Agnieszka Trojok: Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju mi... » Rozmowa z Agnieszką Trojok, kandydatką do Rady Miasta Gdańska w okręgu nr 3 z listy PiS, pozycja nr ... Kazimierz Koralewski: Czy wyzwolimy się ze zbiorowego syndromu sztokho... » Z Kazimierzem Koralewskim, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzi Miasta Gdańska, radnym od 2000 ... Jak oddać głos by go nie zmarnować » Przed nami najważniejsze dla lokalnych ojczyzn wybory. Ich wynik zależy nie tylko od preferencji ucz... Zagadka okólnika czyli jak ubezpieczać w Gdańsku » Według informacji "Gazety Gdańskiej" Andrzej Bojanowski, wówczas zastępca prezydenta Gdańska ds. pol... III Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami » W środę, 17 października, na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Prawa i Administracji odbył się III... Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo? » Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji firmy budowlanej Robyg. W porannej ... Elżbieta Jachlewska: Lepszy Gdańsk jest możliwy, gdy my sami w to uwie... » Z Elżbietą Jachlewską, ekonomistką, aktywistką społeczną, feministką, jedną z liderek Inicjatywy Fem... Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe... Spotkanie z książką dzieci z Przedszkola nr 77 i Przedszkola nr 81 » W Bibliotece Manhattan odbyło się spotkanie z książką, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola N... 65-lecie Koła PZW nr 4 Gdańsk-Portowa » 12 października w siedzibie Zarządu Okręgu PZW odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji 65 rocz...
Reklama
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
środa, 17 października 2018 21:24
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji f ...
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
środa, 17 października 2018 21:39
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
Po ponad dwugodzinnym dreszczowcu Trefl Gdańsk pokonał w ERGO Arena ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Lipiński in flagranti

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
piątek, 21 września 2018 20:57

Tomasz Lipiński, radny z Sopotu, ślubował na początku kadencji w 2014 roku, że swoją funkcję będzie pełnił w sposób godny. Czy nazywanie jednej z działaczek sopockich "wariatką" to właśnie godne sprawowanie funkcji radnego?


Maria Lepczak-Wysocka, jest zasłużona dla naszego miasta. Artystka, córka znanych architektów, spędza wiele czasu nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego Sopotu i znajduje... nieprawidłowości. To właśnie ona odkryła, że z pieniędzy unijnych budowany jest parking w strefie uzdrowiskowej A, gdzie nie jest dopuszczona budowa parkingów. Przeciwstawiała się skutecznie budowie stacji benzynowej na ulicy Reja w Sopocie, którą promował radny Orski, doprowadziła do unieważnienia przez wojewodę pomorskiego nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w Sopocie, gdy wykryła, że ten ważny dokument, który stanowi punkt wyjścia do tworzenia planów miejscowych i zawiera główne założenia strategii rozwoju miasta, został potajemnie zmieniony! Maria Lepczak-Wysocka odkryła, że rządzące w Sopocie ugrupowanie wprowadziło potajemnie do studium zapis o dopuszczeniu w naszym mieście tak zwanej "zabudowy śródmiejskiej", która dopuszcza do wielkiego zagęszczenia zabudowy w Dolnym Sopocie, a więc w części miasta ściśle chronionej opieką konserwatorską.

alt


Zachowanie radnego Tomasza Lipińskiego oznacza ni mniej ni więcej, że Maria Lepczak-Wysocka nadepnęła mu na przysłowiowy odcisk. Oznacza jednak również, że w walce o sopockie tereny stosuje się niegodne metody. Radny, zamiast godnie reprezentować mieszkańców zwalcza ich metodami z rynsztoka. Szowinistyczne zachowanie, które mieli możliwość obejrzeć mieszkańcy Sopotu śledzący obrady Rady Miasta na stronie Urzędu Miasta Sopotu (i które prawdopodobnie nadal jest tam dostępne), nie doczekało się dotąd reakcji ugrupowania, w którym działa Tomasz Lipiński. A on sam w najlepsze kandyduje w nadchodzących wyborach! Takie cuda zdarzają się chyba tylko w Sopocie. W Sopocie kobieta atakowana jest poprzez obraźliwe określenia odnoszące się do stereotypów o kobiecej emocjonalności, a członkowie prezydium rady miasta (Wiaczesław Augustyniak i Barbara Gierak-Pilarczyk), do których słowa o Marii Lepczak-Wysockiej kieruje Lipiński, przyjmują to jako dobry dowcip!


Honorowe zachowanie wymagałoby przynajmniej rezygnacji z kandydowania i publicznych przeprosin, a tymczasem radny milczy i nie odbiera telefonów od mediów.


Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z: