Prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku jego były wiceprezes i rzecznik Raf... » Sędzia Rafał Terlecki został powołany przez Ministra Sprawiedliwości na prezesa Sądu Okręgowego w Gd... Pat w gdańskiej komunikacji miejskiej. Kolejna runda rozmów w najbliżs... » 16 października o sytuacji w spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje rozmawiali związkowcy i prezes tej ... Ponad 1000 osób przybyło na I Pomorski Piknik Strzelecki » W niedzielę 15 października 2017 roku odbył się I Pomorski Piknik Strzelecki połączony z festynem ro... Leszek Miller: Prospołeczny program PiS zjednuje tej partii ludzi, któ... » Z Leszkiem Millerem, premierem w latach 2001-04, byłym ministrem pracy i ministrem spraw wewnętrznyc... Zawiadomienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez pre... » Andrzej Jaworski, członek zarządu okręgowego PiS i Hubert Grzegorczyk, wiceprezesa Stowarzyszenia my... Babcia Alina – Jubilatka » Alina Kołakowska urodziła się 9 października 1917 roku w Brzeżanach koło Stanisławowa w województwie... Prawo jazdy Skorpiona » Od wyjaśnienia sprawy pomorskiego, seryjnego mordercy „Skorpiona” minęło już przeszło 30 lat. Skala ... Piotr Czauderna: To jest służba publiczna, nie władza książęca » Z prof. n. med. Piotrem Czauderną, radnym klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska, chirurgiem, koordynator... Madrycka czkawka prezydenta - konflikt interesów czy kolizja prawna? » Za wyjazd prezydenta Gdańska i jego 3 urzędników do Madrytu ok. 15 tys dolarów zapłaciła "Grupa Saur... Wystawa papieska w PBW » Do 25 października w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku (al. Gen. J. Hallera 14),  w ra...
Reklama

W hali sportowej MOSiR w Gdańsku przy ul. Kołobrzeskiej GKS KORSARZ zorganizował Olimpiadę Przedszkolaka, w której wzięło udział prawie pół tysiąca dzieci. Większość z nich marzy by nie tylko zawodowo uprawiać sport, ale przede wszystkim zdobywać złote medale olimpijskie.W Olimpiadzie Przedszkolaka wzięły udział gdańskie przedszkola, które realizują Narodowy Program Upowszechniania i Usportowienia Dzieci i Młodzieży. Na najmłodszych czekały zadania sportowe umieszczone na poszczególnych stacjach. Wśród nich był tor przeszkód, podrzucanie jak najwyżej małą piłką do koszykówki, bieg z ringo w ręku, czy rzut do kosza. Na koniec olimpiady, przed wręczeniem nagród, dzieci wspólnie odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego, a także pozowały do grupowego zdjęcia. Każde cieszyło się z otrzymanych upominków, a większość z nich marzy by zostać olimpijczykami.


alt- Najbardziej cieszy mnie to, że przedszkolaki, które wspólnie bawiły się i ćwiczyły w rytm muzyki chcą być słynnymi sportowcami. Dzięki zajęciom realizowanym przez GKS KORSARZ mają świadomość, że mogą w przyszłości walczyć o najwyższe sportowe cele. Osobiście bardzo się cieszę, że Olimpiada Przedszkolaka odbywa się na Pomorzu. Uważam, że tego typu programy powinni być także finansowane przez gminy – powiedział Andrzej Jaworski członek Prezydium Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


altNarodowy Program Upowszechniania i Usportowienia Dzieci i Młodzieży zakłada wprowadzenie sportu w formie zabawy dla najmłodszych dzieci, które ukończyły 3 lata. Przez pierwszy okres wszyscy uczestnicy niezależnie od zdolności wspólnie bawią się, ćwiczą, biegają. W przedziale 10-12 lat zostaje uruchamiana druga część programu pod nazwą „ŚCIEŻKA SPORTOWA” przeznaczona dla dzieci wybitnie utalentowanych. Jednocześnie część programu pod nazwą „UPOWSZECHNIANIE” jest dalej kontynuowana bez względu na wiek.


altGKS KORSARZ planuje w najbliższym czasie organizacje kolejnych olimpiad. Klub zaprasza także do współpracy kolejne przedszkola i szkoły. Kontakt: korsarz_gdansk@o2.pl

Więcej informacji udziela: Andrzej Kwaśniewski, Prezes Gdańskiego Klubu Sportowego Korsarz, tel. 512 393 901.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Aktywne lato z GOKF i ENERGĄ

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam