Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

100 szkół w programie Drużyna Energii

altWyłoniono 100 szkół, które wezmą udział w sportowej części programu Drużyna Energii.



Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej, zmiana nawyków żywieniowych i stworzenie nowego formatu wydarzenia sportowego.


Pierwsza edycja Drużyny Energii obejmie zmagania piłkarskie oraz siatkarskie. Uczestnicy turnieju przez pięć miesięcy, od grudnia do kwietnia, będą zachęcani do podejmowania sportowych wyzwań.


Projekt składa się z czterech etapów:
I ETAP - ZGŁOSZENIE - zakończony
Nauczyciel lub dyrektor zgłasza szkołę do Drużyny Energii, wypełniając formularz na stronie DruzynaEnergii.pl. Uczniowie nagrywają maksymalnie 120-sekundowy materiał wideo, w którym pokazują sportowy charakter swojej szkoły.


II ETAP - KWALIFIKACJE
100 szkół z najciekawszymi zgłoszeniami otrzyma zestawy strojów sportowych New Balance i dołączy do Drużyny Energii. Wszystkie stroje zostaną rozdysponowane do końca listopada 2017 r.


III ETAP - RYWALIZACJA
Na stronie internetowej www.DruzynaEnergii.pl raz w tygodniu ambasadorzy opublikują film z ćwiczeniami, które uczniowie będą musieli powtórzyć. Za każde wideo z zadaniem „odrobionym” przez młodzież szkoła otrzyma punkty, a najbardziej aktywne placówki – zostaną finalistami projektu.
Do szkół finalistów w każdym miesiącu przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi wyjątkowy konkurs; punktowana będzie precyzja, powtarzalność i technika.


IV ETAP - FINAŁ
Wielki finał, w którym będą rywalizować najlepsze szkoły Drużyny Energii
Reprezentacje trzech najlepszych szkół zmierzą się w bezpośredniej rywalizacji o miano najlepszej Drużyny Energii.


Po trwającym prawie miesiąc pierwszym etapie - zgłoszeniach - wyłoniono 100 szkół, które przez 5 miesięcy będą rywalizować w etapie sportowym, walcząc o udział w wielkim finale.

Partnerami projektu są Grupa Energa i New Balance, a Patronat Honorowy sprawuje Instytut Matki i Dziecka.

Lista szkół zakwalifikowanych do etapu sportowego Drużyny Energii.
1     Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Teodora Christopha
Miasteczko Śląskie
2     Gimnazjum w Lęgu Probostwie
Drobin
3     Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi
Pyskowice
4     Szkoła Podstawowa Specjalna nr 8 przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie
Cieszyn
5     Szkoła Podstawowa nr 3
Chełmża
6     Publiczna Szkoła Podstawowa w Lgocie Wielkiej
Lgota Wielka
7     Szkoła Podstawowa Nr 4
Biłgoraj
8     Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
Szklarska Poręba
9     Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Żwirki i Wigury z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Mielcu
Mielec
10     Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy im. ks. prof. Alojzego Franciszka Nosala
Dębica
11     Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyszowie-Zapuściu
Przyszów
12     Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie
Chwaszczyno
13     Szkoła Podstawowa Nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej
Żory
14     Szkoła Podstawowa im. "Gazety Olsztyńskiej" w Dywitach
Dywity
15     Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ostrołęce im. Stanisława Jachowicza
Ostrołęka
16     Publiczna Szkoła Podstawowa w Błażku
Batorz
17     Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach
Kozy
18     Szkoła Podstawowa im Ks. Jana Twardowskiego w Racimierzu
Żarnowo
19     Szkoła Podstawowa nr 156 w Krakowie
Kraków
20     Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 111
Łódź
21     Szkoła Podstawowa w Ligocie Polskiej
Oleśnica
22     Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie Odrzańskim
Krosno Odrzańskie
23     Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków
Mikołów
24     Szkoła Podstawowa nr 51
Gdynia
25     Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Moniuszki
Kętrzyn
26     Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi
Piła
27     Szkoła Podstawowa nr 13 im. Polskich Olimpijczyków
Żory
28     Szkoła Podstawowa nr 10
Kalisz
29     Szkoła Podstawowa im. Króla Stefana Batorego w Szczawinie
Szczawin Kościelny
30     Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Św. Kingi w Kamionce Wielkiej
Kamionka Wielka
31     Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 9
Żory
32     Szkoła Podstawowa we Włynkówku im. Leopolda Staffa
Włynkówko
33     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Porąbce
Porąbka
34     Szkoła Podstawowa nr 20
Grudziądz
35     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku
Pasłęk
36     Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wilamowie
Wilamów
37     Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi
Gdańsk
38     Szkoła Podstawowa im. Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej
Markowa
39     Szkoła Podstawowa im. Księdza Stanisława Sudoła w Wiązownicy
Wiązownica
40     Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
Trzebunia 444
41     Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Łebie
Łeba
42     Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza nr 3 w Szamotułach
Szamotuły
43     Szkoła Podstawowa w Masanowie
Masanów
44     Szkoła Podstawowa w Grzmiącej
Grzmiąca
45     Klub Sportowy Pcimianka
Pcim
46     Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama
Gdynia
47     Szkoła Podstawowa nr 9
Skierniewice
48     Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rokietnicy
Rokietnica
49     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie
Sulejów
50     Szkoła Podstawowa Nr 4 w Ciechanowie
Ciechanów
51     Zespół Szkolno-Przedszkolny im. I Armii Wojska Polskiego w Kamieniu Krajeńskim
Kamień Krajeński
52     Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Kochanowskiego
Łódź
53     Szkoła Podstawowa nr 7
Gdańsk
54     Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
Bądkowo
55     Szkoła Podstawowa im. P.J. Gołaszewskiego w Gołyminie - Ośrodku
Gołymin – Ośrodek
56     Szkoła Podstawowa w Złotnikach
Złotniki
57     Miejski Zespół Szkół
Wysokie Mazowieckie
58     Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu
Elbląg
59     Szkoła Podstawowa Nr 1 Im. Jana Brzechwy w Suliszewie
Choszczno
60     Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej
Łososina Dolna
61     Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu
Toruń
62     Szkoła Podstawowa Nr 85
Gdańsk
63     Szkoła Podstawowa nr 10 im. Armii Krajowej w Chrzanowie
Chrzanów
64     Publiczna Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Starej
Strzyżewice
65     Szkoła Przyszłości
Warszawa
66     Zespół Szkolno-Przedszkolny w Olszynach
Olszyny
67     Szkoła Podstawowa nr 20
Nowy Sącz
68     Szkoła Podstawowa Nr 51 w Łodzi im, Stefana Linkego
Łódź
69     Szkoła Podstawowa nr 18 im. Jana Matejki
Koszalin
70     Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika
Ustanów
71     Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chudowie
Chudów
72     Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego
Ostrowiec Świętokrzyski
73     Młodzieżowa Rada Sołecka Sołectwa Dankowice
Krzepice
74     Zespół Szkół w Piotrowie
Piotrów
75     Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi
Knurów
76     Zespół Szkół w Choczewie
Choczewo
77     Szkoła Podstawowa nr 293 im. Jana Kochanowskiego
Warszawa
78     Szkoła Podstawowa nr 23 w Toruniu im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
Toruń
79     Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera
Połajewo
80     Niepubliczna Szkoła Podstawowa NASZA SZKOŁA w Opolu
Opole
81     Szkoła Podstawowa nr 48 im. gen. Józefa Hallera
Gdańsk
82     Szkoła Podstawowa nr 9
Grudziądz
83     Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Brodnicy
Brodnica
84     Publiczna Szkoła Podstawowa
Strzelce Małe
85     Zespół Placówek Oświatowych Samorządowa Szkoła Podstawowa
Bieżuń
86     Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego Gdańskiego Klubu Sportowego Gedania 1922
Gdańsk
87     Zespół Szkół i Przedszkola w Mokrsku
Mokrsko 254
88     Szkoła Podstawowa nr 52 im. T. Kościuszki
Gdańsk
89     Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku
Słupsk
90     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Kownackiej w Łomiankach
Łomianki
91     Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina
Książenice
92     Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im Janusza Korczaka
Świebodzice
93     Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie
Bytów
94     Szkoła Podstawowa Nr 2 w Oławie
Oława
95     Szkoła Podstawowa w Mrocznie
Mroczno
96     Szkoła Podstawowa nr23
Poznań
97     Miejski Zespół Szkół
Radziejów
98     Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Bożympolu Wielkim
Bożepole Wielkie
99     Szkoła Podstawowa nr 12
Konin
100     Szkoła Podstawowa w Międzyzdrojach im. Bolesława Chrobrego
Międzyzdroje


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież