Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zamieszanie w lidze żużlowej

altStart w I lidze i kadra zawodnicza - to jedyne pewniki w przypadku żużlowców Wybrzeża. Jaki będzie kształt rozgrywek i z kim podopieczni Grzegorz Dzikowskiego będą ostatecznie rywalizować - tu sytuacja zmienia się co tydzień.


Zaledwie tydzień temu, w ubiegły wtorek, na spotkaniu prezesów klubów I i II ligi zadecydowano, że nastąpi połączenie obu lig. Chwilę po połączeniu lig w jedną... podzieloną ją na dwie grupy. Podział od razu wywołał sporo dyskusji. Bardzo niezadowoleni byli działacze z Krosna, którzy mówili nawet o wycofaniu się z rozgrywek.


Minął nie cały tydzień i według dzisiejszych informacji nie będzie połączenia lig, zachowany zostanie podział na 3 ligi. Niezadowolenie z ubiegłotygodniowych propozycji miały wyrażać telewizja i sponsor rozgrywek firma NICE, która w wydanym oświadczeniu dała Polskiemu Związkowi Motorowemu czas do 10 stycznia na przedstawienie ostatecznego projektu rozgrywek w sezonie 2016.


Na dzień 4 stycznia wiadomo, że... nic nie wiadomo. Połączenia lig według grudniowego projektu nie będzie. Raczej. Zachowane zostaną trzy ligi. I tu rodzi się kolejny problem. Na razie w I lidze mają startować: Lokomotiv Daugavpils, Polonia Bydgoszcz, Orzeł Łódź, Wanda Kraków, Wybrzeże i Stal Rzeszów. Rzeszowianie otrzymali licencję warunkową - muszą do końca grudnia porozumieć się z zawodnikami w kwestii spłaty około 2 milinów długi z ostatniego sezonu. Z pierwotnego zestawienia wypadł Grudziądz, który zajął miejsce Rzeszowa w Ekstralidze. Start Gniezno nie otrzymał licencji, a Ostrovia jeszcze przed rozpoczęciem procesu licencyjnego zrezygnowała ze startów ze względu na długi. Z drugoligowców licencji nie otrzymał Motor Lublin. Trzy ośrodki, które nie otrzymały licencji nie rezygnują jednak z walki o nią i liczą, że uda im się jednak pojechać w lidze. Na chwilę obecną w I lidze jest więc sześć drużyn, przy czym jedna warunkowo. Kto miałby uzupełnić stawkę pierwszoligowców? Biorąc pod uwagę rozstrzygnięcia z ubiegłego sezonu to pierwszeństwo należy się drużynom z Piły i Krosna. Podobno pilanie otrzymali już potwierdzenie, że pojadą w I lidze. Bardzo głośno o starty w I lidze upomina się Częstochowa. Klub z Częstochowy, który nie rywalizował w sezonie 2015 ponieważ nie chciał spłacać długów po sezonie 2014 startuje jako zupełnie nowy klub i powinien zacząć od najniższej klasy rozgrywkowej. Wydaje się, że częstochowianie mogliby zostać przyjęci do I ligi, ale wcześniej taka propozycja powinna zostać złożona Pile i Krosnu. O ile pilanie praktycznie są już pierwszoligowcami to dopiero po nie przyjęciu propozycji przez krośnian zaproszenie do I ligi mogliby otrzymać częstochowianie.


Jeśli utrzymany zostanie podział na trzy ligi to na razie w II lidze byłyby trzy drużyny. Niewykluczone, że w takie sytuacji do rozgrywek dopuszczono by drużyny, które nie otrzymały licencji czyli Start, Motor i Ostrovię.


Jaki będzie ostateczny kształt rozgrywek? W tej chwili trudno przewidzieć. Decyzje i ustalenia z jednego dnia następnego mogą być już nieaktualne. Pewność co i jak będzie gdy ruszą rozgrywki, chociaż znając polski żużel z ostatnich lat niewykluczone, że nawet dzień przed startem ligi może dojść do jakiś zmian. Kibicom pozostaje się uzbroić w cierpliwość i codziennie sprawdzać czy nie doszło dla kolejnych zmian.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież