taka, która by gwarantowała utrzymanie. Trzeba grać i walczyć do końca, walczyć o każdy punkt. Przed nami mecz z Zagłębiem Sosnowiec w Gdyni, trzeba go wygrać, bo jak nie z Zagłębiem, które już spadło do I ligi, to z kim?

Pozycje wyjściową mamy dobrą, ale do każdego meczu trzeba podejść z maksymalnym nastawianiem i zdobywać punkty. Najlepiej by było, aby wygrać dwa najbliższe mecze, by spokojnie jechać na ostatni mecz do Wrocławia. I tam, na tym trudnym, nieprzyjaznym terenie, spokojnie zakończyć sezon.

Nie będzie to łatwe, po problemy zdrowotne piłkarzy, szczególnie jeśli chodzi o napad (kontuzjowani są Siemaszko, Kolev, Łoś i Jankowski – przyp. red.), nie ułatwiają pracy trenerowi Jackowi Zielińskiemu. Ale w poprzednich meczach pokazał on, że potrafi chłopaków zmobilizować.

Ważne, że do gry przywrócony został Marcus da Silva, który był motorem napędowym drużyny. Sama gra Arki jeszcze pozostawia wiele do życzenia, nie popadałbym w euforię, mieliśmy też wiele szczęścia. Ale i ono jest potrzebne.


Mieczysław Rajski: Nowy trener, Jacek Zieliński, zrobił bardzo dobrą pracę. Tchnął w drużynę Arki ducha, zmienił troszeczkę skład, przywrócił niektórych piłkarzy, i to zadziałało mobilizująco na chłopaków. Trzeba na to patrzeć optymistycznie.

Szczególnie ważny był punkt wywalczony w Płocku, po dość wyrównanym meczu i z pomocą szczęścia, bo bramka wyrównująca padła w końcówce.
Dla trenera na pewno problemem jest brak napastnika z powodu kontuzji. Widać, że trener nie załamuje rąk, ale działa. Powołał z II drużyny Norberta Hołtyna (Urodzony 14 stycznia 1998 roku napastnik w drugim zespole zdobył do tej pory 27 bramek w 26 meczach. Zanotował także 7 asyst-przyp.red.), był to czołowy strzelec. Napastnik jest potrzebny, nie każdy może grać na tej pozycji. Uważam, że to mądre posunięcie, danie szansy swojemu chłopakowi. Na pewno będzie walczył.

Plusem jest, że najbliższe dwa z trzech ostatnich meczy będziemy grali na własnym stadionie. Zagłębie i Wisła są do pokonania, chłopcy będą mieli dobry doping. Gdzie wygrywać, jak nie u siebie?

raz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież