Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Atomówki" po tie breaku ograły Budowlanych

PGE Atom Trefl po nierównej grze pokonał w ERGO Arena po tie breaku Budowlanych Łódź 3:2 (25:20, 17:25, 25:19, 21:25, 15:8). PGE Atom Trefl - Budowlani 3:2 (25:20, 17:25, 25:19, 21:25, 15:8)
PGE Atom Trefl: Tokarska, Balkestein, Efimienko, Radenković, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (libero) - Łukasik, Miros, Kaczmar, Damaske, Sawenczuk
Budowlani: Muresan, Polańska, Pycia, Beier, Brzezińska, Vincourova, Medyńska (libero) - Grajber, Tobiasz, Twardowska, Liniarska

MVP ZaroślińskaPierwszy set to budowanie przewagi przez sopocianki i odrabianie strat przez łodzianki. Było 7:3 i przyjezdne doszły na 6:7. Ze stanu 11:6 zrobiło się 11:10. Kolejne akcje należały do podopiecznych Micellego, które na drugą przerwę techniczną schodziły prowadząc 16:11. Po powrocie na parkiet łodzianki zaliczyły kolejną skuteczną pogoń i ponownie doszły sopocianki na jeden punkt (15:16). Po drugiej przerwie technicznej podopieczne Micellego uciekły na trzy punkty (18:15), ale po chwili był remis. Od stanu 19:19 serię pięciu punktów z rzędu zanotowały sopocianki i tym razem nie dały się dojść rywalkom. Set zakończyła atakiem Miros.


Drugiego seta lepiej zaczęła ekipa gości. Sopocianki często posyłały piłkę w aut zamiast boisko i na pierwszej przerwie technicznej było 4:8. Kolejne minuty nie były udane dla podopiecznych Micellego. Wprawdzie na moment udało się odrobić punkt (7:10), ale do drugiej przerwy technicznej sopocianki zdobyły tylko 2 punkty, a łodzianki 6. Trzy punkty tuż po powrocie na parkiet (12:16) dały nadzieje, że podopieczne Micellego dojdą rywalki, ale odpowiedziały bardzo szybko powiększając przewagę do 8 punktów (13:21). Sopocianki poderwały się jeszcze na moment do walki i zdobyły cztery punkty z rzędu (17:21). To było wszystko na co było stać gospodynie w tej partii cztery kolejne akcje padły łupem łodzianek i w meczu był remis 1:1.


Trzecia partia zaczęła się podobnie jak druga. Przyjezdne prowadziły 5:2. Sopocianki zaliczyły serię 4 punktów i wyszły na prowadzenie. Na pierwszej przerwie technicznej było 8:6. W kolejnych akcjach podopieczne Micellego powiększały przewagę i na drugiej przerwie technicznej było 16:9. Sopocianki nie oddały kontroli i pewnie wygrały trzeciego seta.


Czwartego seta lepiej zaczęły sopocianki, które zdobyły pierwsze cztery punkty. Dzięki błędom łodzianek, dwa razy podwójne odbicie Vincourowej, na przerwie techninczej "Atomówki" miały o sześć punktów więcej (8:2). Kłopoty w przyjęciu sopockiej drużyny pozwoliły łodziankom zmniejszyć straty nawet do punktu (12:13), ale na drugiej przerwie technicznej sopocianki były lepsze o trzy "oczka". Kolejny okres słabego przyjęcia sopockiej drużyny spowodował, że łodzianki zdobyły pięć punktów z rzędu i wyszły na trzypunktowe prowadzenie (21:18). Sopociankom nie udało się odmienić losów seta i przyjezdne doprowadziły do tie breaka.Decydującego seta lepiej zaczęły łodzianki, które uzyskały dwupunktowe prowadzenie. Od stanu 4:6 zaczęła się punktowa seria, która zakończyła się przy stanie 13:7! Mecz zakończyła atakiem o blok Miros.

Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież