Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Gdańsk miastem wolności i polskości? » W rocznicę bezwarunkowej kapitulacji Niemiec, kończącej II wojnę światową w Europie, 8 maja br. wyso... Minister Arabski wypaczył instrukcję? Prokurator żąda 1,5 roku pozbawi... » Prokuratora wnioskuje o karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata dla Tomasza Arabs... Reportaż Doroty Kani: Koniec systemu - Magdalena Adamowicz walczy o im... » Defilada Zwycięstwa » W sobotę, 11 maja, ulicami Gdańska przeszła Defilada Zwycięstwa, było to jedno z wydarzeń w ramach i...
Reklama
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
czwartek, 16 maja 2019 20:02
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do ...
Będzie czwarty mecz Arki z Anwilem
wtorek, 21 maja 2019 18:27
Będzie czwarty mecz Arki z Anwilem
Po dramatycznej walce Anwil Włocławek zdołał zachować szansę na ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Lipiński in flagranti

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
piątek, 21 września 2018 20:57

Tomasz Lipiński, radny z Sopotu, ślubował na początku kadencji w 2014 roku, że swoją funkcję będzie pełnił w sposób godny. Czy nazywanie jednej z działaczek sopockich "wariatką" to właśnie godne sprawowanie funkcji radnego?


Maria Lepczak-Wysocka, jest zasłużona dla naszego miasta. Artystka, córka znanych architektów, spędza wiele czasu nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego Sopotu i znajduje... nieprawidłowości. To właśnie ona odkryła, że z pieniędzy unijnych budowany jest parking w strefie uzdrowiskowej A, gdzie nie jest dopuszczona budowa parkingów. Przeciwstawiała się skutecznie budowie stacji benzynowej na ulicy Reja w Sopocie, którą promował radny Orski, doprowadziła do unieważnienia przez wojewodę pomorskiego nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w Sopocie, gdy wykryła, że ten ważny dokument, który stanowi punkt wyjścia do tworzenia planów miejscowych i zawiera główne założenia strategii rozwoju miasta, został potajemnie zmieniony! Maria Lepczak-Wysocka odkryła, że rządzące w Sopocie ugrupowanie wprowadziło potajemnie do studium zapis o dopuszczeniu w naszym mieście tak zwanej "zabudowy śródmiejskiej", która dopuszcza do wielkiego zagęszczenia zabudowy w Dolnym Sopocie, a więc w części miasta ściśle chronionej opieką konserwatorską.

alt


Zachowanie radnego Tomasza Lipińskiego oznacza ni mniej ni więcej, że Maria Lepczak-Wysocka nadepnęła mu na przysłowiowy odcisk. Oznacza jednak również, że w walce o sopockie tereny stosuje się niegodne metody. Radny, zamiast godnie reprezentować mieszkańców zwalcza ich metodami z rynsztoka. Szowinistyczne zachowanie, które mieli możliwość obejrzeć mieszkańcy Sopotu śledzący obrady Rady Miasta na stronie Urzędu Miasta Sopotu (i które prawdopodobnie nadal jest tam dostępne), nie doczekało się dotąd reakcji ugrupowania, w którym działa Tomasz Lipiński. A on sam w najlepsze kandyduje w nadchodzących wyborach! Takie cuda zdarzają się chyba tylko w Sopocie. W Sopocie kobieta atakowana jest poprzez obraźliwe określenia odnoszące się do stereotypów o kobiecej emocjonalności, a członkowie prezydium rady miasta (Wiaczesław Augustyniak i Barbara Gierak-Pilarczyk), do których słowa o Marii Lepczak-Wysockiej kieruje Lipiński, przyjmują to jako dobry dowcip!


Honorowe zachowanie wymagałoby przynajmniej rezygnacji z kandydowania i publicznych przeprosin, a tymczasem radny milczy i nie odbiera telefonów od mediów.


Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z: