Rachunek za nowe kodeksy pracy: skręt ku liberalizmowi? » Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy do 15 marca br. zakończy przygotowanie projektów kodeksów indywidu... Mównica bezpłatna - rzecznik na służbie » Służbowy samochód, służbowy rzecznik, mównica w foyer Europejskiego Centrum Solidarności. Obywatel P... Sławomir Neumann: Adamowicz miał swoje powody by kandydować » Z posłem Sławomirem Neumannem, liderem Platformy Obywatelskiej na Pomorzu rozmawia Artur S. Górski- ... Grzegorz Strzelczyk: Miasto nie jest biznesmenem » Z Grzegorzem Strzelczykiem, radnym PiS rozmawia Artur S. Górski- Czy dzieciom i młodzieży z Gdańska ... Ponad 8 mln złotych na reklamy Gdańska - prof. Czauderna pyta prezyden... » Dobra propaganda, to propaganda skuteczna. Liczona ilością odsłon stron i podstron, materiałów zamie... Bunt gdańskiego barona - Adamowicz sam(o)rządzi » Oskarżony o składanie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych i podejrzewany o oszustwa podatkowe,pozb... Beton na boiskach AWFiS » Maklerzy umysłów czy Parceli Dziwna sytuacja w oliwskiej AWFiS. Na wniosek uczelni procedowany j... Oświadczenie Piotra Dudy » Koleżanki i Koledzy, Członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność", cora... J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! » Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezydenta Sopotu. -W programie na ż... Co ustali prokurator? - Grunwaldzka 597 » Sprzedaż przy ul. Grunwaldzkiej 597 w Oliwie jest badana przez prokuraturę. Sprawdzana jest sama tra...
Reklama

Piłkarze Lechii znów zagrali dwie różne połowy. W pierwszej nieźle zaczęli, ale źle skończyli. W drugiej już zdominowali Górnika, ale byli dramatycznie nieskuteczni przez co z Łęcznej wywieźli tylko punkt. Oceny w skali 0-5


Mateusz Bąk (3) - Wciąż nie jest to ten Bąk, którego pamiętamy. Bywa elektryczny, czasem niepewny. Przy bramce zawinił do spółki z obrońcami, bo taka piłka nie ma prawa wpaść do siatki. Zrehabilitował się kilkoma niezłymi interwencjami. W drugiej połowie praktycznie bezrobotny.


Mateusz Możdżeń (3) - Na pewno lepszy na lewej obronie od Pietrowskiego, ale w piątkowym meczu nie był aż tak bardzo przekonującym zawodnikiem jakim zdarza mu się być. Nieźle wywiązywał się z zadań defensywnych, ale słabo w ofensywnych. Przede wszystkim nie istniała współpraca z Makuszewskim.


Adam Dźwigała (4) - Pod nieobecność Rafała Janickiego w końcu mógł zagrać od pierwszej minuty na pozycji stopera i trzeba przyznać, że spisał się bardzo dobrze. Skutecznie wyłączał z gry Hasaniego i mimo młodego wieku wziął na siebie ciężar kierowania linią defensywy Lechii. Zasłużył na to, żeby w meczu z Koroną zagrać razem z Janickim.


Mavroudis Bougaidis (2,5) - Grek się tym razem nie popisał. Do spółki z Pietrowskim zawalił bramkę, bo obaj nie wiadomo dlaczego postanowili praktycznie nie skakać do piłki. Poza tym był spóźniony za zawdonikami Górnika i kompletnie nie radził sobie z Hasanim. W drugiej połowie wyglądał już lepiej, ale na pewno tego meczu nie może zaliczyć do udanych.


Nikola Leković (3) - Ostatnio gra przeciętnie i tak też było w piątek. W destrukcji trochę niepewny, ale w ataku w końcu pożyteczny. Przede wszystkim trzeba go pochwalić za kilka rewelacyjnych dośrodkowań.


Marcin Pietrowski (2,5) - Wrócił na swoją nominalną pozycję defensywnego pomocnika pod nieobecność Borysiuka, ale zagrał źle. Był wolny i mało przydatny. Na plus jedynie dobre uderzenie z początku meczu.


Daniel Łukasik (4,5) - W końcu zaczyna spłacać dług zaufania. Kolejny świetny mecz. Świetnie odczytywał intencje przeciwnika, dobrze też rozpoczynał akcje Lechii. Wyrasta nam prawdziwy król środka pola.


Piotr Grzelczak (2,5) - Gdyby po jego strzale głową piłka wpadła do siatki pewnie złapałby wiatr w żagle. A tak kompletnie się posypał i nie wniósł niczego do gry biało-zielonych.


Piotr Wiśniewski (3) - Bardzo przeciętny występ "Wiśni". Nie może odzyskać rewelacyjnej formy z początku sezonu. To on powinien napędzać wszystkie akcje ofensywne, jednak w Łęcznej kompletnie mu to nie wychodziło i ten ciężar wziął na siebie Łukasik.


Maciej Makuszewski (2) - Po otrzymaniu czwartej żółtej kartki, która wyklucza go z kolejnego meczu zniknął z boiska. Chyba odechciało mu się już wtedy grać. Ta przerwa dobrze mu zrobi, bo to już kolejny mecz, kiedy "Maki" gra poniżej swoich możliwości.


Antonio Colak (3,5) - Bramka, którą strzelił to stadiony świata. Ale szkoda, że później był już tak nieskuteczny. Mógł w pojedynkę rozbić Górnika, ale nie potrafił z kilku metrów trafić do siatki. Poza tym znów niezwykle przydatny - widać, że to typ nowoczesnego napastnika, który jest bardzo uniwersalny na boisku.


Rezerwowi:

Bruno Nazario (3,5) - Zmienił Grzelczaka i rozhuśtał lewą stronę biało-zielonych. Brazylijczyk ma niesamowitą lewą nogę, co pokazał przy świetnym strzale. Szkoda, że piłka trafiła tylko w słupek, bo byśmy mieli kolejną w meczu bramkę na światowym poziomie.


Kevin Friesenbichler (3,5) - Tym razem bez gola, ale i tak należą mu się słowa uznania, bo świetnie współpracował z Nazario i jeśli w kolejnych meczach ten duet utrzyma podobny poziom, to może powstać naprawdę duża siła rażenia w Lechii.


Bartłomiej Pawłowski - grał zbyt krótko, ale po tych kilku minutach widać, że chyba zaczyna odbudowywać swoją niezłą formę.


goch


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezy ...
J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Prezydenci ministrów Prezydenci ministrów
Mateusz Morawiecki został 16 - a właściwie 17, bo M.F. Rakowski, kt ...
Prezydenci ministrów
Jagiellonia rozbiła bezbarwną Lechię - wynik Jagiellonia rozbiła bezbarwną Lechię - wynik
Kolejny słaby mecz zagrali piłkarze Lechii. Biało-zieloni przegrali ...
Jagiellonia rozbiła bezbarwną Lechię - wynik

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rosvita Stern: Kocham Sopot Rosvita Stern: Kocham Sopot
Tragiczne wspomnienia pani Rosvity wywołują olbrzymie emocje i nie p ...
Rosvita Stern: Kocham Sopot

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...
Odkrywanie tajemnic spod ogona

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Program ferii z GZSiSS
Młody jazz 3-miasta Młody jazz 3-miasta
21 lipca w Ogrodzie Muzeum Miasta Sopotu wystąpi Tomasz Chyła Quinte ...
Młody jazz 3-miasta
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II 30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam