Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
piątek, 17 stycznia 2020 21:21
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
Czwartą wygraną z rzędu zakończyli czwartą rundę zmagań w PHL h ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Hello, Lionel! Richie zagra w Ergo Arenie

Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wykonawców wszech czasów. Sprzedał ponad sto milionów płyt, otrzymał Oscara, Złote Globy, Grammy oraz AMA. Teraz przyjeżdża do Polski. Lionel Richie wystąpi w gdańsko-sopockiej hali 21 lipca.


Swoją karierę muzyczną Richie zaczynał na początku lat 70., kiedy współtworzył zespół The Commodores, który także zapisał się w pamięci słuchaczy. Głównie dzięki takim utworom jak „Easy” czy „Three Rimes a Lady”. Ale prawdziwy rozgłos przyniosła mu kariera solowa. Po dekadzie spędzonej w zespole, Lionel Richie postanowił spróbować swoich sił w pojedynkę. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, bo jego debiutancki album rozszedł się w nakładzie czterech milionów kopii.


Krytycy oraz znawcy branży nie mieli nigdy wątpliwości- Lionel Richie to kompleksowo fantastyczny artysta. Świetny wokalista i świetny kompozytor. Ma w sobie charyzmę, która jest potrzebna, by osiągnąć sukces.


alt


Amerykanin ma dziś na koncie dziesięć albumów. Ostatni, „Tuskegee”, ukazał się cztery lata temu. Podobnie jak wszystkie wcześniejsze, okazał się światowym bestsellerem. Występ Richiego w Polsce spotka się zapewne z wielkim zainteresowanie. W końcu jego wszechstronny repertuar trafia do bardzo szerokiego grona odbiorców. Ma dar pisania bardzo uniwersalnych piosenek. Przecież każdy wyrywkowo zapytany przechodzień z biegu powie kilka utworów wykonawcy - „Hello”, „Say You Say Me” czy „All Night Long”.


Choć Lionel Richie ma za sobą blisko pół tysiąca koncertów na całym świecie, to w Polsce był zaledwie dwa razy. Pierwszy raz w 1999 roku, kiedy występował na sopockim festiwalu w Operze Leśnej, drugi w 2010, podczas koncertu charytatywnego w pałacu prezydenckim.


Teraz jego występ będzie mogła obejrzeć dużo większa liczba polskich słuchaczy, bo w końcu odbędzie się w jednej z najpojemniejszych hal widowiskowych. Oby tylko tym razem udało się ujarzmić fatalną akustykę Ergo Areny.


Wejściówki będzie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Sprzedaż biletów ruszy w najbliższy poniedziałek, 22 lutego, o godzinie 10. Bilety w cenie 245-699zł.

Patryk Gochniewski

fot. mat. prasowe

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież