Stanowisko Radnych Dzielnicy Stogi w sprawie plaży » Przed zaplanowaną na poniedziałek sesją na której będzie głosowane przyjęcie Studium uwarunkowań i k... Kazimierz Koralewski: Czy do zwycięstwa wystarczą beneficjenci miejski... » Z Kazimierzem Koralewskim, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzi Miasta Gdańska rozmawia Artur S... Dodatkowe pieniądze na świadczenia medyczne na Pomorzu » Dodatkowe ponad 17 milionów złotych na świadczenia medyczne otrzymał w ostatnich dniach pomorski NFZ... Gdańskie grant(d)y - komu się darzy » Prezydent Gdańska w roku wyborczym nie jest skąpcem. Udziela wsparcia tym, którzy nie szczędzą mu po... Plaża na Stogach uratowana!? » Mobilizacja i zaangażowanie mieszkańców Stogów przyniosły skutek. Na posiedzeniu klubu radnych PO za... Stożanie bronią swojej plaży » Od kilku tygodni olbrzymie emocje budzi sprawa plaży na Stogach. Mieszkańcy dzielnicy są zaniepokoje... Podatkowe status quo: Lotos w Gdańsku, Orlen w Płocku » Z dr Dawidem Piekarzem, ekspertem Instytut Staszica, zajmującym się m.in. problematyką bezpieczeństw... Rucińska-Kulesz i Czauderna w Społecznej Radzie Programowej powołanej ... » Elżbieta Rucińska-Kulesz, dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Gdańsku, została powołan... Stuletnia hydroelektrownia z dodatkową energią » W Grupie Energa rozpoczęto kompleksową modernizację 100-letniej elektrowni wodnej w Borowie. Hydroel... Gorąco dyskusja o plaży na Stogach na Komisji Zagospodarowania Przestr... » Komisja Zagospodarowania Przestrzennego pozytywnie zaakceptowała Studium uwarunkowań i kierunków zag...
Reklama
Plaża na Stogach uratowana!?
czwartek, 19 kwietnia 2018 19:26
Plaża na Stogach uratowana!?
Mobilizacja i zaangażowanie mieszkańców Stogów przyniosły skutek. ...
Trefl w półfinale PlusLigi!
niedziela, 22 kwietnia 2018 20:02
Trefl w półfinale PlusLigi!
Siatkarze Trefla zagrają w półfinale PlusLigii ze Skrą Bełchatów ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Magda Heyda-Usarewicz -  Modernizowanie koloryzmu
niedziela, 15 kwietnia 2018 17:25
Magda Heyda-Usarewicz -  Modernizowanie koloryzmu
Z wielką przyjemnością obejrzałem wystawę malarstwa Magdy Heyda-U ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS
wtorek, 23 stycznia 2018 22:18
Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

altW niedzielę o godz. 14.30 żużlowcy Zdunek Wybrzeże zainaugurują rywalizację w NICE 1. Lidze Żużlowej w sezonie 2018. Gdańszczanie na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zmierzą się z Arge Speedway Wandą Kraków.


Terminarz NICE 1 Ligi tak się ułożył, że Zdunek Wybrzeże zainauguruje ligowe zmagania z teoretycznie najsłabszą drużyną w lidze. Działacze z Krakowa praktycznie od nowa musieli zbudować skład. Wandę opuścili Mateusz Szczepaniak, Patrik Hougaard, Nicolai Klindt czyli czołowe postacie minionego sezonu. Szczepaniak na pozycji polskiego seniora zastąpił Marcin Jędrzejewski. Liderem zespołu powinien być Ernest Koza. Spory wybór jest wśród zawodników zagranicznych, których w Wandzie jest aż 8. Trudno wskazać jak będzie wyglądał podstawowy skład krakowian, bo zawodnicy zagraniczni prezentują podobny poziom i ich forma jest niewiadomą. Większość fachowców skazuje krakowian na spadek.


Podobnie jak w składzie krakowian w drużynie Zdunek Wybrzeże zaszły spore zmiany kadrowe. Z zawodników, którzy wystąpili w barwach gdańskiej drużyny w meczu obu ekip w Gdańsku w ubiegłym sezonu w niedzielę wystąpi jeden - Oskar Fajfer. Drugim polskim seniorem jest Michał Szczepaniak, który z każdym przedsezonowym startem spisywał się coraz lepiej. Kadrę gdańskiego klubu uzupełniają 4 Duńczycy, z których jeden w każdym meczu będzie poza składem.


Zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu są gdańszczanie. Podopieczni Lecha Kędziory będą mieli okazję przerwać złą passę w meczach z krakowianami. W ostatnich dwóch sezonach Wanda przyjeżdżała do Gdańska i chociaż nie była w obu przypadkach faworytem to wywoziła komplet punktów. Obie przegrane Zdunek Wybrzeże były sporymi niespodziankami. Do obu w dużym stopniu przyczynił się Patrick Hougaard, który przed tym sezonem przeniósł się do Gdańska. Duńczyk niezbyt dobrze wypadł w przedsezonowych sprawdzianach i przeciwko swojej byłej drużynie nie pojedzie. Potencjał sportowy obu ekip i cele jakie sobie stawiają jednoznacznie wskazują, że każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo gdańszczan będzie dużą niespodzianką.


Wybrzeże po raz ósmy pierwszy mecz w sezonie rozegra na swoim torze. Bywały lata, że gdańszczanie mieli zacząć ligową rywalizację od wyjazdu, ale mecz bywały przekładane i gdańska drużyna inaugurowała rozgrywki u siebie. Sześć ostatnich inauguracji Wybrzeże wygrało. W pięciu przypadkach gdańszczanie zdobywali powyżej 50 punktów. W pamiętnym meczu z 2014 roku z Unibaxem było 46:44. Po raz ostatni Wybrzeże przegrało inaugurację u siebie w 2011. Lepszy okazał się wówczas Start Gniezno wygrywając 52:37.

Arge Speedway Wanda Kraków
1. Siergiej Łogaczow
2. Claus Vissing
3. Ernest Koza
4. Lasse Bjerre
5. Marcin Jędrzejewski
7. Kamil Kiełbasa

Zdunek Wybrzeże
9. Oskar Fajfer
10. Anders Thomsen
11. Michał Szczepaniak
12. Mikkel Bech
13. Mikkel Michelsen
14. Marcin Turowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież