Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ... Krzysztof Gawkowski: Wiosna liberalnego socjalizmu » Z Krzysztofem Gawkowskim, sekretarzem zarządu partii Wiosna, w latach 2012-2018 Sekretarzem Generaln...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Lechia może czuć niedosyt po remisie w Kielcach
sobota, 16 lutego 2019 22:22
Lechia może czuć niedosyt po remisie w Kielcach
Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Lechii z Koroną w Kielcach ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Paulina Guba: Mityngi powiedzą gdzie jestem z formą

Rozmowa z Pauliną Gubą, złotą medalistką mistrzostw Europy 2018 w lekkoatletyce w pchnięciu kulą, uczestniczką mityngu Orlen Cup


- Występ w Orlen Cup w Łodzi będzie twoim pierwszym poważnym startem w tym roku?
Paulina Guba: To będzie generalnie mój pierwszy start w tym sezonie.


- Jak się nastawiasz na ten pierwszy start. Chcesz uzyskać jakiś wynik czy raczej podchodzisz do tego spokojnie?
Paulina Guba: Raczej na spokojnie. Jestem w ciężkim treningu. Szczyt formy szykuję na mistrzostwa Europy i to jest moja docelowa impreza. W Orlen Cup startuje, bo mamy krótki sezon halowy więc myślę, że nawet wypada wystartować ze trzy razy przed mistrzostwami Europy.


- Jak traktujesz starty na hali? Lubisz rywalizację na hali czy raczej wolisz otwarte stadiony?
Paulina Guba: Sezon halowy jest inny. Przede wszystkim jest krótki. Trwa miesiąc. Imprezy są strasznie skumulowane. Ja mam starty 4, 6 i 9 lutego i 17 lutego mistrzostwa Polski. Lubię startować na hali. Zawsze pcham daleko i mam nadzieję, że w tym roku też uda mi się poprawić rekord życiowy.

alt


- W czy może pomóc sezon halowy w przygotowaniach do sezonu letniego?
Paulina Guba: Zawsze uważałam, że to będzie moment, kiedy będzie można wyluzować trening i trochę zregenerować siły i dlatego zawsze startuję na hali. Na razie jestem w ciężkim treningu i nie odpuszczam. Myślę, że to będzie zdecydowanie inny sezon halowy w moim wykonaniu niż poprzednie.


- Taki mityng to również okazja do rywalizacji z zawodniczkami zagranicznymi i sprawdzenia jak wygląda ich forma na początku sezonu.
Paulina Guba: Dokładnie. Można się zorientować co robią dziewczyny i w jakiej są formie. Niektóre lepiej startują na hali, a latem wypadają średnio. Niektóre na hali startują z ciężkiego treningu. Każdy zawodnik ma swoją teorię na temat hali. Ja lubię startować na hali i nie wyobrażałam sobie żeby nie wystąpić.


- Po udanym ubiegłym roku, zdobyciu mistrzostwa Europy, kibice z pewnością mają wobec ciebie trochę większe oczekiwania i liczą na dobry wynik.
Paulina Guba: Staram się na to nie zwracać uwagi. Na pewno presja jest w jakimś stopniu większa, ale ja podchodzę do tego z dystansem, na luzie. Hala nie jest dla mnie najważniejszym celem w 2019 roku. Na hali mam cztery starty. To jest bardzo krótki czas i może się podczas tych startów wydarzyć wszystko.


- Kumulacja startów, jak wspominałaś w ciągu tygodnia 3 mityngi, nie daje zbyt wiele czasu na regenerację i treningi.
Paulina Guba: Starty są bardzo skumulowane. Mam naprawdę intensywny tydzień z trzema zaplanowanymi startami. Z drugiej strony to fajnie, bo to jest też forma treningu. Każde zawody traktuję jako trening techniczny i mogę się dużo dowiedzieć. Nie jestem zawodnikiem, który pcha na treningach. Nie jestem teraz w stanie ocenić swojej formy. Pcham mniej niż na zawodach. Dzięki startom w mityngach mogę się przekonać gdzie jestem z formą, nad czym trzeba jeszcze popracować, a co można odpuścić.

Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież