poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Hokeistki Stoczniowca przegrały pierwszy mecz półfinału PLHK

altW pierwszym meczu półfinału PLHK hokeistki Stoczniowca przegrały w Tychach z SKKH Atomówki GKS 4:6 (1:4, 1:2, 2:0). W serii do dwóch wygranych tyszanki prowadzą 1:0. Kolejny mecz 16 lutego w Gdańsku, a ewentualny trzeci dzień później również w hali Olivia.

SKKH Atomówki GKS Tychy - GKS Stoczniowiec Gdańsk 6:4 (4:1, 2:1, 0:2)
Bramki: 1:0 Karolina Churas (6), 2:0 Aneta Michałek (8), 3:0 Aneta Michałek (13, 5 na 4), 3:1 Ewa Podracka (14, 5 na 4), 4:1 Aneta Michałek (18, 5 na 4), 5:1 Alicja Kopciara (25, 4 na 5), 6:1 Sylwia Łaskawska (27), 6:2 Dominika Korkuz (32), 6:3 Dominika Korkuz (47), 6:4 Renata Tokarska (52)

Stoczniowiec: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Siejka - Banaś, Korkuz, Błaszak, Onyshchenko, Podracka - Grzelak, Jagnicka

Pierwszego meczu półfinałowego PLHK hokeistki Stoczniowca nie zaliczą do udanych. Podopieczne Henryka Zabrockiego przegrały w Tychach 4:6. Gospodynie były zdecydowanie lepsze zwłaszcza w pierwszej części meczu. Po 20 minutach było 4:1 dla tyszanek. Trzykrotnie do gdańskiej bramki trafiała Aneta Michałek, między innymi dwukrotnie w okresie gry w przewadze. Gdańszczanki odpowiedziały tylko jedną bramką, którą w 14 minucie zdobyła Ewa Podracka, gdy Stoczniowiec grał w przewadze. W drugiej tercji gospodynie szybko zdobyły kolejne dwie bramki i w 27 minucie prowadziły 6:1. Podopieczne trenera Zabrockiego w drugiej tercji odpowiedziały jedną bramką, którą zdobyła Dominika Korkuz w 32 minucie. Wygrana trzecia tercja pozwoliła tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki. Bramki dla gdańskiej drużyny zdobyły Korkuz i Renata Tokarska.

Gdańszczanki jeśli chcąc po raz piąty z rzędu zagrać w finale PLHK muszą wygrać dwa mecze. Drugi mecz 16 lutego w hali Olivia. Jeśli podopieczne trenera Zabrockiego wygrają to decydujący mecz 17 lutego również w hali Olivia.