Kampania „Razem ścigamy się z cukrzycą” » W ramach kolejnej edycji kampanii „Razem ścigamy się z cukrzycą” Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ zap... Dwa tygodnie do "Jesieni w ogrodzie" » Około stu Wystawców weźmie udział w dziewiątej edycji kiermaszu ogrodniczego „Jesień w ogrodzie”, kt... Projekt uchwały radnych PiS w sprawie 80. rocznicy wybuchu II Światowe... » W czwartek radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli do Biura Rady Miasta Gdańska projekt uchwały w spra... O złowrogim pakcie Ribbentrop – Mołotow w Muzeum II Wojny Światowej » 23 i 24 sierpnia 2019 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się konferencja naukowa przy... Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Paulina Guba: Mityngi powiedzą gdzie jestem z formą

Rozmowa z Pauliną Gubą, złotą medalistką mistrzostw Europy 2018 w lekkoatletyce w pchnięciu kulą, uczestniczką mityngu Orlen Cup


- Występ w Orlen Cup w Łodzi będzie twoim pierwszym poważnym startem w tym roku?
Paulina Guba: To będzie generalnie mój pierwszy start w tym sezonie.


- Jak się nastawiasz na ten pierwszy start. Chcesz uzyskać jakiś wynik czy raczej podchodzisz do tego spokojnie?
Paulina Guba: Raczej na spokojnie. Jestem w ciężkim treningu. Szczyt formy szykuję na mistrzostwa Europy i to jest moja docelowa impreza. W Orlen Cup startuje, bo mamy krótki sezon halowy więc myślę, że nawet wypada wystartować ze trzy razy przed mistrzostwami Europy.


- Jak traktujesz starty na hali? Lubisz rywalizację na hali czy raczej wolisz otwarte stadiony?
Paulina Guba: Sezon halowy jest inny. Przede wszystkim jest krótki. Trwa miesiąc. Imprezy są strasznie skumulowane. Ja mam starty 4, 6 i 9 lutego i 17 lutego mistrzostwa Polski. Lubię startować na hali. Zawsze pcham daleko i mam nadzieję, że w tym roku też uda mi się poprawić rekord życiowy.

alt


- W czy może pomóc sezon halowy w przygotowaniach do sezonu letniego?
Paulina Guba: Zawsze uważałam, że to będzie moment, kiedy będzie można wyluzować trening i trochę zregenerować siły i dlatego zawsze startuję na hali. Na razie jestem w ciężkim treningu i nie odpuszczam. Myślę, że to będzie zdecydowanie inny sezon halowy w moim wykonaniu niż poprzednie.


- Taki mityng to również okazja do rywalizacji z zawodniczkami zagranicznymi i sprawdzenia jak wygląda ich forma na początku sezonu.
Paulina Guba: Dokładnie. Można się zorientować co robią dziewczyny i w jakiej są formie. Niektóre lepiej startują na hali, a latem wypadają średnio. Niektóre na hali startują z ciężkiego treningu. Każdy zawodnik ma swoją teorię na temat hali. Ja lubię startować na hali i nie wyobrażałam sobie żeby nie wystąpić.


- Po udanym ubiegłym roku, zdobyciu mistrzostwa Europy, kibice z pewnością mają wobec ciebie trochę większe oczekiwania i liczą na dobry wynik.
Paulina Guba: Staram się na to nie zwracać uwagi. Na pewno presja jest w jakimś stopniu większa, ale ja podchodzę do tego z dystansem, na luzie. Hala nie jest dla mnie najważniejszym celem w 2019 roku. Na hali mam cztery starty. To jest bardzo krótki czas i może się podczas tych startów wydarzyć wszystko.


- Kumulacja startów, jak wspominałaś w ciągu tygodnia 3 mityngi, nie daje zbyt wiele czasu na regenerację i treningi.
Paulina Guba: Starty są bardzo skumulowane. Mam naprawdę intensywny tydzień z trzema zaplanowanymi startami. Z drugiej strony to fajnie, bo to jest też forma treningu. Każde zawody traktuję jako trening techniczny i mogę się dużo dowiedzieć. Nie jestem zawodnikiem, który pcha na treningach. Nie jestem teraz w stanie ocenić swojej formy. Pcham mniej niż na zawodach. Dzięki startom w mityngach mogę się przekonać gdzie jestem z formą, nad czym trzeba jeszcze popracować, a co można odpuścić.

Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież