Stanowisko Radnych Dzielnicy Stogi w sprawie plaży » Przed zaplanowaną na poniedziałek sesją na której będzie głosowane przyjęcie Studium uwarunkowań i k... Kazimierz Koralewski: Czy do zwycięstwa wystarczą beneficjenci miejski... » Z Kazimierzem Koralewskim, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzi Miasta Gdańska rozmawia Artur S... Dodatkowe pieniądze na świadczenia medyczne na Pomorzu » Dodatkowe ponad 17 milionów złotych na świadczenia medyczne otrzymał w ostatnich dniach pomorski NFZ... Gdańskie grant(d)y - komu się darzy » Prezydent Gdańska w roku wyborczym nie jest skąpcem. Udziela wsparcia tym, którzy nie szczędzą mu po... Plaża na Stogach uratowana!? » Mobilizacja i zaangażowanie mieszkańców Stogów przyniosły skutek. Na posiedzeniu klubu radnych PO za... Stożanie bronią swojej plaży » Od kilku tygodni olbrzymie emocje budzi sprawa plaży na Stogach. Mieszkańcy dzielnicy są zaniepokoje... Podatkowe status quo: Lotos w Gdańsku, Orlen w Płocku » Z dr Dawidem Piekarzem, ekspertem Instytut Staszica, zajmującym się m.in. problematyką bezpieczeństw... Rucińska-Kulesz i Czauderna w Społecznej Radzie Programowej powołanej ... » Elżbieta Rucińska-Kulesz, dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Gdańsku, została powołan... Stuletnia hydroelektrownia z dodatkową energią » W Grupie Energa rozpoczęto kompleksową modernizację 100-letniej elektrowni wodnej w Borowie. Hydroel... Gorąco dyskusja o plaży na Stogach na Komisji Zagospodarowania Przestr... » Komisja Zagospodarowania Przestrzennego pozytywnie zaakceptowała Studium uwarunkowań i kierunków zag...
Reklama
Plaża na Stogach uratowana!?
czwartek, 19 kwietnia 2018 19:26
Plaża na Stogach uratowana!?
Mobilizacja i zaangażowanie mieszkańców Stogów przyniosły skutek. ...
Trefl w półfinale PlusLigi!
niedziela, 22 kwietnia 2018 20:02
Trefl w półfinale PlusLigi!
Siatkarze Trefla zagrają w półfinale PlusLigii ze Skrą Bełchatów ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Magda Heyda-Usarewicz -  Modernizowanie koloryzmu
niedziela, 15 kwietnia 2018 17:25
Magda Heyda-Usarewicz -  Modernizowanie koloryzmu
Z wielką przyjemnością obejrzałem wystawę malarstwa Magdy Heyda-U ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS
wtorek, 23 stycznia 2018 22:18
Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

W niedzielę Zdunek Wybrzeże zainauguruje sezon 2018. Zapytaliśmy osoby związane w przeszłości z Wybrzeżem jak oceniają szanse gdańskiej drużyny w rozgrywkach.


Leszek Marsz, zawodnik Wybrzeża w latach 1968-1979: Mamy czwórkę mocnych Duńczyków. Myślę, że to skład, który ma realne szanse walczyć o ekstraligę. Mamo solidnych polskich zawodników. Oskar Fajfer to solidny chłopak. Fajfer to nazwisko, które się w Wybrzeżu sprawdziło, za sprawą jego wujka Adama. Dobrym ligowcem jest też Michał Szczepaniak. Na razie możemy gdybać, bo nazwiska nie jeżdżą. Można na papierze mieć mocny skład, a wszystko wyjdzie w "praniu". Po dwóch-trzech meczach okaże się, kto jaką siłą dysponuje. Inne drużyny też nie odpuszczą. Trzeba pamiętać o Rybniku, Lublin się zbroił, jest Łódź. Mamy doświadczonego trenera, mojego serdecznego kolegę z toru Lecha Kędziorę. To solidna firma. Był już w Wybrzeżu i wprowadził je do ekstraligi. Mówiono o nim "specjalista od awansów". Mam nadzieję, że sprawdzi się w tym sezonie.

Dariusz Stenka, zawodnik Wybrzeża w latach 1981-1989, 1995-1997: Z tego co przejrzałem składy to drużyny mają wyrównany potencjał. Będzie ciekawie. Na pewno nie można nikogo lekceważyć. Oglądałem mecz Gniezna z Lesznem i to Gniezno nie jest takie słabe. Mocne składy mają w Lublinie i Rybniku. Tradycyjnie silna będzie Łódź. Najważniejsze żeby zakwalifikować się do czwórki, która będzie walczyć o awans. Miejmy nadzieję, że będą nas omijać kontuzje, a zwłaszcza zawodników krajowych. Trzeba być optymistą. Za dużo zawodników w drużynie to nie dobrze, ale jeszcze jeden krajowy by się przydał.

Krzysztof Cegielski, zawodnik Wybrzeża w latach 2000-2001: Oczywiście jest to drużyna, która może walczyć o awans. Zawodnicy bardzo doświadczeni, ale też nie starzy. Moim zdaniem to jest dobra mieszanka, to może przynieść jakiś fajny efekt. Widać, że Michelsen jest w dobrej formie. O formę Michała Szczepaniak i Fajfera myślę, że można być spokojnym. Myślę, że przyszedł czas, aby Wybrzeże powalczyło o awans, bo klub wyszedł już na prostą, jest obyty w pierwszoligowych bojach. Są duże oczekiwania kibiców. Wydaje się, że wszyscy dorośli, aby znowu powalczyć o awans i jest on oczekiwany. I tym razem może się udać. 

Marek Formela, były prezes Wybrzeża: Spodziewam się dobrego sezonu. W klubie jest stabilizacja organizacyjna i finansowa, co jest niewątpliwie zasługą prezesa Zdunka i jego strategii dywersyfikacji umów reklamowych. Rok jest wyborczy więc także prezydent Gdańska nie powinien traktować kultowego klubu gorzej niż organizatorów jednodniowych komercyjnych występów. Od strony sportowej zespół jest zbilansowany. Mam zaufanie do Duńczyków. Ze swojego doświadczenia wiem, że mają zacięcie i lubią rywalizację. Jest ich więcej niż miejsc w składzie co też daje komfort. Gdyby miał jeszcze ambicje, rozważyłbym wypróbowanie Tomka Chrzanowskiego. Potrafił jeździć dla Wybrzeża, ale to musi wyjść od niego. Będziemy jechali po awans. Szanse są, ale żużel ma wiele niewiadomych. W tak urazowym sporcie jeden zły przypadek wiele zmienia.

Zebrał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież