Tadeusz Cymański: Skromny, ale jednak sukces » Z posłem Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), byłym burmistrzem Malborka (1990-98) i byłym europo... Wybory samorządowe 2018: Na Pomorzu bez zmian » Za nami pierwsza tura wyborów samorządowych. W drugiej turze spotkają się pretendenci m.in. do fotel... Interwencja wojewody w Pruszczu Gd.: kto dyrektorem ZSOiO? » Wojewoda pomorski Dariusz Drelich uchylił uchwałę starostwa powiatowego w Pruszczu Gdańskim w sprawi... Będzie druga tura w Gdańsku, a w niej wszystko możliwe » Paweł Adamowicz, rządzący miastem od 20 lat, niegdyś konserwatysta, potem w PO, a teraz bezpartyjny ... Gdynia E(x)plory Week 2018 » Gdynia E(x)plory Week to największe w Polsce wydarzenie promujące naukę i nowoczesne technologie, kt... Prof. Czauderna: Miasto obrosło siecią układów wynikających z wielolet... » Z prof. Piotrem Czauderną, koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju przy Prezyden... Brudno(s)pis wyborczy: Z mroków PRL-u lider PO » Mieczysław Struk, który zimą 1988 roku od przydziału pokoju z kuchnią uzależniał niejako wybór na st... Agnieszka Trojok: Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju mi... » Rozmowa z Agnieszką Trojok, kandydatką do Rady Miasta Gdańska w okręgu nr 3 z listy PiS, pozycja nr ... Kazimierz Koralewski: Czy wyzwolimy się ze zbiorowego syndromu sztokho... » Z Kazimierzem Koralewskim, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzi Miasta Gdańska, radnym od 2000 ... Jak oddać głos by go nie zmarnować » Przed nami najważniejsze dla lokalnych ojczyzn wybory. Ich wynik zależy nie tylko od preferencji ucz...
Reklama
Będzie druga tura w Gdańsku, a w niej wszystko możliwe
niedziela, 21 października 2018 20:42
Będzie druga tura w Gdańsku, a w niej wszystko możliwe
Paweł Adamowicz, rządzący miastem od 20 lat, niegdyś konserwatysta ...
Dwie zabójcze kontry i Śląsk na kolanach przed Arką
sobota, 20 października 2018 18:41
Dwie zabójcze kontry i Śląsk na kolanach przed Arką
Arka Gdynia do Wrocławia na mecz ze Śląskiem pojechała, by powtór ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kwintesencja piękna według Mariusza Otty
niedziela, 14 października 2018 17:07
Kwintesencja piękna według Mariusza Otty
Z Mariuszem Ottą, rzeźbiarzem, rysownikiem, malarzem, twórcą słyn ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

B. Kaczmarek, Józefowicz, Korynt po derbach: Arka zapłaciła cenę za mecze z Legią i Koroną

Lechia pokonała Arkę 4:2. Jak spotkanie ocenili byli gracze obu ekip Bogusław Kaczmarek, Roman Józefowicz i Tomasz Korynt?


- Arka zapłaciła cenę za mecze z Legią i Koroną - stwierdził Bogusław Kaczmarek, były zawodnik i trener Lechii, współpracownik Leo Beenhakkera. - To było trzecie spotkanie w mikrocyklu. Żeby wygrać z Legią Arka musiała grać "półtora meczu". To był poważny wydatek energetyczny i zaangażowanie całego układu psychomotorycznego jak na Arkę było duże. Potem mecz pucharowy, podróż do Kielc. Wysiłek się potęgował. Nie udało się zregenerować sił. Pierwszą połowę meczu z Lechią Arka przechodziła. Lechia na nic jej nie pozwoliła. Lechia biegała, była agresywna. Arka się przyglądała jak Lechia przemieszcza się z piłką w kierunku pola karnego. Pierwsza połowa w wykonaniu Arki bardzo nie udana i mogło się skończyć bardzo wysokim wynikiem. Zmiany trenera Ojrzyńskiego poskutkowały tym, że Arka zdobyła dwie bramki i uniknęła katastrofy.


- Byłem pewny, że wygrają - powiedział Roman Józefowicz, piłkarz Lechii w latach 1979-1985, zdobywca Pucharu Polski w 1983 roku. - Pierwsza połowa pokazała jakie umiejętności drzemią w tej Lechii. Gdyby grali tak jak w pierwszej połowie z Arką to nie mieliby problemu żeby być w pierwszej ósemce. Gdyby Lechia grała wszystkie mecze z Arką byłoby super. Wreszcie byłoby mistrzostwo (śmiech). Za tydzień kolejne derby. Teraz jest euforia, a za tydzień może być zupełnie inny nastrój. Jakoś Arka nie może sobie z nami poradzić. Druga połowa dała trochę optymizmu Arce, ale oni chyba nie przeżyją, że znowu przegrali z Lechią.


- Muszę przyznać, że sam nie wiem, co to się wydarzyło – przyznał po zakończonych derbach w Gdańsku Tomasz Korynt, były piłkarz Arki Gdynia. - Zdecydowana dominacja Lechii i nieporadność Arki. Nie wiem z czego to wynikało, czy ze zmęczenia po meczu pucharowym z Koroną Kielce, czy z jakichś nerwów... Natomiast faktem jest, że piłkarze popełnili dziecinne błędy przy stratach bramek, to nie powinno mieć miejsca. Z kolei Lechia zagrała zupełnie odwrotnie. Weszła bardzo dobrze w spotkanie, grała agresywnie, Peszko był w doskonałej dyspozycji. No i skończyło się to dla Arki katastrofą.
Według weterana piłkarskich boisk z Gdyni w drugiej połowie Lechia nieco odpuściła i stąd dwa trafienia żółto-niebieskich.
- Mam nadzieję, że kolejne w tym sezonie derby będą wyglądały zupełnie inaczej - powiedział Korynt. – Takich derbów jak te w Gdańsku chyba jeszcze nie było…


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież