Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
piątek, 17 stycznia 2020 21:21
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
Czwartą wygraną z rzędu zakończyli czwartą rundę zmagań w PHL h ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zakopower w Filharmonii Bałtyckiej

W ramach promocji nowej płyty „Drugie pół” zespół Zakopower rusza w trasę koncertową. Jednym z przystanków będzie Gdańsk. Z tej właśnie okazji 5 marca (sobota) o godz. 18.00 odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina przy ul. Ołowianki 1 koncert słynnej formacji.Zespół Zakopower został założony przez wokalistę i skrzypka, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, w 2005 r. Jego nazwa nawiązuje oczywiście do miasta Zakopane. Zakopower z sukcesem połączył ludową muzykę podhalańską z nowoczesnymi brzmieniami oraz rockową estetyką. Formacja grywała na wielu prestiżowych, europejskich festiwalach: w Ostrawie, Rudolstad, „Eurocultured” w Manchesterze czy węgierskim „Sziget Festiwal”, a także odbywała koncerty na całym świecie. Warto wspomnieć, że na zaproszenie Instytutu Adama Mickiewicza, Zakopower wybrany na przedstawiciela polskiej kultury, wspaniałym występem zakończył Światową Wystawę EXPO 2010 w Szanghaju, co zaowocowało pomyślną trasą koncertową w Chinach w 2013 r.
W koncercie w Filharmonii weźmie również udział zespół Atom String Quarter, który współpracował z Zakopower przy tworzeniu ich najnowszej płyty, nagrywając partie orkiestrowe. Jest to znany kwartet smyczkowy, grający jazz. Prezentuje kompozycje inspirowane rytmami latynoskimi, folklorem irlandzkim, motywami hiszpańskimi oraz motywami z różnych regionów Polski. Kwartet urządzał koncerty na najważniejszych, europejskich festiwalach jazzowych. Wydana w 2011 r. płyta „Fade in” zdobyła Nagrodę Muzyczną Fryderyka w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”.


Koncert w Filharmonii Bałtyckiej będzie więc stanowić nietypowe, choć ciekawe połączenie unowocześnionej, góralskiej kapeli i klasycznego kwartetu prezentującego muzykę jazzową. Bilety do nabycia w przedziale cenowym od 90 do 145 zł.
Michał Zdunek         

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież