W sobotę odsłonięcie bursztynowego ołtarza w bazylice św. Brygidy » Zagubiona Bursztynowa Komnata z Carskiego Siła to już od lat tylko legenda. Ołtarz w gdańskiej bazyl... Więcej pieniędzy to więcej świadczeń na Pomorzu » Dodatkowe środki finansowe otrzymane na zabiegi z zakresu endoprotezoplastyki, usuwania zaćmy, czy t... Zapłacą 240 tys. zł podatku? Co opowiadała żona prezydenta? » Trzecia rozprawa w procesie Pawła Adamowicza oskarżanego o podawanie nieprawdy w oświadczeniach mają... Piotr Czauderna alarmuje. Chronić przestrzeń Gdańska - koszty budżetu,... » Spór o podział 12 milionów złotych budżetu obywatelskiego - gdzie piaskownica, a gdzie ławki? - odwr... Złoty Krzyż Zasługi dla Andrzeja Jaworskiego » Prezes Stowarzyszenia myGdańsk.pl Andrzej Jaworski został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Uroczys... Znikają Dąbrowszczacy. Na Przymorzu będzie ulica Lecha Kaczyńskiego » Z mapy Gdańska znika siedem ulic. Oczywiście nie dosłownie. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich rozpor... Kiermasz Świąteczny w Oliwskim Ratuszu Kultury » W dniach 15-20 grudnia w Oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Dokonując zakupó... Dzień dla gdańskich hospicjów w Muzeum II Wojny Światowej » 16 grudnia dochód z biletów wstępu zakupionych przez zwiedzających Muzeum II Wojny Światowej zostani... Baśniowy świat zapałek Witolda Orzecha » Rozmowa z Witoldem Orzechem, podopiecznym Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, ... Sukces „Seniorów z energią”. Wiosną kolejna edycja programu Grupy Ener... » Uśmiechnięci, pełni życia, gotowi do działania i wdzięczni - tacy okazali się być uczestnicy pilotaż...
Reklama

W hali sportowej MOSiR w Gdańsku przy ul. Kołobrzeskiej GKS KORSARZ zorganizował Olimpiadę Przedszkolaka, w której wzięło udział prawie pół tysiąca dzieci. Większość z nich marzy by nie tylko zawodowo uprawiać sport, ale przede wszystkim zdobywać złote medale olimpijskie.W Olimpiadzie Przedszkolaka wzięły udział gdańskie przedszkola, które realizują Narodowy Program Upowszechniania i Usportowienia Dzieci i Młodzieży. Na najmłodszych czekały zadania sportowe umieszczone na poszczególnych stacjach. Wśród nich był tor przeszkód, podrzucanie jak najwyżej małą piłką do koszykówki, bieg z ringo w ręku, czy rzut do kosza. Na koniec olimpiady, przed wręczeniem nagród, dzieci wspólnie odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego, a także pozowały do grupowego zdjęcia. Każde cieszyło się z otrzymanych upominków, a większość z nich marzy by zostać olimpijczykami.


alt- Najbardziej cieszy mnie to, że przedszkolaki, które wspólnie bawiły się i ćwiczyły w rytm muzyki chcą być słynnymi sportowcami. Dzięki zajęciom realizowanym przez GKS KORSARZ mają świadomość, że mogą w przyszłości walczyć o najwyższe sportowe cele. Osobiście bardzo się cieszę, że Olimpiada Przedszkolaka odbywa się na Pomorzu. Uważam, że tego typu programy powinni być także finansowane przez gminy – powiedział Andrzej Jaworski członek Prezydium Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


altNarodowy Program Upowszechniania i Usportowienia Dzieci i Młodzieży zakłada wprowadzenie sportu w formie zabawy dla najmłodszych dzieci, które ukończyły 3 lata. Przez pierwszy okres wszyscy uczestnicy niezależnie od zdolności wspólnie bawią się, ćwiczą, biegają. W przedziale 10-12 lat zostaje uruchamiana druga część programu pod nazwą „ŚCIEŻKA SPORTOWA” przeznaczona dla dzieci wybitnie utalentowanych. Jednocześnie część programu pod nazwą „UPOWSZECHNIANIE” jest dalej kontynuowana bez względu na wiek.


altGKS KORSARZ planuje w najbliższym czasie organizacje kolejnych olimpiad. Klub zaprasza także do współpracy kolejne przedszkola i szkoły. Kontakt: korsarz_gdansk@o2.pl

Więcej informacji udziela: Andrzej Kwaśniewski, Prezes Gdańskiego Klubu Sportowego Korsarz, tel. 512 393 901.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Galeria Sztuki Gdańskiej


img_0228.jpg

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam