Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
niedziela, 23 lutego 2020 22:17
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
Siatkarze Trefl rozkręcili się od drugiego seta, ale to wystarczyło ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zdunek Wybrzeże nie pozwoli na wysokie loty "Jaskółek"?

altW niedzielę o godz. 14.15 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się hitowy mecz NICE I Ligi Żużlowej pomiędzy Zdunek Wybrzeże i Grupa Azoty Unią Tarnów.Niedzielny mecz z Grupa Azoty Unią Tarnów to prawdopodobnie przedsmak rywalizacji w finale NICE I Ligi Żużlowej. Drużyny z Gdańska i Tarnowa sprawiają jak na razie najlepsze wrażenie spośród drużyn I ligi.


Według terminarza mecz miał się odbyć w czwartej kolejce w kwietniu, ale rozegranie meczu uniemożliwiły wówczas opady deszczu. Obie drużyny przystąpią do zaległego spotkania w dobrych nastrojach. Tarnowianie mają za sobą serię sześciu wygranych z rzędu. W ostatniej kolejce "Jaskółki" na swoim torze rozgromiły Lokomotiv Daugavpils. W ubiegłą niedzielę tarnowianie mieli problemy, ale ostatecznie uporali się na swoim torze z Orłem Łódź. Gdańszczanie do starcia z Unią przystąpią z serią trzech wygranych z rzędu. Gdańscy seniorzy w dwóch kolejnych meczach nie przyjeżdżali na ostatniej pozycji.


Niedzielnych rywali łączy jedno - obie drużyny jedynej porażki doznały z tym samym rywalem - Arge Wandą Kraków. Gdańszczanie polegli na swoim torze, tarnowianie na wyjeździe.


Smaczkiem meczu będzie rywalizacja Kacpra Gomólskiego i Artura Mroczki. "Ginger" zdobywał punkty dla Unii w latach 2012-2014. Mroczka był zawodnikiem Wybrzeża w sezonach 2013-2014. Dwa sezony spędził w Gdańsku Kenneth Bjerre (2004, 2009).


Na hitowe starcie w Gdańsku obie drużyny awizowały najsilniejsze składy. Goście zgłosili zestawienie składu takie jak w pierwszym terminie. Jedyna zmiana nastąpiła pod numer "czwartym". W pierwszej parze zestawieni zostali Peter Ljung i Mikkel Michelsen. Drugą parę tworzą Artur Czaja i Artur Mroczka. Z juniorami tradycyjnie zostawiony został Kenneth Bjerre.


Mirosław Kowalik wystawił piątkę seniorów, która jeździ w większości spotkań, ale dokonał roszad w zestawieniu par. W pierwszej parze z Oskarem Fajferem pojedzie Anders Thomsen. Drugi duet utworzą Kacper Gomólski i Renat Gafurow. Z juniorami jeździć będzie Troy Batchelor.
Ciekawie zapowiada się starcie czołowych juniorów ligi - Patryka Rolnickiego i Dominika Kossakowskiego.


Drużyny z Tarnowa i Gdańska spotykały się w lidze, na różnych szczeblach rozgrywek, 46 razy. W ogólnym bilansie lepsi są tarnowianie, którzy wygrywali 27 razy przy 19 zwycięstwach gdańszczan. "Jaskółki" są dla gdańskiej drużyny szczególnie nie wygodnym rywalem w XXI wieku. Z ośmiu konfrontacji tarnowianie wygrali 7. Wybrzeże wygrało tylko w 2012 roku na swoim torze gdy "Jaskółki" przyjechały nad morze bez Grega Hancocka i Janusza Kołodzieja. Co ciekawe w tym spotkaniu w barwach Unii jechał Kacper Gomólski. W pozostałych siedmiu spotkaniach w XXI wieku górą była ekipa z Tarnowa. W 2003 roku, w barażach o ekstraligę, tarnowianie wygrali oba mecze po 48:42. Kolejnych spotkań gdańszczanie nie będą mile wspominać. W czterech z ostatnich sześciu meczów Wybrzeże nie zdobyło więcej niż 27 punktów. Dwa ostatnie mecze rozegrane w 2014 roku to pogromy gdańskiej drużyny, która przegrała w Tarnowie 27:63, a w Gdańsku jeszcze wyżej bo 26:64.


Obie drużyny są wyrównane i trudno wskazać zdecydowanego faworyta niedzielnego meczu. Atut własnego toru minimalną przewagę daje podopiecznym trenera Mirosława Kowalika.


Grupa Azoty Unia Tarnów
1. Peter Ljung
2. Mikkel Michelsen
3. Artur Czaja
4. Artur Mroczka
5. Kenneth Bjerre
6. Patryk Rolnicki

Zdunek Wybrzeże
9. Oskar Fajfer
10. Anders Thomsen
11. Kacper Gomólski
12. Renat Gafurow
13. Troy Batchelor
15. Dominik Kossakowski

Tomasz Łunkiewicz
fot. Sławomir Żylak

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież