Kurs samoobrony dla kobiet » Stacja Orunia zaprasza na wakacyjną odsłonę kursu samoobrony dla kobiet Combat Self Defense.Na zajęc... Gimnastyka dla seniorów » Przez cały lipiec w Stacji Orunia będzie odbywać się Gimnastyka Dla Seniorów. Zapraszamy osoby powyż... Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f... Były szef kancelarii premiera Tuska skazany za tragiczny lot do Smoleń... » Były szef KPRM z lat 2007-2013 minister Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wol... Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" » Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" podsumował zajęcia pracowni ceramicznej, plastycznej oraz rysunku i mal... Andrzej Seweryn: Jestem aktorem teatralnym » W ramach cyklu „Ergo Hestia po godzinach” gdański pisarz, dziennikarz, scenarzysta Wojciech Fułek po... Sąd otwiera plac Solidarności » Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał odwołanie złożone przez Europejskie Centrum Solidarności i uchylił decy... Pierwszy wernisaż młodych twórców w Stacji Orunia » Wernisaż prac podsumował rok zajęć twórczych dla rodziców z małymi dziećmi prowadzonych w Stacji Oru... Andrzej Seweryn gościem „ERGO Hestia po godzinach" » 11.06 (wtorek) o g. 16.00 w siedzibie głównej ERGO Hestii w Sopocie odbędzie się wyjątkowe spotkanie...
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
sobota, 15 czerwca 2019 08:58
W sobotę o godz. 16.30 w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się mecz ...
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
środa, 12 czerwca 2019 20:11
7 czerwca 2019 roku Rada Nadzorcza otrzymała rezygnację Pana Adama M ...

Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
wtorek, 04 czerwca 2019 14:33
Malarstwo Joanny Śmielowskiej usytuowane jest między snem a jawą. M ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

O finale zadecyduje mecz w Gdyni

altArka Gdynia nie wykorzystała dwumeczowego prowadzenia w półfinale Polskiej Ligi Koszykówki z Anwil Włocławek. Po dwóch wygranych w Gdyni, Arkowcy ulegli na wyjeździe również dwukrotnie. O tym która drużyna wejdzie do finału, zadecyduje piaty mecz.

"Podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza pod dwóch wygranych starciach w Gdynia Arenie nie ustali meczu numer 3 w Hali Mistrzów i przegrali go (87:79). Gdynianie popełnili podobne błędy, co włocławianie w Gdyni, zagrali zbyt indywidualnie i mieli kłopoty z wykorzystywaniem otwartych pozycji punktowych. Wydaje się, że jeżeli Asseco wróci do swojej gry, zaprezentuje rozważną (przemyślaną) agresywność i monolit na parkiecie jako zespół, to będzie mogło pokonać gospodarzy podobnie, jak miało to miejsce w meczach numer 1 i 2 w Gdynia Arenie" - tak zapowiadali półfinałowe starcie numer 4 działacze Arki Gdynia z Anwilem Włocławek.

Pierwsze punkty wpadły na konto koszykarzy z Włocławka – za trzy rzucił Almeida. Powoli, ale skutecznie jednak rozkręcała się Arka, i m.in. dzięki punktom Bartłomieja Wołoszyna i Jamesa Florence’a zrobiło się 3:8. Otrzeźwiło to gospodarzy, którzy zbliżyli się do gdynian na wynik 8:10, a w połowie pierwszej kwarty na 11:12. Niedługo potem, po skutecznej akcji „za cztery” Simona wyrównali 22:22. I to Anwil wygrał tę część meczu 26:25.
W drugiej odsłonie do pracy wzięli się żółto-niebiescy. Po trzech minutach gry było 30:30, i od tej pory Arka systematycznie zdobywała prowadzenie, m.in. dzięki dobrej grze w obronie. Celnie też zawodnicy z Gdyni uderzali z dystansu – Joshua Bostic na 35:44, zaraz potem Florence za trzy i dwa i było 40:49. Przewagi nie oddali do połowy meczu, która zakończyła się wynikiem 42:52.

Przerwa nie wytrąciła gości spotkania z rytmu, a Florence robił niemal co chciał. Niebawem na tablicy widniał wynik 44:56. Wtedy ponownie nastąpiło przebudzenie „rottweilerów” - w połowie trzeciej kwarty zniwelowali przewagę rywali do wyniku 54:59. Minutę później był remis 59:59. Ostatecznie po tej części meczu Anwil prowadził 67:66.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się tak, jak zakończyła poprzednia – popisem Broussarda, który niemiłosiernie punktował Arkowców. Gospodarze szybko odskoczyli na 69:66, ale szybko wyrównał 69:69 Florence. Anwil ponownie jednak nabrał wiatru w żagle i zrobiło się 80:71. Był najwyższy czas, by gdynianie zaczęli grać swoje. I tak zrobili doganiając Włocławek na 84:83, ale na minutę przed końcem meczu zrobiło się 87:83. Dwa punkty zdobył Marcus Ginyard, ale Arka miała tylko 21 sekund, by odwrócić losy spotkania. To było zbyt mało… Anwil Włocławek wyrównał półfinałowy stan rywalizacji na 2:2.