Otwarcie wystawy „TU rodziła się »Solidarność«” w Gdańsku » W piątek, 14 sierpnia, na Placu Solidarności uroczyście otwarto wystawę „TU rodziła się »Solidarność... Arcybiskup Głódź na emeryturze » Papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Sławoja Leszka Głódzia z pełnienia posługi arcybiskupa met... Opinia ekspertów daje podstawę do uchylenia pozwolenia na budowę na te... » Główna Komisja Konserwatorska, działająca przy Generalnym Konserwatorze Zabytków, wydała opinię na t... Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych ze... » Jest akt oskarżenia w sprawie źródeł majątku byłego prezydenta Gdańska i jego rodziny. W specjalnym ... Zenon Kwoka: Bohaterowie i mity Sierpnia » Z Zenonem Kwoką, inicjatorem strajku z sierpnia 1980 r. w Zakładzie Komunikacji Miejskiej Gdyni (WPK... W obronie księdza i cywilizacji » W najbliższy wtorek - 18.08 - o godz. 11,00 w sali 043 Sądu gdańskiego przy ul. Nowe Ogrody odbędzie... Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw...
Reklama
Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań
piątek, 14 sierpnia 2020 13:47
Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań
Jest akt oskarżenia w sprawie źródeł majątku byłego prezydenta G ...
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
czwartek, 13 sierpnia 2020 17:59
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
W sobotę Zdunek Wybrzeże na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zmie ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zakopower w Filharmonii Bałtyckiej

W ramach promocji nowej płyty „Drugie pół” zespół Zakopower rusza w trasę koncertową. Jednym z przystanków będzie Gdańsk. Z tej właśnie okazji 5 marca (sobota) o godz. 18.00 odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina przy ul. Ołowianki 1 koncert słynnej formacji.Zespół Zakopower został założony przez wokalistę i skrzypka, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, w 2005 r. Jego nazwa nawiązuje oczywiście do miasta Zakopane. Zakopower z sukcesem połączył ludową muzykę podhalańską z nowoczesnymi brzmieniami oraz rockową estetyką. Formacja grywała na wielu prestiżowych, europejskich festiwalach: w Ostrawie, Rudolstad, „Eurocultured” w Manchesterze czy węgierskim „Sziget Festiwal”, a także odbywała koncerty na całym świecie. Warto wspomnieć, że na zaproszenie Instytutu Adama Mickiewicza, Zakopower wybrany na przedstawiciela polskiej kultury, wspaniałym występem zakończył Światową Wystawę EXPO 2010 w Szanghaju, co zaowocowało pomyślną trasą koncertową w Chinach w 2013 r.
W koncercie w Filharmonii weźmie również udział zespół Atom String Quarter, który współpracował z Zakopower przy tworzeniu ich najnowszej płyty, nagrywając partie orkiestrowe. Jest to znany kwartet smyczkowy, grający jazz. Prezentuje kompozycje inspirowane rytmami latynoskimi, folklorem irlandzkim, motywami hiszpańskimi oraz motywami z różnych regionów Polski. Kwartet urządzał koncerty na najważniejszych, europejskich festiwalach jazzowych. Wydana w 2011 r. płyta „Fade in” zdobyła Nagrodę Muzyczną Fryderyka w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”.


Koncert w Filharmonii Bałtyckiej będzie więc stanowić nietypowe, choć ciekawe połączenie unowocześnionej, góralskiej kapeli i klasycznego kwartetu prezentującego muzykę jazzową. Bilety do nabycia w przedziale cenowym od 90 do 145 zł.
Michał Zdunek         

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież