Stowarzyszenie myGdańsk.pl przekazało Szkole Fregata drukarkę 3D » W poniedziałek 16 lipca Andrzej Jaworski, Karolina Helmin-Biercewicz i Hubert Grzegorczyk ze Stowarz... Święto truskawki na Złotej Górze » W sobotę 7 lipca w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu w Brodnicy Górnej koło Kartuz odbyła s... Dyptyk "Wołyń" eksponatem miesiąca w MIIWŚ » Dyptyk "Wołyń" autorstwa Moniki Duliasz to kolejny eksponat miesiąca, który można oglądać na poziomi... Sensoryczne zwiedzanie Oliwy » Fundacja I See You rozpoczęła cykl wycieczek po Gdańsku dla beneficjentów Fundacji.Zwiedzanie rozpoc... Wystawa „Milion zza oceanu” i jeep Wielkiej Czerwonej Jedynki w MIIWŚ » W Muzeum II Wojny Światowej otwarto wystawę „Milion zza oceanu” oraz zaprezentowano najnowszy nabyte... Szpitalne kominy - sute pensje u marszałka » Setki tysięcy złotych kosztują zarządy pomorskich spółek szpitalnych. Radna Danuta Sikora (PiS) pisz... Dodatkowe pieniądze dla Pomorza na leczenie zaćmy i endoprotezoplastyk... » Ponad 10, 4 mln z tak zwanej rezerwy ogólnej Narodowego Funduszu Zdrowia trafiło do pomorskiego oddz... Dominik Kwiatkowski z Nowoczesnej kandydatem na wiceprezydenta Gdańska » Dominik Kwiatkowski, sekretarz pomorskich struktur Nowoczesnej, to oficjalny kandydat na zastępcę do... Grzegorz Strzelczyk: Teatr Adamowicza » Z Grzegorzem Strzelczykiem, radnym PiS w Radzie Miasta Gdańska rozmawia Artur S. Górski- Paweł Adamo... Piknik "Pomorskie dla Zdrowia" przy molo w Brzeźnie » W ramach letniej akcji "Pomorskie dla Zdrowia" Spółka COPERNICUS PL i Urząd Marszałkowski Województw...
Reklama
Gruby portfel Karnowskiego - krocie z lotniska
wtorek, 10 lipca 2018 17:14
Gruby portfel Karnowskiego - krocie z lotniska
Urzędniczy kapitalizm ma się na Pomorzu wyjątkowo dobrze. Blisko 25 ...
Arka obroniła Superpuchar Polski!
sobota, 14 lipca 2018 20:12
Arka obroniła Superpuchar Polski!
Arka Gdynia po raz kolejny sprawiła sensację! Gdynianie w meczu o Su ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

wtorek, 10 lipca 2018 15:35
W galerii ZPAP w Gdańsku rozpoczęła się ekspozycja wystawy twórcz ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

W niedzielę Zdunek Wybrzeże zainauguruje sezon 2018. Zapytaliśmy osoby związane w przeszłości z Wybrzeżem jak oceniają szanse gdańskiej drużyny w rozgrywkach.


Leszek Marsz, zawodnik Wybrzeża w latach 1968-1979: Mamy czwórkę mocnych Duńczyków. Myślę, że to skład, który ma realne szanse walczyć o ekstraligę. Mamo solidnych polskich zawodników. Oskar Fajfer to solidny chłopak. Fajfer to nazwisko, które się w Wybrzeżu sprawdziło, za sprawą jego wujka Adama. Dobrym ligowcem jest też Michał Szczepaniak. Na razie możemy gdybać, bo nazwiska nie jeżdżą. Można na papierze mieć mocny skład, a wszystko wyjdzie w "praniu". Po dwóch-trzech meczach okaże się, kto jaką siłą dysponuje. Inne drużyny też nie odpuszczą. Trzeba pamiętać o Rybniku, Lublin się zbroił, jest Łódź. Mamy doświadczonego trenera, mojego serdecznego kolegę z toru Lecha Kędziorę. To solidna firma. Był już w Wybrzeżu i wprowadził je do ekstraligi. Mówiono o nim "specjalista od awansów". Mam nadzieję, że sprawdzi się w tym sezonie.

Dariusz Stenka, zawodnik Wybrzeża w latach 1981-1989, 1995-1997: Z tego co przejrzałem składy to drużyny mają wyrównany potencjał. Będzie ciekawie. Na pewno nie można nikogo lekceważyć. Oglądałem mecz Gniezna z Lesznem i to Gniezno nie jest takie słabe. Mocne składy mają w Lublinie i Rybniku. Tradycyjnie silna będzie Łódź. Najważniejsze żeby zakwalifikować się do czwórki, która będzie walczyć o awans. Miejmy nadzieję, że będą nas omijać kontuzje, a zwłaszcza zawodników krajowych. Trzeba być optymistą. Za dużo zawodników w drużynie to nie dobrze, ale jeszcze jeden krajowy by się przydał.

Krzysztof Cegielski, zawodnik Wybrzeża w latach 2000-2001: Oczywiście jest to drużyna, która może walczyć o awans. Zawodnicy bardzo doświadczeni, ale też nie starzy. Moim zdaniem to jest dobra mieszanka, to może przynieść jakiś fajny efekt. Widać, że Michelsen jest w dobrej formie. O formę Michała Szczepaniak i Fajfera myślę, że można być spokojnym. Myślę, że przyszedł czas, aby Wybrzeże powalczyło o awans, bo klub wyszedł już na prostą, jest obyty w pierwszoligowych bojach. Są duże oczekiwania kibiców. Wydaje się, że wszyscy dorośli, aby znowu powalczyć o awans i jest on oczekiwany. I tym razem może się udać. 

Marek Formela, były prezes Wybrzeża: Spodziewam się dobrego sezonu. W klubie jest stabilizacja organizacyjna i finansowa, co jest niewątpliwie zasługą prezesa Zdunka i jego strategii dywersyfikacji umów reklamowych. Rok jest wyborczy więc także prezydent Gdańska nie powinien traktować kultowego klubu gorzej niż organizatorów jednodniowych komercyjnych występów. Od strony sportowej zespół jest zbilansowany. Mam zaufanie do Duńczyków. Ze swojego doświadczenia wiem, że mają zacięcie i lubią rywalizację. Jest ich więcej niż miejsc w składzie co też daje komfort. Gdyby miał jeszcze ambicje, rozważyłbym wypróbowanie Tomka Chrzanowskiego. Potrafił jeździć dla Wybrzeża, ale to musi wyjść od niego. Będziemy jechali po awans. Szanse są, ale żużel ma wiele niewiadomych. W tak urazowym sporcie jeden zły przypadek wiele zmienia.

Zebrał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież