PKN Orlen ma plan ekspansji. Połączenie z Lotosem to pierwszy krok » Daniel Obajtek, były wójt Pcimia i były prezes ENERGA SA, obecnie prezes zarządu PKN Orlen uważa, że... Kacper Płażyński przedstawił swoją drużynę » Kacper Płażyński, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, przed siedzibą Rady Miasta pr... III Gdański Piknik Patriotyczny » Na terenie Sali BHP odbył się III Gdański Piknik Patriotyczny. - Głównym przesłaniem tej edycji Pikn... Korekty PiS do sejmiku i rady miasta - Kanthak i Rabenda liderami? » Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Gdańska", na listach Prawa i Sprawiedliwości do rady miast... Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta.... » Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Przeloty już dawno przestały być eks... Melodie wyborcze Piekarskiego » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, historykiem i politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu ... Wojewoda pomorski zabrał się za usuwanie resztek reliktów poprzedniego... » Wojewoda pomorski Dariusz Drelich na podstawie ustawy obowiązującej od dnia 1 kwietnia 2016 r. o zak... Gdański magistrat wydaje fortunę na porady prawne » Gdańska Palestra doradza gdańskim urzędnikom, bo zespół miejskich prawników nie wystarczy. Nie dość,... Tłumy odwiedziły kiermasz „Jesień w ogrodzie” » Tłumy gości odwiedziły stoiska około stu Wystawców, którzy wzięli udział w ósmej edycji kiermaszu og... Przed III edycją Gdańskiego Pikniku Patriotycznego » W niedzielę 16 września 2018 roku odbędzie się III Gdański Piknik Patriotyczny. Wydarzenie rozpoczni...
Reklama
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
piątek, 14 września 2018 12:55
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Prze ...
Wisła zmyła Lechię z fotela lidera
niedziela, 16 września 2018 19:57
Wisła zmyła Lechię z fotela lidera
Na ósmej kolejce zakończyła się dobra passa Lechii. Podopieczni Pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
niedziela, 09 września 2018 17:26
Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
Dobiegły końca wakacje. Tradycyjnie w Gdańsku odbyło się wiele ci ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

W niedzielę Zdunek Wybrzeże zainauguruje sezon 2018. Zapytaliśmy osoby związane w przeszłości z Wybrzeżem jak oceniają szanse gdańskiej drużyny w rozgrywkach.


Leszek Marsz, zawodnik Wybrzeża w latach 1968-1979: Mamy czwórkę mocnych Duńczyków. Myślę, że to skład, który ma realne szanse walczyć o ekstraligę. Mamo solidnych polskich zawodników. Oskar Fajfer to solidny chłopak. Fajfer to nazwisko, które się w Wybrzeżu sprawdziło, za sprawą jego wujka Adama. Dobrym ligowcem jest też Michał Szczepaniak. Na razie możemy gdybać, bo nazwiska nie jeżdżą. Można na papierze mieć mocny skład, a wszystko wyjdzie w "praniu". Po dwóch-trzech meczach okaże się, kto jaką siłą dysponuje. Inne drużyny też nie odpuszczą. Trzeba pamiętać o Rybniku, Lublin się zbroił, jest Łódź. Mamy doświadczonego trenera, mojego serdecznego kolegę z toru Lecha Kędziorę. To solidna firma. Był już w Wybrzeżu i wprowadził je do ekstraligi. Mówiono o nim "specjalista od awansów". Mam nadzieję, że sprawdzi się w tym sezonie.

Dariusz Stenka, zawodnik Wybrzeża w latach 1981-1989, 1995-1997: Z tego co przejrzałem składy to drużyny mają wyrównany potencjał. Będzie ciekawie. Na pewno nie można nikogo lekceważyć. Oglądałem mecz Gniezna z Lesznem i to Gniezno nie jest takie słabe. Mocne składy mają w Lublinie i Rybniku. Tradycyjnie silna będzie Łódź. Najważniejsze żeby zakwalifikować się do czwórki, która będzie walczyć o awans. Miejmy nadzieję, że będą nas omijać kontuzje, a zwłaszcza zawodników krajowych. Trzeba być optymistą. Za dużo zawodników w drużynie to nie dobrze, ale jeszcze jeden krajowy by się przydał.

Krzysztof Cegielski, zawodnik Wybrzeża w latach 2000-2001: Oczywiście jest to drużyna, która może walczyć o awans. Zawodnicy bardzo doświadczeni, ale też nie starzy. Moim zdaniem to jest dobra mieszanka, to może przynieść jakiś fajny efekt. Widać, że Michelsen jest w dobrej formie. O formę Michała Szczepaniak i Fajfera myślę, że można być spokojnym. Myślę, że przyszedł czas, aby Wybrzeże powalczyło o awans, bo klub wyszedł już na prostą, jest obyty w pierwszoligowych bojach. Są duże oczekiwania kibiców. Wydaje się, że wszyscy dorośli, aby znowu powalczyć o awans i jest on oczekiwany. I tym razem może się udać. 

Marek Formela, były prezes Wybrzeża: Spodziewam się dobrego sezonu. W klubie jest stabilizacja organizacyjna i finansowa, co jest niewątpliwie zasługą prezesa Zdunka i jego strategii dywersyfikacji umów reklamowych. Rok jest wyborczy więc także prezydent Gdańska nie powinien traktować kultowego klubu gorzej niż organizatorów jednodniowych komercyjnych występów. Od strony sportowej zespół jest zbilansowany. Mam zaufanie do Duńczyków. Ze swojego doświadczenia wiem, że mają zacięcie i lubią rywalizację. Jest ich więcej niż miejsc w składzie co też daje komfort. Gdyby miał jeszcze ambicje, rozważyłbym wypróbowanie Tomka Chrzanowskiego. Potrafił jeździć dla Wybrzeża, ale to musi wyjść od niego. Będziemy jechali po awans. Szanse są, ale żużel ma wiele niewiadomych. W tak urazowym sporcie jeden zły przypadek wiele zmienia.

Zebrał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież