W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Hlib: Jestem z Karolem

altRozmowa z Pawłem Hlibem, zawodnikiem Lotos Wybrzeże Gdańsk


- Do rozpoczęcia sezonu został miesiąc. Jak oceniasz swoje przygotowanie?

Paweł Hlib: Uważam, że do sezonu będę dobre przygotowany. Przez cały okres przygotowawczy solidnie pracowałem. Nadal trenuję. Biegam, jeżdżę na motocrossie. Nie odpuszczam treningów. Sprzętowo jeszcze nie jestem gotowy. Czekam na na nowe silniki. W ciągu kilku dni powinno by wszystko dopięte.


- Skoro jesteśmy przy sprzęcie. Stowarzyszenie "Metanol" będzie składało protest w sparwei nowych silników. Jak ty je oceniasz?

Paweł Hlib: Jeśli zostanie utrzymana decyzja, że mamy jeździć na nowych tłumikach to wzrosną koszty jakie ponosimy. Dochodzą słuchy, że podczas treningów w Gorican wybuchały silniki. To nie jest dobra informacja. Jeśli nowe tłumiki rzeczywiście tak źle działają na silniki to są powody do niepokoju. Może dojść do sytuacji, że co dwa-trzy mecze trzeba będzie wymieniać części. Jakoś nie wyobrażam sobie tej sytuacji. Co będą mieli zrobić zawodnicy? Pójść do prezsa i powiedzieć, że chcą podwójnej stawki, bo wydają więcej na sprzęt. Ta decyzja była nieprzemyślana. Przyznaję, że sam już zamówiłem nowe tłumiki. To był spory wydatek.


- Pogoda w Polsce nie rozpieszcza. Na razie nie ma warunków do treningów.

Paweł Hlib: Przyznam, że nie martwię się o brak jazdy. Miałem już okresy, że nie jeździłem na motorze żużlowym przez dwa miesiące. Wsiadałem na niego i wszystko było ok. Mam kontakt z motorem, motocrossowym, nie żużlowym i uważam, że nie będę miał kłopotów z jazdą. Chociaż z drugiej strony czekam kiedy zaczniemy treningi.


- Kiedy pojawisz się w Gdańsku?

Paweł Hlib: Jak tylko dostanę sygnał, że będzie możliwość trenowania to zjawiam się w Gdańsku. Będę pierwszy na stadionie, gotowy do jazdy.


- Z pewnością słyszałeś, że na początku sezonu nie będziecie mogli skorzystać z usług Karola Ząbika, który nadal nie doszedł do siebie po ubiegłorocznej kontuzji. Kibice liczyli, że Karol i ty odbudujecie się w Gdańsku.

Paweł Hlib: Doskonale rozumiem Karola. Sam miałem w karierze około 20 wstrząśnięć mózgu. To naprawdę poważny uraz. Ubolewam nad tym co się stało. Myślałem, że stworzymy tu razem fajny zespół. Liczyłem, że wspólnie się odbudujemy. Ja na pewno cały czas będę z Karolem. Wierzę, że jeszcze nam w tym sezonie pomoże.

Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież