W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Już w sobotę Amber Cup w Ergo Arenie

Osiem zespołów, w tym Lechia Gdańsk i być może AZS UG stanie na starcie tradycyjnego turnieju Halowego Amber Cup. Impreza będzie po raz dziesiąty, jednak po raz pierwszy odbędzie się w Trójmieście, konkretnie w Ergo Arenie, do tej pory rywalizowano w Słupsku.Fani piłki muszą zarezerwować sobie praktycznie cała sobotę, 9 stycznia. Pierwszy mecz turnieju zaplanowano na 12.00 zaś finał na 18.50. Nie wiemy jeszcze czy mecze trwać będą bez przerwy – 18 minut, czy też podzielone będą na dwie, dziewięciominutowe połowy – To wszystko zależy od naszych ustaleń z telewizją  - wyjaśnił organizator turnieju Daniel Kaniewski. Wiadomo jednak, że turniej odbywać się będzie w dobrej obsadzie. Na specjalnie wyłożonej sztucznej nawierzchni zagrają m.in. aktualni i byli reprezentanci Polski.


Osiem ekip podzielono na dwie grupy. W pierwszej zagrają zespoły: Bytovii Bytów, Podbeskidzia Bielsko-Biała, drużyna pod nazwą „Frankowski Team” oraz zwycięzca eliminacji. W drugiej grupie spotkają się: Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Chojniczanka Chojnice i „Fabryka Futbolu”.


Jak już wspomnieliśmy turniej rozpocznie się o 12:00, wówczas to na murawę wybiegną zespoły AZS Uniwersytet Gdański i El-auto Poznań. W gdańskiej ekipie znajdziemy m.in. reprezentantów Polski w futsalu i beach-soccerze. – Do eliminacji zgłosiło się około 200 zespołów, widać, że turniej cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W przyszłym roku, aby umożliwić start w eliminacjach wszystkim zainteresowanym planujemy przeprowadzić eliminacje w czterech różnych miastach – powiedział Daniel Kaniewski. Dodał, że kibice będą mogli liczyć nie tylko na atrakcje związane z samymi meczami, przygotowano m.in. koszulki reprezentacji Polski do rozdania wśród fanów, wystąpi zespół Sound`n`Grace, zaplanowano także warsztaty futbolowe dla najmłodszych.

Biało-zieloni będą gospodarzem sobotniego turnieju, jednak podstawowy skład ma jeszcze przerwę zimową. Według zapewnień Jarosław Bieniuka gospodarze wystawią skład godny turnieju. – Musimy wziąć pod uwagę tych zawodników, którzy mają predyspozycje do gry na takich boiskach, którzy lepiej czują się na hali. Nasz skład nie jest jeszcze znany, ale na pewno podejdziemy bardzo poważnie do tych zawodów i staniemy na starcie po to by walczyć o zwycięstwo w turnieju – powiedział Jarosław Bieniuk.

W zespole Frankowski Team zobaczyć będzie można m.in. Tomasza Frankowskiego, Kamila Kosowskiego, Tomasza Kłosa, Macieja Żurawskiego, Marcina i Michała Żewłakow. W zespole Fabryka Futbolu wystąpić mają m.in. Łukasz Garguła, Mateusz Lis czy Seweryn Michalski.

Podczas turnieju zaplanowano także mecz pokazowy, w którym zmierzą się byli gracze Lechii Gdańsk i oldboje Wisły Kraków. Biało zieloni wystąpią w składzie z Tomaszem Dawidowskim, Maciejem Kalkowskim i Mariuszem Pawlakiem, na ławce trenerskiej zasiądą Jarosław Bieniuk i Sławomir Wojciechowski.  

Krzysztof Klinkosz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież