Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Atomówki" zapewniły sobie udział w fazie play Ligi Mistrzyń

altSiatkarki PGE Atomu Trefla w bardzo dobrych nastrojach wrócą z Novary. W czwartek kolejce Ligi Mistrzyń podopieczne Lorenzo Micellego pokonały we Włoszech Igor Gorgonzolę 3:1 (22:25, 25:21, 25:22, 25:21) i mogą się cieszyć z awansu do fazy play off.Igor Gorgonzola Novara - PGE Atom Trefl Sopot 1:3 (25:22, 21:25, 22:25, 21:25)
Igor: Bosetti 9, Rousseaux 12, Chirichella 10, Fabris 18, Signorile, Guiggi 12, Sansonna (libero) - Malasević, Wawrzyniak 2, Bosio, Cruz 2

PGE Atom: Tokarska 12, Kaczmar 5, Zaroślińska 3, Efimienko 5, Kaczorowska 6, Balkestein 18, Durajczyk (libero) - Miros 9, Łukasik, Djerisilo 1, Damaske 1Sopocianki do Włoch jechały z jednym celem - zdobyć przynajmniej jeden punkt. Do spotkania PGE Atom Trefl przystąpił bez Danicy Radenković, która doznała urazu na porannym rozruchu. Na rozegraniu zastąpiła ją Anna Kaczmar, która okazała się jedną z bohaterek spotkania.


Początek był bardzo nerwowy. Po w miarę wyrównanej grze gospodynie zaczęły zyskiwać przewagę. Na drugiej przerwie technicznej było 16:10, a po chwili Włoszki były lepsze nawet o 8 punktów i zanosiło się na klęskę "Atomówek". Podopieczne trenera Micellego nie zamierzały się poddawać i zaczęły odrabiać straty. Pogoń okazała się zbyt późna i pierwszą partię wygrały gospodynie.


Sopocianki dobrze zaczęły drugiego seta (4:1). Włoszki szybko się pozbierały i doprowadziły do wyrównania. Wyrównana gra toczyła się do drugiej przerwy technicznej, po której podopieczne trenera Micellego odskoczyły na cztery punkty. Gospodynie stać było na zryw i zmniejszenie strat do jednego punktu (20:21). Końcówka należała jednak do sopocianek.


Trzeciego seta lepiej zaczęły Włoszki, które miały nawet trzy punkty przewagi (7:4). Po pierwszej przerwie technicznej "Atomówki" szybko odrobiły straty, a na drugą schodziły mając już cztery punkty przewagi. Gospodynie stać było jeszcze na doprowadzenie do remisu (18:18). Końcówka tak jak w poprzedniej partii należała do sopocianek.


W czwartym secie od początku niewielką przewagę posiadały zawodniczki Igor Gorgonzoli. Podopieczne Loreno Micellego zaczęły przejmować inicjatywę przed drugą przerwą techniczną, nma którą zeszły mają o dwa punkty więcej. Po serii trzech punktów Włoszki na moment odzyskały prowadzenie, ale po chwili sopocianki ponownie prowadziły i w końcówce nie dały sobie wydrzeć wygranej.


To nie było wielkie spotkanie w wykonaniu podopiecznych Lorenzo Micellego. To Włoszki w znacznej mierze pomogły sopociankom w wygranej. Gospodynie popełniły w ciągu 4 setów aż 37 błędów! Włoszki zepsuły aż 16 zagrywek, sopocianki były w tym elemencie niewiele lepsze - 13 błędów, i 14 razy w ataku.


Po wygranej w Novarze "Atomówki" są pewne awansu do fazy pucharowej.


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież