Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Lechia wróciła z dalekiej podróży

altGdańska Lechia przerwała passę pięciu porażek z rzędu w ekstraklasie. Biało-zieloni, miejmy nadzieję, na stałe oderwali się od strefy spadkowej zaś po zwycięstwie 1:0 (1:0) nad Śląskiem Wrocław zepchnęli na ostanie miejsce w tabeli swoich niedzielnych rywali.

Dawid Banaczek, który po zwolnieniu ze stanowiska Thomasa von Hessena przejął gdańska drużynę, postanowił, że do podstawowego składu powrócą Jakub Wawrzyniak i Daniel Łukasik. W podstawowym składzie wybiegł również Michał mak, który odcierpiał zawieszenie za czerwoną kartkę w Krakowie. Przy okazji wyjaśniło się, że to właśnie najprawdopodobniej były asystent von Hessena poprowadzi gdańszczan do końca roku. – Dostałem sygnał, że poprowadzę zespół w trzech meczach i tego się na razie trzymam – stwierdził trener Lechii po meczu. Przed spotkaniem z okazji Mikołajek piłki wręczał sędziom właśnie biało-zielony Mikołaj, a wszyscy piłkarze wyszli na murawę w mikołajowych czapach. Kibicom daleko było jednak od  świątecznego nastroju gdyż jeszcze przed rozpoczęciem gry głośno skandowali „Lechia grać, k... mać”.

Mecz rozpoczął się w umiarkowanym tempie, ale to gospodarze jako pierwsi zaczęli  przejmować inicjatywę. W 13 minucie w swoim stylu, z kilkunastu metrów strzelił Borysiuk, jednak przeniósł piłkę nad bramką. Za chwilę Łukasik dostał piłkę na wprost bramkarza, jednak golkiper Śląska zdołał odruchowo przenieść piłkę nad poprzeczką. Jeszcze w 27 minucie Sebastian Mila z wolnego uderzył tuż obok słupka, ale już 5 minut później gdańszczanie cieszyli się z prowadzenia. Wawrzyniak w polu karnym wycofał do Gersona, Mariusz Pawelec nie zdołał wybić piłki, a brazylijski defensor pokonał bramkarz Śląska.

Jeszcze w 45 minucie gdańszczanie mogli podwyższyć, jednak najpierw uderzenie Łukasika zostało zablokowane, a późnej strzał Mili z dystansu został obroniony przez Jakuba Wrąbla. Po zmianie stron przebudził się nieco Śląsk. Piłkarze z Dolnego Śląska zaczęli atakować, jednak czynili to bez efektu. Wreszcie w 90 minucie piłka znalazła się w bramce Lechii, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

- To było trudne spotkanie dla nas, w czasie kiedy nie wygrywany, w takiej samej sytuacji była Lechia i w tym upatrywaliśmy szansy. Pierwsza połowa, była w naszym przypadku  beznadziejna, oddaliśmy inicjatywę, w drugiej połowie był inny trochę obraz gry. Mogliśmy ten mecz przechylić może nie całkowicie na swoją korzyść, ale przynajmniej zremisować – powiedział po meczu trener Śląska Grzegorz Kowalski.

- Niesamowicie się cieszę z tych 3 punktów były one nam potrzebne, wróciliśmy z dalekiej podróży. Zawodnicy mieli za sobą ciężki tydzień, rozgrywaliśmy mecze co 3 dni, piłkarze oddali bardzo dużo zdrowia dziękuję im za to i gratuluję – podsumował spotkanie trener Dawid Banaczek.