B. Kaczmarek, Józefowicz, Korynt po derbach: Arka zapłaciła cenę za mecze z Legią i Koroną - Wybrzeze24.pl
Fundacja I See You podsumowała 7 miesięcy działania » W piątek 3 sierpnia odbyło się spotkanie Podopiecznych i Sympatyków Fundacji I See You. Miejscem spo... Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł » 185 milionów euro zaproponowane przez Polską Grupę Energetyczną za niemieckie większościowe udziały ... Rozpad PO w Gdańsku » Paweł Adamowicz konsekwentnie demoluje gdańską PO, swoją macierzystą partię, której był do czasu pow... Piotr Czauderna: Czas odbić Gdańsk z rąk aroganckiej władzy » Z prof. dr hab. nauk med. Piotrem Czauderną, chirurgiem dziecięcym, radnym Miasta Gdańska, członkiem... Radna Wirska apeluje do Adamowicza » Radna Anna Wirska wystosowała apel do prezydenta Pawła Adamowicza. Szanowny Panie Prezydencie,apeluj... Taxi z urzędu » Jaśnie państwo z gdańskiego magistratu. Samochody służbowe traktują jak taksówki na telefon. Każą si... Wskaźniki rozwoju Energi w górę! » Grupa Energa odnotowała w pierwszym półroczu tego roku wzrost zysku netto do 557 mln zł oraz wzrost ... Ultimatum „Solidarności” » „Solidarność” stawia rządowi PiS i sojuszników ultimatum do 29 sierpnia br. Dotychczas obóz dobrej z... Związkowcy tracą cierpliwość. Spec-spotkanie „Solidarności” z premiere... » Nadzwyczajne spotkanie Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” z premierem Mateuszem Morawieckim odbędzi... Dwie role wicewojewody - w aurze lobbysty? » Michał Owczarczak, b. wicewojewoda pomorski z PO, przez kilka miesięcy był jednocześnie przewodniczą...
Reklama
Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł
sobota, 11 sierpnia 2018 13:53
Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł
185 milionów euro zaproponowane przez Polską Grupę Energetyczną za ...
Speed Car Motor - Zdunek Wybrzeże 42:48 89:91
niedziela, 12 sierpnia 2018 04:32
Speed Car Motor - Zdunek Wybrzeże 42:48 89:91
O godz. 14.30 w Lublinie rozpocznie się mecz Speed Car Motoru ze Zdun ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Czerwone maki” pani Rosvity z Sopotu
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 09:28
„Czerwone maki” pani Rosvity z Sopotu
W sopockiej Państwowej Galerii Sztuki dobiegła końca wystawa malars ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Lechia pokonała Arkę 4:2. Jak spotkanie ocenili byli gracze obu ekip Bogusław Kaczmarek, Roman Józefowicz i Tomasz Korynt?


- Arka zapłaciła cenę za mecze z Legią i Koroną - stwierdził Bogusław Kaczmarek, były zawodnik i trener Lechii, współpracownik Leo Beenhakkera. - To było trzecie spotkanie w mikrocyklu. Żeby wygrać z Legią Arka musiała grać "półtora meczu". To był poważny wydatek energetyczny i zaangażowanie całego układu psychomotorycznego jak na Arkę było duże. Potem mecz pucharowy, podróż do Kielc. Wysiłek się potęgował. Nie udało się zregenerować sił. Pierwszą połowę meczu z Lechią Arka przechodziła. Lechia na nic jej nie pozwoliła. Lechia biegała, była agresywna. Arka się przyglądała jak Lechia przemieszcza się z piłką w kierunku pola karnego. Pierwsza połowa w wykonaniu Arki bardzo nie udana i mogło się skończyć bardzo wysokim wynikiem. Zmiany trenera Ojrzyńskiego poskutkowały tym, że Arka zdobyła dwie bramki i uniknęła katastrofy.


- Byłem pewny, że wygrają - powiedział Roman Józefowicz, piłkarz Lechii w latach 1979-1985, zdobywca Pucharu Polski w 1983 roku. - Pierwsza połowa pokazała jakie umiejętności drzemią w tej Lechii. Gdyby grali tak jak w pierwszej połowie z Arką to nie mieliby problemu żeby być w pierwszej ósemce. Gdyby Lechia grała wszystkie mecze z Arką byłoby super. Wreszcie byłoby mistrzostwo (śmiech). Za tydzień kolejne derby. Teraz jest euforia, a za tydzień może być zupełnie inny nastrój. Jakoś Arka nie może sobie z nami poradzić. Druga połowa dała trochę optymizmu Arce, ale oni chyba nie przeżyją, że znowu przegrali z Lechią.


- Muszę przyznać, że sam nie wiem, co to się wydarzyło – przyznał po zakończonych derbach w Gdańsku Tomasz Korynt, były piłkarz Arki Gdynia. - Zdecydowana dominacja Lechii i nieporadność Arki. Nie wiem z czego to wynikało, czy ze zmęczenia po meczu pucharowym z Koroną Kielce, czy z jakichś nerwów... Natomiast faktem jest, że piłkarze popełnili dziecinne błędy przy stratach bramek, to nie powinno mieć miejsca. Z kolei Lechia zagrała zupełnie odwrotnie. Weszła bardzo dobrze w spotkanie, grała agresywnie, Peszko był w doskonałej dyspozycji. No i skończyło się to dla Arki katastrofą.
Według weterana piłkarskich boisk z Gdyni w drugiej połowie Lechia nieco odpuściła i stąd dwa trafienia żółto-niebieskich.
- Mam nadzieję, że kolejne w tym sezonie derby będą wyglądały zupełnie inaczej - powiedział Korynt. – Takich derbów jak te w Gdańsku chyba jeszcze nie było…


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież