Oddział udarowy otwarty po remoncie » Po 12 miesiącach remontu, a właściwie budowy od nowa, otwarto oddział udarowy Szpitala im. Mikołaja ... Społeczność Ormiańska ma swoją siedzibę w Gdańsku » Na uroczystości związane z otwarciem siedziby Ormian w Gdańsku przybył specjalnie z Erywania arcybis... Polacy korzystają z ostatnich tygodni sezonu » Końcówka lata i początek jesieni to czas korzystania z ofert last minute. Polacy coraz chętniej mies... Sportowe Twarze Gdańska - Twarzami AWFiS » Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński, Miłosz Jankowski, Mateusz Biskup, Piotr Myszka - to piątka sp... Nocne burze nad Polską. Trójmiasto szczęśliwie bez ofiar, pomorskie na... » W nocy z piątku na sobotę nad Polską przeszły intensywne burze. W Trójmieście na szczęście skończyło... "Drużba" Karnowskiego » Słabą ma pamięć Jacek Karnowski. Pomawiając działaczy SKT o powiązania rosyjskie - sam zapomniał, że... „Cud nad Martwą Wisłą” w CSW ŁAŹNIA 2 » Piątą edycję festiwalu „Cud nad Martwą Wisłą” adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, któr... Daniel Obajtek: 3 milionowy klient, 448 milionów zysku » Podczas warszawskiej konferencji prasowej Grupy Energa S.A. poinformowano o uzyskaniu 3 milionowego ... Konstytuanta. Pierwsza debata ustrojowa odbędzie się w Gdańsku » Debata, która de facto rozpoczyna merytoryczną dyskusję jak powinna zmieniać się polska ustawa zasad... Rowerzysta gdański uprzywilejowany » Gdańsk od wielu lat uważany jest za najbardziej przyjazne dla rowerzystów miasto w Polsce. Interesów...
Reklama

W hali sportowej MOSiR w Gdańsku przy ul. Kołobrzeskiej GKS KORSARZ zorganizował Olimpiadę Przedszkolaka, w której wzięło udział prawie pół tysiąca dzieci. Większość z nich marzy by nie tylko zawodowo uprawiać sport, ale przede wszystkim zdobywać złote medale olimpijskie.W Olimpiadzie Przedszkolaka wzięły udział gdańskie przedszkola, które realizują Narodowy Program Upowszechniania i Usportowienia Dzieci i Młodzieży. Na najmłodszych czekały zadania sportowe umieszczone na poszczególnych stacjach. Wśród nich był tor przeszkód, podrzucanie jak najwyżej małą piłką do koszykówki, bieg z ringo w ręku, czy rzut do kosza. Na koniec olimpiady, przed wręczeniem nagród, dzieci wspólnie odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego, a także pozowały do grupowego zdjęcia. Każde cieszyło się z otrzymanych upominków, a większość z nich marzy by zostać olimpijczykami.


alt- Najbardziej cieszy mnie to, że przedszkolaki, które wspólnie bawiły się i ćwiczyły w rytm muzyki chcą być słynnymi sportowcami. Dzięki zajęciom realizowanym przez GKS KORSARZ mają świadomość, że mogą w przyszłości walczyć o najwyższe sportowe cele. Osobiście bardzo się cieszę, że Olimpiada Przedszkolaka odbywa się na Pomorzu. Uważam, że tego typu programy powinni być także finansowane przez gminy – powiedział Andrzej Jaworski członek Prezydium Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


altNarodowy Program Upowszechniania i Usportowienia Dzieci i Młodzieży zakłada wprowadzenie sportu w formie zabawy dla najmłodszych dzieci, które ukończyły 3 lata. Przez pierwszy okres wszyscy uczestnicy niezależnie od zdolności wspólnie bawią się, ćwiczą, biegają. W przedziale 10-12 lat zostaje uruchamiana druga część programu pod nazwą „ŚCIEŻKA SPORTOWA” przeznaczona dla dzieci wybitnie utalentowanych. Jednocześnie część programu pod nazwą „UPOWSZECHNIANIE” jest dalej kontynuowana bez względu na wiek.


altGKS KORSARZ planuje w najbliższym czasie organizacje kolejnych olimpiad. Klub zaprasza także do współpracy kolejne przedszkola i szkoły. Kontakt: korsarz_gdansk@o2.pl

Więcej informacji udziela: Andrzej Kwaśniewski, Prezes Gdańskiego Klubu Sportowego Korsarz, tel. 512 393 901.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Galeria Sztuki Gdańskiej


autoportret-2.jpg

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Aktywne lato z GOKF i ENERGĄ

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam