Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
środa, 08 lipca 2020 13:28
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
Zdunek Wybrzeże i Unia Tarnów podały składy na inauguracyjny mecz ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

W Sopocie powstaną kolejne miejsca przyjazne… żulom?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
czwartek, 06 września 2018 07:31

Wśród betonowego morza wlanego w centrum trójmiejskiego kurortu – Placu Przyjaciół Spotu – powstanie prawdziwa, wręcz tropikalna wyspa – Zielona Wyspa. To kolejny pomysł, którym chwalą się władze miasta, a które stały się przedmiotem kpin jego mieszkańców.


Jak podał sopocki magistrat, pierwsza z pięciu zielonych wysp stanąć ma przy budynku Algi. Od momentu podpisania umowy, wykonawca będzie miał dwa miesiące na realizację, a więc prawdopodobnie do listopada. Na projekt „Zieleń na Placu Przyjaciół” miasto przeznaczyło w sumie milion zł.

alt

Wizualizacja: pracownia Wolski Architekci


Co prawda idea zielonych wysp to inicjatywa mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego – co nie dziwi w mieście, w którym wbrew opinii garstki urzędników prezydenta Jacka Karnowskiego beton zdaje się brać górę nad zielenią – jednak inni z sopocian mają zupełnie inne zdanie na ten temat. I nie stronią od wyrażania swoich opinii na internetowych forach poświęconych kurortowi.

- Tak, najlepiej wszystko wyciąć, zabetonować, potem posadzić jakieś krzaki i wydać jeszcze kasę z nie swojej kieszeni, dając mieszkańcom wrażenie, że coś mają do powiedzenia. Trzeba było nie niszczyć tej zieleni w pierwszej kolejności – napisał jeden z internautów.

- Ten zabetonowany plac to anty-wizytówka Sopotu. Nie myślało się rozsądnie wcześniej, cóż tam raptem milion i zrobi się atrapy zieleńców i rabat kwiatowych plus drewniane podesty do stałej konserwacji – zauważyła inna.

- Nic nie wróci starego wyglądu tego placu i tak będzie beton – nie krył żalu sopocki użytkownik sieci.

- Piękne kameralne i romantyczne miejsce dla Żuli spod Algi będzie – podkreślił kolejny z sopocian.


Cóż, problem osób o wątpliwym wyglądzie i zapachu, wskazujący iż raczej nie są ofiarami życia i zwykłej bezdomności, lecz bardziej takiego czy innego wyboru (sami często nazywający siebie wprost – „nierobami”), to zjawisko doskonale widoczne w Sopocie. Wystarczy się przejść głównymi ulicami, by przynajmniej kilka razy zostać zaczepionym co najmniej prośbą o papierosa. Faktem też jest, że często trudno znaleźć ławeczkę, na której można by było przysiąść, a która nie stanowiłaby leża dla co bardziej „zmęczonego” tzw. zaczepiacza. Świadczą o tym wrzucane na fora fotografie (fot. 2, fot. 3).

alt

FB/Sopot Moje Miasto


alt

FB/Sopot Moje Miasto


Co ciekawe, urzędzikom zachwyconym nową inwestycją w wyspy to najwidoczniej nie przeszkadza, skoro można odpoczywać w ten sposób tuż pod ich oknami. Zatem komentarz ostatniego z cytowanych internautów wydaje się być dość celny… A i promocja tego typu wygodnych „leżanek” przez włodarzy bardziej zrozumiała…

raz


Inne artykuły związane z: