Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Na rolkach wokół Stadion Energa Gdańsk

Około 160 zawodników w wieku od 3 do 69 lat wzięło udział w I Wiosennym Gdańskim Półmaratonie Wrotkarskim, który rozegrano przy Stadionie Energa Gdańsk.Przy Stadionie Energa Gdańsk odbyły się cztery biegi. Jako pierwsi na trasę wyruszyli najmłodsi - dzieci do lat 13, które miały do pokonania dystans 600 metrów. Na starcie stawiło się aż 55 dzieci, które podzielono na dwie grupy. W tej kategorii wiekowej najważniejszy był udział. Kilkoro zawodników zmagania kończyło w towarzystwie rodziców.


altalt

Start do biegu na 600 m


- Jechało mi się dobrze - powiedziała Pola Sylwestrzak, lat 5. - Dziś jechałam pierwszy raz na rolkach. Podobało mi się.
- Kiedyś jeździłam na rolkach - powiedziała Julia Sylwestrzak, który całą trasę pokonała razem z młodszą siostrą. - Do startu w tej imprezie zmusił mnie tata. W zawodach wystartował również mój brat.


alt

Julia i Pola Sylwestrzak bieg ukończyły w towarzystwie taty


Rodzeństwo Sylwestrzaków przyjechało na zawody z Giżycka. Najmłodszą uczestniczką biegu była trzyletnia Jagna Pakulska z Gdyni.


alt

Jagnie Pakulskiej, najmłodszej, trzyletniej, uczestniczce zawodów trasę pomogła pokonać mama


W drugim biegu na 1000 metrów mogły startować dzieci do lat 15. W wyścigu mogły również wziąć udział dzieci młodsze, które brały udział we wcześniejszym wyścigu, które startowały poza konkurencją. O pozycje na podium rywalizowały dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Zdecydowanie wygrał Marek Zgrzywa z Gdańska, który wyprzedził Wiktorię Sikorską i Olgę Kruszyńską (obie Rokitnica) oraz Piotra Siudema.


alt

Marek Zgrzywa od startu prowadził w biegu na 1000 m


altalt

Najlepsze zawodniczki na 1000 m


Marek Zgrzywa okazał się bezkonkurencyjny również w biegu fitness na dystansie 10 kilometrów. Trzynastolatek z Gdańska prowadził od startu i z każdym okrążeniem powiększał przewagę na dystansie dublując 11 zawodników, niektórych nawet 2 albo 3 razy, wyprzedzając drugiego Marcina Heinricha o prawie 2,5 minuty.
- Fajnie było, ale ciężko - przyznała Aleksandra Samp. - Jeżdżę na rolkach, ale w takiej imprezie nie brałam jeszcze udziału. Startowałam w zawodach rowerowych. Największym problemem był wiatr, który przeszkadzał w jeździe.


alt

Start do biegu na 10 km


alt

Aleksandra Samp na mecie


Na koniec rozegrano wyścig na dystansie 21 kilometrów. Tak jak w biegu fitness również w tym od pierwszych metrów prowadzili Bartosz Chojnacki i Wojciech Baran, którzy zdublowali resztę stawki, niektórych uczestników nawet kilka razy, równocześnie wjechali na metę i wygrali z przewagą ponad 3 minut nad trzecimi na mecie Konradem Tataratą i Janem Świątkiem. Ostatnia finiszowała Dorota Kinda, która całą trasę pokonała z wózkiem. Z grona 96 zawodników 13 nie ukończyło wyścigu. Najstarszym uczestnikiem był Antoni Wróbel z Twister Trójmiasto.


alt

Rusza wyścig na 21 kmalt

Bartosz Chojnacki i Wojciech Baran od początku jechali swoim rytmem i dystansowali resztę stawkialt

Dorota Kinda jako ostatnia ukończyła bieg główny


- Pierwszy Wiosenny Gdański Półmaraton Wrotkarski zainaugurował zmagania w Pucharze Kaszub - powiedział Julian Ziółkowski, prezes Stowarzyszenia Wrotkarskiego "Gdańskie Lwy", organizator Pucharu Kaszub we wrotkarstwie szybkim. - Zmagania rozpoczęły się od biegów dzieci. Najmłodsi, dzieci do lat 12, startowali na 600 metrów. Kategoria wiekowa 13-15 lat startowała w biegu na 1000 metrów. Każde dziecko dostało pamiątkowy medal oraz nagrody niespodzianki. Mniej wprawni i dzieci powyżej 14 lat, które czuły się na siłach wystartowali w biegu na 10 kilometrów. W biegu głównym do pokonania było 21 kilometrów. Wrotkarstwo to zdrowy tryb życia, ruch. Same korzyści.


alt


Wyniki
bieg na 600 m
1. Kamil Sitnik UKS Zryw Słomczyn
2. Mikołaj Fryc Bydgoszcz
3. Mateusz Sylwestrzak UKS Short-Track MOSIR Giżycko

bieg na 1000 m
1. Marek Zgrzywa Gdańsk
2. Wiktora Sikorska Rokitnica
3. Olga Kruszyńska Rokitnica

bieg fitness na 10 km
1. Marek Zgrzywa Gdańsk
2. Marcin Heinrich Bydgoszcz
3. Adrian Pietrzak Grodzisk Mazowiecki

bieg główny na 21 km
1. Bartosz Chojnacki Mapei - Media Creation - BDC
Wojciech Baran Mapei - Media Creation - BDC
3. Konrad Tatarata Jabra Roller Team
Jan Świątek

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież