Politycy PiS apelują aby marszałek Bonna zrezygnował z zasiadania w za... » Poseł Kacper Płażyński i Jerzy Barzowski, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji ... Gdańskie ulice 2019 - mniej wypadków i rannych, więcej kolizji » O ponad 70 zmalała liczba wypadków drogowych na ulicach Gdańska w 2019 roku w stosunku do 2018. Mnie... Zaproszenie na wykład "Gedania to więcej niż klub sportowy" » W poniedziałek, 27 stycznia, o godz. 19.00 w klubie parafialnym „Fides” we Wrzeszczu przy Al. Legion... Polska Lewica o uchwale SN: Błędna społecznie i konstytucyjnie » Polska Lewica z zaniepokojeniem przyjmuje podjętą niejednogłośnie uchwałę Sądu Najwyższego w odpowie... Jerzy Barzowski: Jak Struk sprawdzi Bonnę? » Z Jerzym Barzowskim, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Spo... Polska Gedania » Rozmowa z paniami Barbarą Janczukowicz i Rosvitą Stern rwie się, temat gorący, pasjonujący, zarazem ... Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
LOTOS PKH wygrał zacięte derby Północy
niedziela, 26 stycznia 2020 19:22
LOTOS PKH wygrał zacięte derby Północy
Po raz piąty w tym sezonie LOTOS PKH zmierzył się z KH Energą Toru ...
Przemeblowanie w Lechii
czwartek, 23 stycznia 2020 19:29
Przemeblowanie w Lechii
Dobry rok 2019 Lechia zakończyła niespodziewanie źle. Bilans dwóch ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kolekcjonerzy
czwartek, 16 stycznia 2020 16:45
Kolekcjonerzy
Poprzedni felieton dotyczył nowych impulsów na rynkach sztuki, końc ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Podtrzymać zwycięską passę

altPo kontrolowanej wygranej 49:41 w zaległym meczu w Bydgoszczy z Polonią żużlowcy Zdunek Wybrzeże w niedzielę staną przed szansą na zdobycie kolejnych dwóch punktów. Podopieczni Mirosława Kowalika na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego podejmą Arge Speedway Wandę Kraków. Początek meczu o godz. 14.30.


W niedzielę gdańszczanie staną przed szansą na dopisanie do swojego dorobku kolejnych dwóch punktów. Do Gdańska przyjedzie Arge Wanda Kraków. Krakowianie przed sezonem stawiani byli w grupie drużyn, które będą walczyć o utrzymanie. Zespół spod Wawelu w przerwie zimowej miał problemy finansowe, ale udało się opanować sytuację i drużyna wystartowała w lidze. Początek ligowych zmagań w wykonaniu krakowian jest niezły. Po spodziewanej, ale niezbyt wysokiej przegranej w Łodzi Arge Wanda postarała się o sporą niespodziankę i na własnym torze pokonała Grupę Azoty Unię Tarnów. Bohaterem meczu był Mateusz Szczepaniak, który na linii mety wyprzedził Petera Ljunga. Nadspodziewanie łatwo krakowianie przegrali w Rzeszowie, ale bez większych problemów wygrali w Bydgoszczy zdobywając bardzo cenne dwa punkty.


Gdańszczanie mają jeszcze dwa mecze zaległe, ale po trzech spotkaniach zajmują drugie miejsce w tabeli. Podopieczni Mirosława Kowalika nie zaznali jeszcze porażki, a jechali m.in. w Łodzi. Atutem gdańskiej drużyny jest wyrównany skład, w którym każdego z pięciu seniorów stać na dwucyfrową zdobycz. W gdańskiej drużynie szansę debiutu otrzyma Hubert Łęgowik, który po raz pierwszy znalazł się w awizowanym składzie. Wychowanek Włókniarza zastąpi Andersa Thomsena. Częstochowianin będzie trzecim doparowym Renata Gafurowa w czwartym meczu sezonu.


Historia spotkań obu ekip nie jest zbyt długa. Na ligowych torach drużyny z Gdańska i Krakowa spotykały się 18 razy. 12 razy wygrywali gdańszczanie, a 6 razy górą byli krakowianie. Żużlowcy spod Wawelu miło wspominają ubiegłoroczne konfrontacje w których zdobyli 5 punktów. W Krakowie Wanda wygrała 49:41. Do niespodzianki doszło w Gdańsku - krakowianie wygrali 46:44. Gdańszczanie z pewnością będą chcieli się zrewanżować za ubiegły rok. Podopieczni trenera Kowalika będą faworytami i strata przez nich punktów będzie niespodzianką.


Arge Speedway Wandy Kraków
1. Patrick Hougaard
2. Claus Vissing
3. Ernest Koza
4. Nicolai Klindt
5. Mateusz Szczepaniak
6. Piotr Pióro
7. Szymon Szlauderbach

Zdunek Wybrzeże
9. Kacper Gomólski
10. Oskar Fajfer
11. Renat Gafurow
12. Hubert Łęgowik
13. Troy Batchelor
15. Dominik Kossakowski

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież