W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Puchar Davisa: Polacy przegrali z Finami

altMarzenia o fazie pucharowej Pucharu Davisa polscy tenisiści muszą odłożyć na kolejny rok. W sopockiej hali 100-lecia przegrali z Finlandią 2:3 i teraz będą musieli walczyć o utrzymanie w grupie pierwszej strefy euro-afrykańskiej. Rywalem Polaków będą Łotysze, a mecz odbędzie się w dniach 7-9 maja.


Porażka polskiej drużyny jest sporą niespodzianką. Skład, który wybrał kapitan daviscupowej reprezentacji Polski, Radosław Szymanik, dawał duże nadzieje na zwycięstwo. Najlepszy polski singlista od czasów Wojciecha Fibaka czyli Łukasz Kubot (ATP 42) oraz będący w życiowej formie Michał Przysiężny (ATP 137) uzupełnieni polskim „deblem eksportowym” Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski  mieli poradzić sobie z niżej notowanymi Finami. Niestety Polacy zawiedli oczekiwania swoich kibiców i przegrali 2:3. Zaczęło się od prawie pięciogodzinnego maratonu, w którym Michał Przysiężny dzielnie walczył z Jarko Nieminenem, ale ostatecznie poległ w pięciu setach. Łukasz Kubot planowo odprawił młodego Henri Kontinena, a kolejny punkt dołożył debel Fyrstenberg/Matkowski.


Po sobotnim deblu Polska prowadziła 2:1. Wówczas jednak zaczęły się kłopoty. Najpierw Kubot nie dał rady niżej notowanemu Nieminenowi, który ograł Polaka w czterech setach i wyrównał stan rywalizacji. W ostatnim meczu Przysiężny, będąc zdecydowanym faworytem pojedynku, od początku miał problemy z ofensywnie grającym Kontinenem. Niestety ten trwający trzy i pół godziny mecz nie zakończył się po myśli Polaka. W piątym secie przy stanie 5:5 Przysiężny nie wykorzystał dwóch szans na przełamanie rywala, po czym sam stracił swoje podanie, przegrywając ostatniego seta i cały mecz.
   

Polacy nie wykorzystali olbrzymiej szansy. Więcej można było oczekiwać od Michała Przysiężnego, który zawiódł najbardziej, przegrywając oba pojedynki. Łukasz Kubot nie dał rady pokonać Jarko Nieminena, choć jest od niego w rankingu wyżej o czterdzieści pozycji. Wracający po kontuzji Nieminen pokazał jednak, że dawne 13. miejsce w rankingu ATP nie było przypadkiem.


Wyniki:
Michał Przysiężny – Jarko Nieminen 7:6, 6:7, 7:6, 6:7, 4:6
Łukasz Kubot – Henri Kontinen 6:4, 6:2, 7:6
Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski – Nieminen/Kontinen 6:4, 7:6, 4:6, 6:3
Kubot – Nieminen 4:6, 6:7, 7:6, 5:7
Przysiężny – Kontinen 4:6, 6:3, 7:6, 6:7, 5:7

Jacek Formela

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież