Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ... Krzysztof Gawkowski: Wiosna liberalnego socjalizmu » Z Krzysztofem Gawkowskim, sekretarzem zarządu partii Wiosna, w latach 2012-2018 Sekretarzem Generaln...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
czwartek, 14 lutego 2019 21:36
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
Prawdziwy dreszczowiec zafundowali kibicom siatkarze Trefla i PGE Skry ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Ligowy "Kopciuszek" rywalem Zdunek Wybrzeże na inaugurację

altW niedzielę o godz. 14.30 żużlowcy Zdunek Wybrzeże zainaugurują rywalizację w NICE 1. Lidze Żużlowej w sezonie 2018. Gdańszczanie na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zmierzą się z Arge Speedway Wandą Kraków.


Terminarz NICE 1 Ligi tak się ułożył, że Zdunek Wybrzeże zainauguruje ligowe zmagania z teoretycznie najsłabszą drużyną w lidze. Działacze z Krakowa praktycznie od nowa musieli zbudować skład. Wandę opuścili Mateusz Szczepaniak, Patrik Hougaard, Nicolai Klindt czyli czołowe postacie minionego sezonu. Szczepaniak na pozycji polskiego seniora zastąpił Marcin Jędrzejewski. Liderem zespołu powinien być Ernest Koza. Spory wybór jest wśród zawodników zagranicznych, których w Wandzie jest aż 8. Trudno wskazać jak będzie wyglądał podstawowy skład krakowian, bo zawodnicy zagraniczni prezentują podobny poziom i ich forma jest niewiadomą. Większość fachowców skazuje krakowian na spadek.


Podobnie jak w składzie krakowian w drużynie Zdunek Wybrzeże zaszły spore zmiany kadrowe. Z zawodników, którzy wystąpili w barwach gdańskiej drużyny w meczu obu ekip w Gdańsku w ubiegłym sezonu w niedzielę wystąpi jeden - Oskar Fajfer. Drugim polskim seniorem jest Michał Szczepaniak, który z każdym przedsezonowym startem spisywał się coraz lepiej. Kadrę gdańskiego klubu uzupełniają 4 Duńczycy, z których jeden w każdym meczu będzie poza składem.


Zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu są gdańszczanie. Podopieczni Lecha Kędziory będą mieli okazję przerwać złą passę w meczach z krakowianami. W ostatnich dwóch sezonach Wanda przyjeżdżała do Gdańska i chociaż nie była w obu przypadkach faworytem to wywoziła komplet punktów. Obie przegrane Zdunek Wybrzeże były sporymi niespodziankami. Do obu w dużym stopniu przyczynił się Patrick Hougaard, który przed tym sezonem przeniósł się do Gdańska. Duńczyk niezbyt dobrze wypadł w przedsezonowych sprawdzianach i przeciwko swojej byłej drużynie nie pojedzie. Potencjał sportowy obu ekip i cele jakie sobie stawiają jednoznacznie wskazują, że każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo gdańszczan będzie dużą niespodzianką.


Wybrzeże po raz ósmy pierwszy mecz w sezonie rozegra na swoim torze. Bywały lata, że gdańszczanie mieli zacząć ligową rywalizację od wyjazdu, ale mecz bywały przekładane i gdańska drużyna inaugurowała rozgrywki u siebie. Sześć ostatnich inauguracji Wybrzeże wygrało. W pięciu przypadkach gdańszczanie zdobywali powyżej 50 punktów. W pamiętnym meczu z 2014 roku z Unibaxem było 46:44. Po raz ostatni Wybrzeże przegrało inaugurację u siebie w 2011. Lepszy okazał się wówczas Start Gniezno wygrywając 52:37.

Arge Speedway Wanda Kraków
1. Siergiej Łogaczow
2. Claus Vissing
3. Ernest Koza
4. Lasse Bjerre
5. Marcin Jędrzejewski
7. Kamil Kiełbasa

Zdunek Wybrzeże
9. Oskar Fajfer
10. Anders Thomsen
11. Michał Szczepaniak
12. Mikkel Bech
13. Mikkel Michelsen
14. Marcin Turowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież