Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wzloty i upadki trójmiejskiego sportu: Cz. 1. Wzloty

altPrzełom roku to czas podsumowań, więc postanowiliśmy przedstawić Wam nasze subiektywne podsumowanie mijającego 2011 roku. To podsumowanie podzieliliśmy na dwie części. W tej, bardzo optymistycznej, przedstawimy największe, naszym zdaniem, sukcesy trójmiejskich drużyn. Kolejność przypadkowa.Oddanie do użytku dwóch nowoczesnych stadionów.
2011 to rok odbierania inwestycji. Kibice mogli się zadomowić na dwóch ładnych i nowoczesnych stadionach. Pierwszy, oddany na samym początku roku, to stadion miejski w Gdyni. Obiekt, zbudowany za relatywnie niewielkie pieniądze, może pomieścić 15 tysięcy fanów, co jak na warunki miasta jest wystarczającą liczbą. Na tym obiekcie gra Arka, która obecnie może się pochwalić jedną z ładniejszych aren I ligi.
PGE Arena Gdańsk to kolos, który powstał z myślą o Euro 2012. Ten blisko czterdziestopięciotysięczny obiekt gości kibiców Lechii. Ma on swoje wady i zalety, ale jest jednym z ładniejszych obiektów w Europie. Niestety jego pojemność jest zbyt wielka na gdańskie warunki, co pokazuje megalomanię władz miasta. Już teraz świeci pustkami, a po Mistrzostwach może być jeszcze gorzej.Obrona tytułu Mistrza Polski przez Asseco Prokom Gdynia.
Ekipa Tomasa Pacesasa po raz kolejny wywalczyła ten tytuł, choć w tamtym sezonie przyszło im to z wielkimi trudnościami. Na szczęście na ostatniej prostej gdynianie zachowali zimną krew, a co ważniejsze, dłuższą ławkę. Niestety tak wyrównany finał znamionował kryzys, który przyszedł w kolejnym sezonie.Awans żużlowców Lotosu Wybrzeże Gdańsk.
Wreszcie po kilku latach tułania się po zapleczu Ekstraligi, gdańskim żużlowcom udało się awansować. Ten sukces, mamy nadzieję, nie będzie jednorazowy, a elita czarnego sportu pozostanie w Gdańsku na lata.Awans siatkarzy Trefla Gdańsk do Plus Ligi.
To osiągnięcie, zbudowane dzięki mądrej polityce klubu, sprawiło, że jedna z popularniejszych dyscyplin w naszym kraju wróciła do Gdańska w najlepszym wydaniu. Siatkarze w tej chwili walczą o miejsce w środku tabeli, by w kolejnych latach mieć coraz wyższe cele. Dużą uwagę przykłada się też do szkolenia młodzieży, co na pewno zaowocuje w przyszłości.Srebrny medal Plus Ligi Kobiet dla Atomu Trela Sopot.
Nasze siatkarki szybko wskoczyły na wyżyny naszej ligi i obecnie walczą w europejskich pucharach. Zbudowana drużyna przyciąga do ERGO Areny rzesze fanów, co pokazuje, jak popularna w Trójmieście jest siatkówka. W tym sezonie nasze dziewczyny walczą już o najwyższe trofeum, które jest w ich zasięgu.To, naszym zdaniem, najważniejsze sukcesy trójmiejskich drużyn z zeszłego sezonu. Który z nich był najważniejszy, a może, Waszym zdaniem, inne wydarzenie zasłużyło na wyróżnienie? Zapraszamy do komentowania pod artykułem i na Facebooku!

FA

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież